Certina to jedna z najbardziej znanych, szwajcarskich marek zegarków na świecie. Czasomierze wyposażone w opatentowany system zabezpieczeń DS (Double Security – podwójne zabezpieczenie) słyną z precyzji, niezawodności i sportowego charakteru.

Ciekawostką jest nazwa marki, która wywodzi się z łacińskiego „certus” i oznacza „pewny, bezpieczny”, co w kontekście zegarków odnosi się do niezawodności.

Brand ma już ponad 130-letnią historię, a więcej na jej temat pisaliśmy przy okazji pasjonującej prezentacji dwóch nowych, damskich modeli Certina DS-8 Lady Chronograph w ramach cyklu „Zegarkowe spotkania przy kawie”. Zegarkowe spotkania przy kawie: CERTINA DS-8 Lady Chronograph.

Dziś pragniemy zaprezentować Wam dwa nowe zegarki tej szwajcarskiej marki, model dla niej i dla niego. To niebiańska para, wprost dla siebie stworzona – Certina DS-8 Moon Phase Lady i Gent. Te dwa zegarki łączą coś co na pozór wydaje się nie do połączenia – klasyczny wyświetlacz faz księżyca z nowoczesnym designem. Ich wyjątkową precyzję potwierdza certyfikat Contrôle Officiel Suisse des Chronomètres (COSC).

Warto na marginesie dodać, że ten niezależny, szwajcarski instytut testowania chronometrów sprawdza i analizuje mechanizmy przez 16 dni z rzędu w 3 różnych położeniach i temperaturach. Dzięki temu, zegarki potwierdzone certyfikatem COSC są niezwykle dokładne i precyzyjne.

Certina DS-8 Moon Phase Gent – dla pana z głową w chmurach

Certina DS-8 Moon Phase Gent w wersji dla dżentelmenów posiada kopertę o średnicy 41 mm wykonaną z satynowanej/polerowanej stali szlachetnej. Tarcza w kolorze srebrnym stanowi tło dla wyświetlacza faz księżyca znajdującego się na godzinie szóstej. Mieniący się księżyc przemierza drogę na ciemnoniebieskim/granatowym i rozświetlonym gwiazdami niebie.

Złocisty połysk nadają mu wykonane z różowego złota wskazówki i indeksy, które dzięki powłoce SuperLumiNova pozostają czytelne w ciemności – lub gdy księżyc jest w nowiu. Dopełnienie całości stanowi szkło szafirowe z powłoką antyrefleksyjną oraz pasek wykonany z brązowej skóry z tłoczeniami na wzór skóry krokodyla. Dostępne są również alternatywne wersje tego modelu.

Dane techniczne – DS-8 Moon Phase Gent

Mechanizm: ETA F05.441 kwarcowy, Precidrive™, znak „Swiss Made”, certyfikat COSC, wskazanie godzin, minut, sekund, faz księżyca, daty, EOL (wskaźnik wyczerpania energii)

Koperta: stal nierdzewna, średnica 41 mm, dekiel z wytłoczonym emblematem żółwia CERTINA

Tarcza: tarcza satynowana w kolorze srebrnym; wskazówki godzin i minut posiadają powłokę z różowego złota, nakładaną metodą PVD, oraz powłokę SuperLumiNova; wskazanie daty na godzinie trzeciej; wskazanie faz księżyca na godzinie szóstej

Wodoszczelność: 100 metrów

Szkło: szkło szafirowe z powłoką antyrefleksyjną

Pasek: skórzany z zapięciem motylkowym

Cechy szczególne: System DS (Double Security), Chronometr kwarcowy z certyfikatem COSC

Nr ref C033.457.16.031.00 cena: 1940,00 PLN
Nr ref C033.457.11.051.00 cena: 2040,00 PLN
Nr ref C033.457.16.081.00 cena: 1940,00 PLN
Nr ref C033.457.36.051.00 cena: 2090,00 PLN

DS-8 Moon Phase Lady – dla pani marzącej o gwiazdce z nieba

DS-8 Moon Phase Lady to zdecydowanie bardzo kobieca wersja. Pełna gracji koperta o średnicy 32,5 mm wykonana ze stali szlachetnej posiada powłokę z różowego złota nakładaną metodą PVD. Tarcza z białej masy perłowej oraz mieniące się wskazówki i indeksy z różowego złota stanowią tło dla wyświetlacza faz księżyca na godzinie szóstej.

Delikatnie zarysowane gwiazdki na białej, wykończonej szlifem słonecznym tarczy wewnętrznej stanowią kontynuację dla roziskrzonego firmamentu w wycięciu tarczy. Klasyczny model posiada pasek z białej skóry, z tłoczeniami na wzór skóry krokodyla. Na rynku dostępne są także wersje wykonane z innych materiałów i o innej kolorystyce.

Dane techniczne – DS-8 Lady Moon Phase Lady

Mechanizm: ETA F05.441 kwarcowy, Precidrive™, znak „Swiss Made”, certyfikat COSC Wskazanie godzin, minut, sekund, faz księżyca, daty, EOL (wskaźnik wyczerpania energii)

Koperta: Stal nierdzewna 316L średnica 32.5 mm Dekiel z wytłoczonym emblematem żółwia CERTINA

Tarcza: z białej masy perłowej; wskazówki godzin i minut posiadają powłokę z różowego złota, nakładaną metodą PVD, oraz powłokę SuperLumiNova; wskazanie daty na godzinie trzeciej, a faz księżyca na godzinie szóstej

Wodoszczelność: 100 metrów

Szkło: szafirowe z powłoką antyrefleksyjną

Pasek: skórzany z zapięciem motylkowym

Cechy szczególne: System DS (Double Security), Chronometr kwarcowy z certyfikatem COSC

Nr ref C033.257.36.118.00 cena: 2040,00 PLN
Nr ref C033.257.22.088.00 cena: 2090,00 PLN

Oba nowe modele ze wskazaniem faz księżyca prezentują się znakomicie, zarówno razem, jak i osobno. Oba są precyzyjne i dokładne: we wnętrzu każdego z nich znajduje się nowoczesny mechanizm Precidrive™, który zapewnia precyzyjne i niezawodne działanie. Oba potwierdzono certyfikatem COSC. Oba, wreszcie, wyposażono w podwójny system zabezpieczeń DS (Double Security), dzięki czemu łączą elegancki wygląd z wyjątkową odpornością.

Krótko mówiąc – nowe modele z kolekcji Certina DS Moon Phase stanowią doskonały przykład zegarków o sportowym charakterze i możliwościach technicznych, które zaprojektowano z myślą zarówno o paniach, jak i panach. Podkreśla to nie tylko odpowiednia średnica kopert, lecz także adekwatne parametry i dane techniczne. To z pewnością interesująca propozycja. Sprawdzą się np. jako wspólny walentynkowy prezent.

 

Redakcja Zegarki i Moda
*Artykuł opracowano na podstawie informacji prasowej marki Certina