Słońce, plaża, relaks. W dni takie, jak dziś, a mamy ponad 30°C, wielu z nas szuka ochłody. Schładzać się można na różne sposoby: kąpiąc się w basenie czy też popijając zimne napoje, obowiązkowo z kostkami lodu. Niezależnie od tego, czy te gorące dni spędzamy w pracy czy na wakacjach (szczęśliwcom zazdrościmy!), warto mieć na nadgarstku zegarek, który odmierzał będzie wakacyjne, ulotne chwile.

Do lekkich stylizacji pasować będzie zapewne wiele różnych czasomierzy.

Chciałabym Wam dzisiaj, drogie Panie, zaprezentować jedną z możliwych opcji, rodem z Belgii.

To propozycja marki Ice-Watch, z młodą, bo zaledwie 12-letnią historią. Marki co prawda z niewielkim stażem, acz odważnej i przebojem wkraczającej na rynek. Za sprawą światowych gwiazd sceny muzycznej (np. Katy Perry) i skutecznego marketingu, są dziś znane niemal na całym świecie.

Co jeszcze przesądziło o sukcesie? Składników było kilka, a najważniejszym z nich regularne, nieustanne wprowadzanie nowości.

Najnowszą kolekcją przygotowaną na lato 2019 jest kolekcja DUO CHIC. Po raz pierwszy zaprezentowano ją w marcu br. podczas targów Baselworld – jednych z największych na świecie i najbardziej prestiżowych targach branży zegarmistrzowskiej i jubilerskiej.

Zegarki damskie marki Ice-Watch z kolekcji Duo Chic – światem rządzi kolor!

„Na języku miód, a w sercu lód” – mówi znane, ludowe powiedzenie w odniesieniu do osoby nieszczerej, fałszywej, która nie jest zgodna ze sobą i światem. Zupełnie inaczej jest z tymi czasomierzami. Dla kobiet, które cenią minimalizm, prostotę i pastelowe kolory, te zegarki „to miód na serce”, a w odniesieniu do lata – zimny, lodowy sprzymierzeniec idealny.

Koperty mają dwie, różne średnice – mniejszą 34 mm oraz większą 40 mm.

Zarówno koperty, jak i paski wykonane są z jednego kawałka silikonu. Takie rozwiązanie powoduje, że te zegarki są idealne na gorące, letnie dni. Silikon jest bowiem odporny na wilgoć i pot. W dodatku jest miękki i komfortowy nawet przy wielogodzinnym noszeniu. (Tak, sprawdziłam to osobiście).

Paski są dwukolorowe. Można przyjąć, że z przodu sportowe, a z tyłu elegancki. Zestawienia kolorystyczne są zróżnicowane, np. z przodu biały, z tyłu granatowy (model White Marine) albo z przodu biały, a z tyłu turkusowy, niczym nieskazitelnie czysta woda w basenie (model White Aqua).

Tarcze są proste, minimalistyczne, zdecydowana większość posiada oznakowanie za pomocą czytelnych indeksów w złotym odcieniu. Tarcze tak, jak i paski również są dwukolorowe. W końcu to DUO CHIC, prawda? Do wyboru mamy np. różowo-fioletową, biało-granatową albo żółto-fioletową.

Jednak tym, na co szczególnie warto zwrócić uwagę jest klasa wodoszczelności ustalona na poziomie 100 m. Dzięki czemu możemy bez obaw pływać w basenie, jeziorze czy morzu, a nawet nurkować bez butli z tlenem.

Za przyjemność posiadania jednego z wakacyjnych modeli Duo Chic zapłacić trzeba 430 zł, niezależnie od rozmiaru koperty.

Na koniec warto dodać, subtelna kolorystyka tych zegarków pozwoli na łatwe dopasowanie do wielu stylizacji, zarówno bardziej eleganckich, jak i sportowych. Wakacje czas zacząć!

 

Agata Molka

Redakcja Zegarki i Moda

*Zdjęcia wykorzystane w artykule pochodzą z oficjalnego fanpage marki na Facebooku: https://www.facebook.com/ice.watch.poland/ oraz ze strony internetowej marki https://pl.ice-watch.com/