Nixon – firma znana na całym świecie z produkcji zegarków oraz małych akcesoriów, ma zaszczyt uczestniczyć w celebrowaniu 90. urodzin ikony popkultury – Myszki Mickey.

NIXON – marka rodem z USA
Marka NIXON powstała w miasteczku Encinitas w Kalifornii  w Stanach Zjednoczonych w roku 1997. Jest najbardziej znana z produkcji zegarków, ale tworzy też akcesoria i słuchawki. Została założona przez dwóch znajomych – Andy’ego Laatsa i Chada DiNenne, których hobby był przemysł sportów ekstremalnych. Do produkcji zegarków zmotywował ich fakt, iż jeden z nich nie był stanie zakupić czasomierza, który odzwierciedlałby jego indywidualny styl.

W 1997 roku powstał pierwszy katalog marki, w którym znalazło się 7 modeli zegarków. Trafiły one do sprzedaży w 200 sklepach w Stanach Zjednoczonych. Marka z roku na rok rozwijała się coraz szybciej, otwierając własne sklepy w USA, Australii i na indonezyjskiej wyspie Bali.

Źródło: https://damyniedamy.pl/blog/damy-nie-damy/nixon-we-make-the-little-things-better-2

Mottem marki jest hasło: „we make the little things better”. Chodzi w nim o to, żeby cieszyć się małymi rzeczami i dzięki nim czuć się lepiej. Tak jest też w przypadku zegarka – ten niewielki dodatek do stylizacji może sprawić, że nosząca go osoba poczuje się naprawdę wyjątkowo.

W portfolio marki znajdują się zarówno zegarki prezentujące klasyczny styl, jak i opcje bardziej młodzieżowe, nowoczesne. Nixon nie boi się eksperymentów z kolorami, formą, materiałami, w wersji damskiej, jaki i męskiej, co sprawia, że czasomierze są jedyne w swoim rodzaju, unikatowe i bardzo charakterystyczne. Są rewelacyjnym dodatkiem dla wszystkich osób, którzy cenią swój indywidualny styl.

Stylowe, nowoczesne i wysokiej jakości zegarki – to znak rozpoznawczy marki Nixon.

źródło: https://www.n-store.pl/kolekcje,881.html

Myszka Miki – zna ją cały świat
Ikonę popkultury wykreował Walt Disney w 1928 roku w ciekawych okolicznościach. Otóż, pewnego dnia w domu w Cansas City, na biurko Disneya wskoczyła prawdziwa mała mysz. Animator zamiast się przestraszyć, polubił ją i stwierdził, że mogłaby zostać bohaterem jego kreskówek. Pozwolił jej żyć w klatce, obserwując ją i przenosząc wiele jej zachowań na papier. Jego żona namówiła go, by nazwać ją Miki.

Źródło: https://www.polskieradio.pl/10/482/Artykul/2180070,Myszka-Miki-od-szarej-myszki-do-ikony-popkultury
Myszka Miki i Walt Disney w Disneylandzie – 17 lipca 1955 r.

Polski wyraz „myszka” jest rodzaju żeńskiego, ale słynna postać jest płci męskiej. Mickey to zdrobnienie od imienia Michael (Michał). W polskiej wersji językowej pierwotnie używano oryginalnej pisowni imienia Mickey, jednak z czasem spolszczono je zgodnie z wymową.

W 1932 roku Walt Disney otrzymał za jej stworzenie Oscara.

Myszka Miki, Goofy i Donald czyszczą zegar. Czy będzie działał po konserwacji? Obejrzyj film:

The Mickey Watch – zegarki z wizerunkiem Myszki Miki

Po raz pierwszy zaprezentowane zostały w 1933 roku na wystawie Century of Progress w Chicago. Niemalże od razu stały się jednym z pierwszych produktów z licencją Disneya, która osiągnęła tak gigantyczny sukces.

Nowa kolekcja zegarków i toreb z okazji 90. rocznicy urodzin Myszki Miki
W połączeniu klasycznych elementów legendy Walta Disneya oraz wyjątkowego designu Nixon, powstała nowa kolekcja zegarków – coś szczególnego i ponadczasowego. Ta kolekcja wywołuje uśmiech na naszych twarzach zupełnie jak z bajek, które nie jeden z nas miał okazję oglądać w dzieciństwie.

W jej ramach stworzono 8 modeli czasomierzy oraz dodatkowo linię toreb. W ramach tej drugiej mieści się 6 elementów. Kolekcja CMYK Mickey Mouse obejmuje: portfel na zamek błyskawiczny, portfel składany, małą nerkę, plecak, workoplecak oraz dużą, pojemną torbę. Każdy bagaż ma wytłoczone uszy Myszki Miki w nałożonych na siebie kolorach CMYK z drukarek.

Przejdźmy teraz do meritum, czyli do czasomierzy. Mimo dość sporej różnorodności, znakiem rozpoznawczym i cechą wspólną wszystkich zegarków Nixon z tej kolekcji jest postać Myszki Miki, której drobne szczegóły dostrzegą jedynie najwierniejsi fani.

Urocze detale z Myszką w tle
Aby pokazać swój entuzjazm, Nixon wykorzystał samą liczbę 90 w zabawny i unikatowy sposób wklejając ją w koronkę. W niektórych modelach, zamiast liczby 90, widnieje pamiątkowa sylwetka Myszki Miki.

Wszystkie mają odpowiednio dopasowane kolorystycznie koperty, które wykonano ze stali nierdzewnej. Ich rozmiar jest mocno zróżnicowany, np. Time Teller na złotej bransolecie ma standardową kopertę o średnicy 37 mm, natomiast model Corporal SS – coś dla odważnych – aż 48 mm. Frywolna Myszka Miki na tarczy ukazuje się nam w różnych ujęciach – czasami to cała postać (np. The Arrow Leather) albo tylko białe łapki (np. Time Teller). Zastosowanie indeksów w większości modeli jest jak najbardziej udane – proste w formie, czytelne, eleganckie. Tarczę chroni mineralne szkło.

Młodzieżowego, odważnego charakteru nadaje pasek poliuretanowy z opatentowanym chwytem blokującym i klamrą z poliwęglanu. Oczywiście, poza tym, są też dostępne bransolety (The Sentry SS, The Time Taller).

W przypadku tej amerykańskiej marki nie ma obaw o jakość funkcjonowania ze względu na niezwykle precyzyjny mechanizm kwarcowy zasilany baterią. Wszystkie modele są wodoszczelne na poziomie 100 m, co oznacza, że zegarki są odporne na zachlapania i deszcz; można w nich brać prysznic i kąpać się, ale – uwaga – pod wodą nie powinno się wciskać przycisków.

Warto na koniec dodać, że każdy zegarek zapakowany jest w urodzinowe pudełko, które jest wisienką na torcie dla każdego miłośnika marki Nixon oraz Myszki Miki.

Kolekcja Nixon Mickey Mouse to czasomierze dla wielbicieli oryginalnych gadżetów, którzy cenią sobie wysoką jakość, relatywnie niską cenę oraz gustowne połączenie stylu eleganckiego ze sportowym.

Ceny… jak na tak wysoką jakość i uroczy, zabawny wizerunek Myszki Miki – bardzo przystępne. Najtańszy model kosztuje około 75 euro (322 zł), najdroższy około 280 euro (1202 zł).

A jak Wam podobają się urodzinowe zegarki z Myszką Miki? Który najładniejszy? Piszcie na adres: redakcja@zegarkiimoda.pl lub komentujcie na Facebooku

 

Agata
Redakcja Zegarki i Moda

Artykuł oraz zdjęcia (o ile nie podano innego źródła) przygotowano i opracowano na podstawie oficjalnej informacji prasowej marki NIXON