Włoski dom mody Gucci na targach Baselworld 2019 w Szwajcarii zaprezentował nową linię zegarków unisex „Grip”. Kolekcja ma wyrazisty i innowacyjny design; przeznaczona jest zarówno dla kobiecych, jak i męskich nadgarstków.

To powinien wiedzieć każdy, kto tylko interesuje się modą!

Gucci to jeden z najstarszych domów mody. Za dwa lata włoski dom mody obchodził będzie 100-lecie istnienia na rynku.

Guccio Gucci swoją firmę bowiem założył w 1921 roku we Florencji. Nigdy nie był projektantem, ani nie miał ambicji stworzenia modowego imperium. Po prostu, pracując w luksusowym hotelu, na co dzień widział luksusowe walizki i torby podróżne. Pewnego dnia postanowił, że zacznie je produkować sam. I tak się zaczęło. Po śmierci, interes przejęli synowie. Aż do lat 80. XX wieku firma prężnie się rozwijała. Pojawiły się pierwsze kolekcje mody, perfumy, i to co interesuje nas najbardziej – zegarki.

Do dziś, Gucci Timepieces to jedna z najbardziej niezawodnych i spójnych marek zegarków fashion. Zegarki Gucci wykonywane są w Szwajcarii – kolebce zegarmistrzostwa. Ich innowacyjność, nowoczesny wygląd, jakość i kunszt rozpoznawane są na całym świecie. Czasomierze Gucci są dystrybuowane za pośrednictwem ekskluzywnej sieci butików Gucci. W Polsce butik Gucci znajduje się w Warszawie.

Na targach Baselworld 2019, włoski dom mody Gucci zaprezentował nową kolekcję zegarków o nazwie „Grip”. Kolekcję nową, ale w duchu vintage. Seria przeznaczona jest zarówno dla męskich, jak i kobiecych nadgarstków.

Kolekcja „Grip” obejmuje 4 kwarcowe zegarki.

Każdy z nich ma lekko zaokrągloną, kwadratową tarczę wykonaną ze stali nierdzewnej. Tarcza ma 3 małe okienka wskazujące od góry do dołu godzinę, minutę i datę. Koperty mają dwie, niewiele różniące się o siebie średnice – 35 mm i 38 mm.

Najbardziej „luxury” wydaje się model z tarczą w kolorze żółtego złota, uzupełniony stalową bransoletą w takim samym kolorze, z wygrawerowanym logo Gucci.

Kolejny wariant wykonany jest wyłącznie ze stali nierdzewnej. Pozostałe dwa zegarki oferowane są z paskami wykonanymi ze skóry cielęcej imitujący wzór aligatora w kolorze bordowym lub ciemnozielonym. Wszystkie 4 zegarki podkreślają kultową podwójną literę G – logo domu mody Gucci.

To, co wyróżnia te zegarki to czysty, opływowy, o nowoczesnej linii design. Zegarki zapewne idealnie przylegają do nadgarstka. Co więcej, chwytanie i przyleganie to ich mocna strona. Seria „Grip” czerpie inspirację ze świata skateboardingu, a jego nazwa przypomina sposób, w jaki stopy/nogi mocno przylegają na deskorolce („grip” – ang. chwyt, przyczepność, trzymać się, chwytać się).

Gucci Grip to idealny wybór zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn, którzy cenią sobie czysty, ale przyciągający design, z klasycznym wyglądem.

Zegarki Gucci Grip po prezentacji na targach Baselworld 2019, są już dostępne w sprzedaży w przedziale cenowym od 1 300 do 1 700 euro. Przy aktualnym kursie, wynosi to ok. 5 700 – 7 500 złotych.

 

Agata

Redakcja Zegarki i Moda