Zbliża się długo wyczekiwany przez Ciebie bal karnawałowy, a Ty nadal nie wiesz w co się ubrać tak, aby Twoja partnerka nie musiała się za Ciebie wstydzić? Nie martw się! Przygotowaliśmy garść porad, które pomogą Ci zostać niekwestionowanym królem balu!

Karnawał trwa w najlepsze. To świetna okazja do spotkań towarzyskich i szampańskiej zabawy czy to na wystawnym balu w ekskluzywnej restauracji, studniówce, ślubie i weselu, czy też po prostu w klubie z przyjaciółmi. To również doskonała okoliczność do tego, by mężczyzna wykazał się znajomością trendów w modzie i dobrym gustem, bo na co dzień biurowy dress code zwykle to uniemożliwia. Ale jaki zestaw założyć na bal, a jaki do klubu i na niezobowiązującą domówkę u przyjaciół?

Poznaj nasze wskazówki i zainspiruj się kilkoma stylizacyjnymi propozycjami, które przygotowaliśmy na wyjątkowe, wieczorne wyjścia.

Źródło: https://jakubroskosz.com/

Kieliszek szampana na balu w towarzystwie – dostojnie i wytwornie

Na wielki bal obowiązkowy jest styl formalny. Dzięki temu okażemy szacunek nie tylko organizatorom, lecz także innym gościom. To dobra okazja do tego, by poczuć się naprawdę wyjątkowo. Podczas tak szczególnej okazji warto ubrać się o jeden stopień formalności wyżej. Czyli – jeśli dostajemy zaproszenie na bal, imprezę zamkniętą, z muzyką na żywo itp. na który w ciągu roku założylibyśmy garnitur, warto zrobić wyjątek i wyciągnąć z szafy smoking. Podkreślimy tym samym wysoką rangę imprezy. Najlepszym rozwiązaniem będzie smoking w kolorze czarnym lub granatowym, wykonany np. z aksamitu.

Aby podkreślić wyjątkowość imprezy, warto do zestawu dodać muszkę, a w butonierce mały, żywy kwiat. (Jeśli wybieramy się na wesele, warto pamiętać, by gość raczej nie wkładał kwiatka, zwłaszcza białego – ten pozostawmy panu młodemu).

źródło: https://www.szarmant.pl

Toast za młodych na weselu – elegancko i ze smakiem

Karnawał to nie tylko bale, przyjęcia i studniówki. To także pierwsze w roku śluby i wesela. I choć szczyt sezonu przypada na miesiące wakacyjne, nie brakuje zimowych nowożeńców.

Gość weselny powinien mieć na sobie strój wieczorowy, składający się z ciemnego garnituru, białej koszuli, ciemnego krawata i czarnych butów. Taki strój będzie zarówno elegancki, jak i odpowiedni do rangi wydarzenia. W dodatku wyrazi szacunek do państwa młodych i pozostałych gości.

Osobiście nie polecamy awangardowych rozwiązań, np. koszuli z krótkim rękawem, garnituru w jasnych kolorach czy zestawów casualowych. Mogą być odebrane jako duży nietakt.

Źródło: https://janadamski.eu/

Na luzie z przyjaciółmi w klubie – wygodnie

W jaki sposób najlepiej ubrać się na imprezę w klubie, by czuć się przystojnie i komfortowo jednocześnie? Do kotła radzimy wrzucić garść luzu i szczyptę elegancji. Delikatnie doprawić oryginalnymi akcesoriami, np. pasującym stylistycznie zegarkiem. Cały wywar postawić na stole zwanym potocznie dobrą, szampańską zabawą do białego rana!

Stylizacje karnawałowe radzimy dobierać na zasadzie kontrastów. Jeśli wybierzesz gładką marynarkę, postaw na T-shirt ozdobiony ciekawym deseniem. Jeśli zdecydujesz się na koszulę, niech marynarka będzie rozpięta. Zwróć też uwagę na buty – najlepiej sprawdzą się skórzane oxfordy, lakierowane półbuty lub mokasyny.

Źródło: https://avanti24.pl/

Źródło: https://www.logo24.pl/

Mam nadzieję, że po lekturze tego wpisu, żaden mężczyzna nie będzie miał wątpliwości jak wykreować odpowiednią stylizację na karnawałową zabawę. Pozostaje mi życzyć tylko jednego: szampańskiej zabawy do białego rana!

Agata
Redakcja Zegarki i Moda

*Fotografia tytułowa pochodzi ze strony: https://www.szarmant.pl/