„Dzieci i zegarków nie można stale nakręcać, trzeba też im dać czas do chodzenia” (Jean-Paul Sartre).

Trwa sezon komunijny, a 1 czerwca obchodzić będziemy Dzień Dziecka. Z tej okazji, rodzice zastanawiają się co można podarować swojej małej pociesze. Gry, zabawki, wycieczka do zoo… Pomysłów jest mnóstwo! Nic więc dziwnego, że ostateczny wybór dla wielu rodziców może stanowić nie lada wyzwanie.

W artykule, który pisaliśmy dokładnie rok temu o tej porze, przedstawiliśmy Wam pomysły na zegarkowe prezenty i konkretne modele dziecięcych czasomierzy wraz z cenami. Pomysły na zegarkowe prezenty: Dzień Dziecka.

W niniejszym wpisie chcielibyśmy rozszerzyć temat i pokażemy Wam prezentowe inspiracje, które związane są z pojęciem czasu, nauką odczytywania godzin, zabawki, gry edukacyjne… Jednym słowem – będą to prezenty „na czasie”! Zobacz co specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy! Zainspiruj się i wybierz najlepszy prezent dla swojego dziecka w odpowiedniej kategorii wiekowej.

Dla dzieci 0-3 lata

Drewniany zegar do nauki czasu

Zegar to nieodzowna zabawka w pokoju każdego dziecka!

Na naszych najmłodszych milusińskich proponujemy drewniany zegar do nauki czasu. To zabawka, która sprawdzi się dla dzieci w wieku 3+, ale niewiele młodsze też powinny się przy nim dobrze bawić i uczyć dopasowywania kształtów. Średnica zegara to 21 cm. Cena: ok. 60 zł.

Dla dzieci 5-9 lat

Gra edukacyjna „Zegar” (Kapitan Nauka)

„Zegar” to wciągająca gra edukacyjna do nauki odczytywania godzin. Odpowiednia będzie dla przedszkolaków i uczniów pierwszych klas szkoły podstawowej, którzy trenują posługiwanie się zegarkiem, ćwiczą pamięć, koncentrację, a przede wszystkim dobrze się bawią. Duża liczba wariantów o zróżnicowanym poziomie umożliwia dostosowanie zabawy do wieku i temperamentu i graczy. Cena: ok. 35 zł.

Źródło: https://zabawkator.pl/2018/04/15/jak-nauczyc-dziecko-zegara/

Zegarki Lorus Kids

Zegarkom Lorus Kids możesz spokojnie zaufać! Z resztą, takie jest motto marki: „A watch you can trust” (ang. „zegarek, któremu możesz zaufać”). Oprócz bogatej kolekcji zegarków damskich i męskich, producent przewidział te dziecięce – Lorus Kids.

To czasomierze odpowiednie na małe dziecięce rączki, większość posiada komfortowe silikonowe paski, wykonane z jednego kawałka tworzywa. Co najważniejsze dla dzieci – są żywe, kolorowe, odpowiednie i dla chłopca i dla dziewczynki. Średni koszt nowego czasomierza to ok. 100 zł.

Zegarki typu smartwatch Garret Kids

Dzieci uwielbiają elektroniczne cuda!

Smartwatche występują w różnych kolorach, więc każde dziecko wybierze odpowiedni dla siebie. To jeden produkt, który jest jednocześnie zegarkiem, telefonem, budzikiem, lokalizatorem GPS, urządzeniem, przez które można w razie zagrożenia jednym przyciskiem wysłać do rodzica szybki sygnał SOS.

Dzieci lubią się wyróżniać, a z takim zegarkiem na pewno zrobią wrażenie na podwórku czy w szkole. Cena: ok. 220 zł.

Zegarki Knock Knocky

Zegarki marki Knocky Knocky z kolekcji Rainbow odpowiednie będą dla dzieci ok. 7-8 lat, które chodzą już do szkoły i znają cyferki.

Knock Nocky Rainbow mają duże, wielokolorowe cyfry na tarczy, które ułatwiają odczytanie aktualnej godziny. Tutaj czas mieni się wszystkimi kolorami tęczy! To kolorowe małe czasomierze, które zachęcą do zabawy niejedno dziecko. Cena katalogowa to 99 zł.

Dla dzieci/nastolatków 9-14 lat

Zegarki Lacoste Kids

Zegarki dziecięce marki Lacoste z kolekcji L.12.12. wyróżniają się pastelowymi kolorami oraz designem zaprojektowanym w duchu tzw. stylu casual, odpowiedniego do noszenia na co dzień.

Kolekcja L.12.12 Kids to doskonała propozycja zarówno dla chłopców, jak i dziewczynek. Średnica koperty każdego modelu z tej linii wynosi 32 mm, więc będą odpowiednie dla dzieci w wieku 10+. Na cyferblacie w sposób wyraźny i przejrzysty umieszczono godziny od 1 do 12 – dla dzieci i nastolatków to istny strzał w dziesiątkę! Cena: ok. 250 zł.

Zegarki CASIO z serii Baby-G

Sportowe zegarki CASIO z pewnością przypadną do gustu każdemu młodemu chłopcu i dziewczynie; zwłaszcza tym, którzy są aktywni fizycznie. Czasomierze z tej serii cechuje wysoka wytrzymałość na wszelkie uszkodzenia mechaniczne. W zestawieniu ze sportowym ubiorem i wygodnymi adidasami, będą odpowiednie do szkoły.

Zegarki posiadają paski wykonane z tworzywa sztucznego, dzięki czemu są komfortowe nawet przy długim, całodziennym noszeniu. Co więcej, mają też dodatkowe funkcje m.in.: datownik, alarm, stoper, podświetlenie Super Illuminator.

Wodoszczelność na poziomie 100 m zadowoli fanki sportów wodnych, gdyż dzięki temu można się w nim kąpać, pływać, a także nurkować na niewielkich głębokościach. Cena: 300 – 550 zł.

 

Wszystkim dzieciom z okazji Dnia Dziecka życzymy wielu radosnych, beztroskich chwil, a rodzicom dobrych, trafionych prezentów. Razem cieszcie się chwilą!

Agata
Redakcja Zegarki i Moda

*zdjęcie tytułowe pochodzi ze strony: https://www.maluszkoweinspiracje.pl/