Nadszedł czas, by zdmuchnąć świeczki na torcie i wspólnie z Swatch świętować 90. urodziny Mickey Mouse!

To już 90 lat, odkąd najsłynniejsza myszka na świecie zadebiutowała na ekranie filmu „Plane Crazy”. Ten wyjątkowy jubileusz marka Swatch postanowiła uczcić specjalną kolekcją zegarków, zaprojektowanych przez Damiena Hirsta.

Co mają ze sobą wspólnego Myszka Miki i marka Swatch? Przede wszystkim to, że łączą pokolenia, rozprzestrzenia uśmiech, radość i dobrą zabawę. W ofercie szwajcarskiego producenta nie mogło zatem zabraknąć specjalnej kolekcji zegarków, które nawiązują do tej postaci i są jednocześnie prezentem na jej 90. urodziny.

Warto dodać, że Swatch to nie jedyna marka, która tworzy kolekcję z Myszką Miki. Inną marką jest chociażby amerykański producent zegarków i małych akcesoriów – NIXON. Czytaj więcej: NIXON świętuje 90. urodziny Myszki Miki

źródło: https://www.vogue.pl/a/miki-mierzy-czas

Damien Hirst – znany brytyjski artysta stworzył dwa limitowane zegarki Swatch Art Special.

Model SPOT MICKEY wyprodukowany w ilości 1999 sztuk, wyjątkowo, w dniu urodzin Myszki Miki, czyli 18 listopada, dostępny był w sprzedaży online i to tylko przez 24 godziny. Całkowicie wyprzedał się już po kilku.

Drugi zegarek MIRROR SPOT MICKEY również w limitowanej ilości, ale znacznie większej, bo 19 999 sztuk, prezentuje wizerunek Myszki Miki na lustrzanym tle. Pasek ozdobiono kolorowymi kropkami. Model dostępny jest w sprzedaży online oraz w salonach Swatch. Jeśli jesteś miłośnikiem bajek Disneya, warto się pośpieszyć. Seria wyjątkowych czasomierzy może być wkrótce niedostępna.

Ceny… Swatch tworzy nie pamiątki, ale małe dzieła sztuki, które może nabyć niemal każdy. Ceny tego zegarka jak na tak uroczy, zabawny wizerunek Myszki Miki i jeden z najbardziej znanych na całym świecie szwajcarskich brandów przystało – bardzo przystępne. Model SPOT MICKEY kosztował 650 zł, natomiast MIRROT SPOT MICKEY jest nieco tańszy – 450 zł.

Dane techniczne:

Brand: Swatch

Modele: Spot Mickey i Mirror Spot Mickey

Artysta: Damien Hirst

Kształt koperty: okrągły

Szerokość koperty: 34 mm (Spot Mickey); 41 mm (Mirror Spot Mickey)

Grubość koperty : 8.75 mm (Spot Mickey); 9.85 mm (Mirror Spot Mickey)

Materiał paska: silikon

Materiał koperty: tworzywo sztuczne

Mechanizm: kwarcowy

Wodoodporność: 30 m

 

Agata

Redakcja Zegarki i Moda

*artykuł opracowano na podstawie informacji prasowej The Swatch Group (Poland) Sp. z o.o.

Baner