W marcu br. informowaliśmy Was, że kolekcja zegarków dotychczas znana jako CASIO Retro otrzymała nową nazwę – CASIO Vintage. News: CASIO Retro zmieniło nazwę na CASIO Vintage. Zmieniając nazwę, japoński producent nadał jej nowy blask i podkreślił świeżość. Przypomnijmy: kultowa już linia zegarków wprowadzona została na rynek w 1974 roku, a więc równo 45 lat temu!

Styl vintage – swobodne połączenie przeszłości z teraźniejszością

Od jakiegoś już czasu na ulicy czy to pokazach mody, zauważyć można styl vintage. Trend ten zdobywa uznanie też magazynów, portali i fashionistek na całym świecie, które umiejętnie wyciągają ubrania z szafy swoich mam czy babć. Vintage bowiem to styl przeszły i odległy od aktualnych trendów.

Warto pamiętać, że aby móc wpisać dane ubranie do kanonu mody vintage musi upłynąć co najmniej 20 lat, aby mogło być za takie uznane. Chodzi tu bowiem o podkreślenie różnicy w stylach: dzisiejszym i przeszłym.

Jedne z najlepszych stylizacji vintage to takie, w których pojawiają się jeden, maksymalnie dwa dodatki do mody. Mogą to być np. kolczyki klipsy, frotowe opaski na włosy, okulary przeciwsłoneczne czy właśnie kolorowe zegarki.

CASIO Vintage – lata 80. wciąż w modzie

Zegarki marki CASIO Vintage przeznaczone są głównie dla ludzi cieszących się życiem, niezależnie od wieku, ze zdrowym dystansem do otaczającej ich rzeczywistości. Modele zegarków inspirowane są szczególnie inspirowane stylem lat 80. XX wieku, kiedy to furorę robiły modele elektroniczne z kalkulatorem. Od tamtej pory, niemal każdy zegarek CASIO to prawdziwy hit.

Projektanci zegarków CASIO obserwując modę, czerpią z niej najlepsze wzorce. Wyraźnie nawiązują do stylu vintage i łączą go ze współczesnymi trendami.

Kolekcja zegarków damskich Electric Mirror Face. „Lustereczko, powiedz przecie, kto jest najpiękniejszy w świecie?”

Kolekcja zegarków CASIO Vintage jest mocno zróżnicowana i dzięki temu każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie. W ramach kolekcji Electric producent zaprezentował specjalną linię zegarków damskich – Electric Mirror Face.

Co takiego interesującego jest w tej serii?

To z pewnością efekt lustra. W wyświetlaczach zegarków można się niemal przejrzeć, tak bardzo są lśniące i błyszczące. Przy każdym ruchu ręką odbijają one światło, co sprawia, że czasomierze prezentują się bardzo efektownie.

Zegarki posiadają mechanizmy kwarcowe zasilane baterią.

Koperty czasomierzy są kwadratowe, lekko zaokrąglone i mają wymiary 9,6 × 36,3 × 38,6 mm (szerokość/wysokość/grubość) i zaprojektowano je w kolorze złotym lub srebrnym.

Zegarki posiadają lekkie, stalowe bransolety z regulowanym zapięciem.

Zegarki posiadają wbudowany elektroniczny wyświetlacz. Dzięki temu, wyróżniają się one dodatkowymi funkcjami takimi jak: alarm, stoper, datownik, automatyczny kalendarz oraz podświetlenie Illuminator. Wyświetlacze dostępne są w rozmaitych wariantach kolorystycznych: srebrnym, złotym, czarnym, niebieskim lub różowego złota. Wyświetlacze chroni szkło mineralne.

Klasę wodoszczelności ustalono na poziomie 30 m, co oznacza, że zegarki są odporne na niewielkie, przypadkowe zachlapania i kontakt z wodą.

Sportowe zegarki damskie CASIO Vintage Electric Mirror Face dostępne są w przedziale cenowym 200 – 300 złotych.

Zegarki CASIO Vintage, znane wcześniej jako CASIO Retro, będą odpowiednim dodatkiem do każdej damskiej, szczególnie tej stylizowanej na lata 80. XX wieku. Jeśli jesteś osobą, którą wciąż pociąga miniony klimat sprzed ponad 30 lat – te zegarki są dla Ciebie.

 

Wszelkie nowości, recenzje zegarków oraz informacje dotyczące marki CASIO Vintage znajdują się zawsze na indywidualnej podstronie marki tu CASIO Vintage.

Agata
Redakcja Zegarki i Moda

*Wszystkie zdjęcia pochodzą z fanpage marki Casio Vintage na Facebooku: https://www.facebook.com/casiovintagepl/ lub z oficjalnej strony producenta: https://www.casio-europe.com/euro/products/watches/vintage/