Znakomita marka zegarmistrzowska Jaeger-LeCoultre na targach SIHH 2019 w Genewie zaprezentowała nową odsłonę kolekcji Rendez-Vous. Biżuteryjne zegarki są bajecznie piękne, doskonale precyzyjne i kosmicznie drogie.

Marka Jaeger-LeCoultre

Siedziba szwajcarskiego przedsiębiorstwa mieści się do dziś w tym samym miejscu, gdzie firma powstała dokładnie 185 lat temu. Manufaktura Jaeger-LeCoultre mieści się niedaleko Genewy w Szwajcarii, w miejscowości La Vallée de Joux. Aktualnie, JLC zatrudnia około 900 pracowników i produkuje 50 000 zegarków rocznie. Od 1992 r. każdy z nich, przed wprowadzeniem na rynek, jest testowany przez 1000 godzin w zakresie znacznie przekraczającym niż obecne wymagania C.O.S.C.

SIHH 2019

SIHH, czyli Salon International de la Haute Horlogerie (Międzynarodowy Salon Prestiżowego Zegarmistrzostwa) to targi zegarkowe skupiające wybrane marki z całego świata. W tegorocznej edycji odbywającej się w dniach 14-18 stycznia 2019 r. w Genewie zaprezentowało się 35 brandów. Wśród nich były te bardziej znane, jak np. A. Lange i Sohne, Cartier, IWC, Ulysse Nardin, Jaeger-LeCoultre, jak i mniej, chociażby Armin Strom, Urwerk czy Laurent Ferrier.

Nowe modele z kolekcji Rendez-Vous – kobiecość w dzień i w nocy

Podczas tegorocznej edycji SIHH, szwajcarska marka Jaeger-LeCoultre zaprezentowała odświeżoną wersję zegarków damskich z kolekcji Rendez-Vous. Czasomierze wprost urzekają swoim pięknem i jubilerskim kunsztem. I z pewnością, zachwycą nie jedną kobietę.

Bardziej niż kiedykolwiek, nowe modele nasycone są duchem precyzyjnego zegarmistrzostwa. Wyjątkowa osobowość każdego z czasomierzy doskonale odzwierciedla wyjątkową precyzję niezbędną do ożywienia tych małych dzieł sztuki.

Mistrzowscy jubilerzy marki Jaeger-LeCoultre z pewnością posiadają niezwykłe pokłady cierpliwości, bowiem stworzyli wyjątkowy klejnot. Połyskujące diamenty w połączeniu z białym lub różowym złotem, srebrną tarczą oraz ciemnoniebieskim lub ciemnobeżowym paskiem wykonanym ze skóry aligatora tworzą wyszukane i niezwykle eleganckie połączenie.

Zjawiskowe damskie zegarki Rendez-Vous Night &Day i Rendez-Vous Moon

Nowe modele – Rendez-Vous Night &Day oraz Rendez-Vous Moon dostępne są we wersji z białego lub różowego złota. To niezwykle eleganckie czasomierze działające z niezwykłą precyzją.

W obu wskaźnik dzień/noc jest dosyć realistycznie przedstawiony i umieszczony w delikatnie zaznaczonym oknie między godziną 5 a 7. Przyszła właścicielka ma do wyboru pasek wykonany ze skóry aligatora w kolorze ciemnego, nasyconego granatu lub ciemnego beżu wpadającego lekko w brąz. Koperty mają standardową damską średnicę 36 mm.

To, co najważniejsze skrywa się w środku. Serce zegarka to automatyczny mechanizm (kaliber 898B/1) o 38-godzinnej rezerwie chodu. Wodoszczelność zegarków ustalono na poziomie do 50 m.

Smaczek na sam koniec – diamenty! czyli to, co kobiety kochają najbardziej. Zewnętrzne pierścienie, wewnątrz tarczy, a nawet uszy koperty wysadzane są 186 prawdziwymi diamentami. Całość wygląda naprawdę zjawiskowo!

Dane techniczne zegarków Rendez-Vous Night & Day oraz Rendez-Vous Moon:

Mechanizm: automatyczny
Kaliber: 898B/1
Rezerwa chodu: 38 godzin
Ilość kamieni łożyskujących: 30
Wodoodporność: 50 m
Pasek: wykonany ze skóry aligatora (w odcieniach beżu/brązu lub granatu)
Funkcje: wskazówkowy, sekundnik, wskaźnik dnia i nocy
Koperta: białe lub różowe złoto
Średnica koperty: 36 mm
Grubość: 9,8 mm
Tarcza: masa perłowa, diamenty
Diamenty: 186 diamentów (3,52 karatów)
Numer referencyjny: Q3433570, Q3432570, Q352357

Orientacyjne ceny:
Nr ref: Q3433570 (białe złoto) – 47 800 USD (ok. 180 000 PLN)
Nr ref: Q3432570 (różowe złoto) – 45 400 USD (ok. 170 000 PLN)
Nr ref: Q352357 (białe złoto) – 50 000 USD (ok. 190 000 PLN)

Agata
Redakcja Zegarki i Moda

*Zdjęcia pochodzą z materiałów prasowych marki Jaeger-LeCoultre

Baner