Nadchodząca wiosna to doskonały moment na powiew świeżości nie tylko w szafie, ale i na nadgarstku. Marka Timex przygotowała na tę okazję sezonowe kolekcje – damską i męską, będące częścią szeroko zakrojonej kampanii „We Don’t Stop”. Pokazuje w niej ludzi kształtujących otaczający ich świat poprzez swoją aktywność i kreatywność, rzucających wyzwanie schematom i ograniczeniom, oczywiście w asyście modnego zegarka spod znaku T.

Za niebanalny i wysmakowany design odpowiada  Giorgio Galli Design Lab z siedzibą w Mediolanie, kierowany przez dyrektora ds. projektów japońskiego producenta. Klasyczne sylwetki dobrze znanych modeli zyskały nowy sznyt, pojawiło się również kilka innowacji.

Zacznijmy od elektryzujących nowości dla Pań.

Timex Waterbury Neon – wystarczy zgasić światło

Dla szukających czegoś z twistem polecamy Waterbury Neon. Te, pozornie spokojne i stonowane projekty zmieniają się całkowicie po aktywacji przycisku podświetlenia INDIGLO®. Wyłania się wtedy jeden z kilku zabawnych wzorów, jak na przykład buziak czy błyskawica. Nie brakuje też efektów dźwiękowych. W wersji dziennej nutkę szaleństwa zdradzają tylko neonowe indeksy (różowe, żółte bądź niebieskie) i zakończenie sekundnika. Zegarek prezentuje się znakomicie, dzięki prostej bransolecie i niewielkiej, mierzącej 34 milimetry stalowej kopercie. Dostępne opcje to klasyczna stal, wersja w kolorze żółtego bądź różowego złota.

Timex Full Bloom – zegarek dla pań, które lubią błyszczeć

Romantyczki zakochają się w Full Bloom. Jak wskazuje nazwa, to ultrakobiece modele, których motywem przewodnim są kwiaty. Dzięki większemu rozmiarowi (38 milimetrów) zyskano przestrzeń na harmonijne rozmieszczenie wzorów.

Znajdziemy tutaj delikatne motyle, przywodzące na myśl zaczarowany baśniowy ogród. Dominującą tonacją jest róż, zarówno ten pastelowy, jak i wyrazisty, zestawiony z okrągłą kopertą w kolorze złotym.

Fanki stylu glamour docenią na pewno możliwość wyboru opcji z tarczą wysadzaną w całości kryształkami Swarovskiego.

Timex Standard – klasyka w nowoczesnym wydaniu

Kiedy potrzebujemy czegoś prostszego, ale w żadnym wypadku nie może trącić nudą, postawmy na… Standard. Koniecznym jest podkreślenie, że trudno o bardziej mylącą nazwę! To zegarki lekko w klimacie retro, na co wskazują zaokrąglone uszy, płynne linie koperty oraz przepiękna koronka. Dostępny zarówno na skórzanym pasku, jak i szykownej bransolecie (również two-tone) znakomicie spełni rolę dyskretnego towarzysza ważnego spotkania czy uroczystości.

Timex Marlin – reedycja – to musi się udać

Wisienką na torcie jest ekskluzywna reedycja zegarka z lat 60. XX wieku – Marlin.

Jego wyjątkowość polega na mechanizmie – ręcznie nakręcanym, co jest sporą rzadkością w segmencie zegarków z tej półki cenowej. Precyzja, purystyczne wzornictwo i ponadczasowy styl – to musi się udać! Ukłonem w stronę Pań jest wariant w kolorze różowego złota, zestawiony z białą tarczą i paskiem. Znakiem rozpoznawczym Marlin jest wypukłe szkło, typowe dla epoki, w której się narodził. Sam projekt został nieco zmodernizowany względem pierwowzoru, tak by spełniał nowoczesne standardy, niemniej udało się zachować jego unikalny charakter.

Niebawem przegląd najciekawszych nowości Timex dla Panów!

Wszelkie nowości, recenzje zegarków oraz informacje dotyczące marki TIMEX znajdują się zawsze na indywidualnej podstronie marki tu – TIMEX.

Marzena Kondera – Giergiel

Redakcja Zegarki i Moda

Baner