Powoli kończy się sezon komunijny, a wielkimi krokami zbliża się Dzień Dziecka. Rodzice zastanawiają się co podarować swoim małym pociechom. Podpowiadamy Wam jedną z wielu możliwych propozycji – zegarki typu smartwatch. Dlaczego właśnie takie? Dlatego, że dzieciaki uwielbiają elektroniczne cuda! A jeśli ten gadżet ma być jednocześnie praktyczny, funkcjonalny i ma mieć mnóstwo funkcji, tym lepiej!

Na przykładzie smartwatchy marki Garett Kids podajemy Wam 10 powodów dla których warto, by Twoje dziecko posiadało smartwatch. Bezpieczne dziecko to spokojny rodzic!

1. Lokalizator, czyli sprawdź gdzie znajduje się Twoje dziecko

Pierwszą podstawową i najważniejszą, naszym zdaniem, kwestią w dziecięcych smartwatchach jest funkcja lokalizatora. Poprzez wbudowany nadajnik GPS można w każdej chwili sprawdzić gdzie znajduje się nasze dziecko. Można też prześledzić pokonaną trasę, np. w którą drogą wracało ze szkoły. Sprawdzi się także podczas szkolnych wycieczek.

2. Przycisk SOS. Potrzebuję pomocy!

Twoje dziecko przewróciło się na rowerze albo przypadkowo potrącił je kolega z klasy? Po wciśnięciu przycisku SOS, dziecko szybko może wezwać pomoc. To szczególnie istotne w różnych, niebezpiecznych sytuacjach.

Źródło: https://www.facebook.com/garettpl/

3. Zadzwoń do mnie! Telefon komórkowy w zegarku

Kolejną kwestią jest możliwość dzwonienia. Dziecko ma możliwość odebrać i wykonywać połączenia telefoniczne. Zegarek zapięty na nadgarstku to dużo lepsze rozwiązanie, niż zwykły telefon komórkowy, który dziecko może łatwo zgubić albo np. głęboko schować w plecaku. Dodatkowo, rodzice mają możliwość kontrolować połączenia telefoniczne, które wykonuje dziecko. Rodzice mogą też np. włączyć czasową blokadę połączeń, np. gdy dziecko jest w szkole.

4. „Wracaj do domu!”, czyli wyślij notatkę głosową

Notatka głosowa to taki SMS, tylko, że nie pisany, a głosowy. Zegarki typu smartwatch marki Garett Kids 4 mają możliwość wysyłania notatek głosowych (max. 15 sekund) w dwóch kierunkach rodzic – dziecko i dziecko – rodzic, bez konieczności wykonywania połączeń telefonicznych.

Źródło: https://www.facebook.com/garettpl/

5. Geo ogrodzenie

Kiedy tylko dziecko przekroczy granicę wyznaczoną przez rodzica w aplikacji, rodzic zostanie natychmiast o tym poinformowany, np. kiedy dziecko wyjdzie poza teren placu zabaw.

6. Alarm

Dzięki funkcji alarmu Twoje dziecko nie zaśpi do szkoły czy przedszkola. Alarm przypomnieć może także o dodatkowych zajęciach po szkole czy innych ważnych wydarzeniach, np. urodzinach kolegi z klasy.

Źródło: https://www.facebook.com/garettpl/

7. Wbudowany krokomierz

Czy wiesz ile kroków pokonać Twoje dziecko musi, by dojść do szkoły? Nie? Nie ma problemu! Smartwatch zliczy to za Ciebie. Krokomierz przeliczy także ilość spalonych kalorii. A wiadomo, że aktywność fizyczna u dzieci, już od najmłodszych lat, jest bardzo istotna.

8. Tryb: nie przeszkadzać!

Kiedy dziecko przebywa w szkole lub na innych zajęciach dodatkowych, rodzice mają możliwość włączenia blokady zegarka, aby dziecko nic nie rozpraszało.

Źródło: https://www.facebook.com/garettpl/

9. Monitor snu.

Prawie wszyscy rodzice wiedzą jak ważny w życiu dziecka jest sen. Dziecko wyspane, to dziecko szczęśliwe i chętne do zabawy. Monitor snu w smartwatchu pokazuje nie tylko ilość przespanych godzin, lecz także jego jakość.

10. Smartwatch trudniej jest zgubić niż telefon. Szczególnie istotne to jest przy dzieciach w wieku pierwszych klas szkoły podstawowej, które dopiero uczą się organizacji, punktualności i troski o swoje rzeczy.

Źródło: https://www.facebook.com/garettpl/

Czy warto kupić smartwatch swojemu dziecku? Jak zwykle, to kwestia indywidualna. Na to pytanie każdy rodzic powinien odpowiedzieć sobie sam. Z pewnością warto zapytać o zdanie naszą małą pociechę: czy taki gadżet mu się podoba? a jeśli tak, to pozwolić mu wybrać model i kolor. Warto uczyć dzieci punktualności już od najmłodszych lat. Czym skorupka za młodu nasiąknie…

 

Czytaj dalej:

Dzień Dziecka: prezentowe inspiracje „na czasie”

Pomysły na zegarkowe prezenty: Dzień Dziecka.

 

Agata Molka

Wszelkie nowości, recenzje zegarków oraz informacje dotyczące marki GARETT znajdują się zawsze na indywidualnej podstronie marki tutaj – GARETT.

Baner