21 i 22 stycznia – w te dwa dni wnuki mają okazję podziękować swoim dziadkom za trud włożony w wychowanie, za poświęcony czas, troskę, zabawę i nieocenioną wiedzę. Młodsi wręczają laurki i zapraszają na przedstawienia szkolne, starsi składają życzenia i wręczają upominki. Zegarek na Dzień Babci i Dziadka znajduje się na liście tych najbardziej praktycznych i jednocześnie atrakcyjnych wizualnie. Wśród bogatej oferty produktowej warto zwrócić uwagę na czasomierze Casio Retro.

Dzień Babci – historia

Pomysł utworzenia Dnia Babci w Polsce pojawił się w tygodniku „Kobieta i Życie” w 1964 roku. A datę, 21 stycznia, zawdzięczamy aktorce teatralnej – Mieczysławie Ćwiklińskiej, która tego właśnie dnia wystąpiła w teatrze w Poznaniu, a miała wówczas 85 lat! Redakcja „Expressu Poznańskiego” wręczyła jej tort i kwiaty, tym samym ustanawiając Dniem Babci. Tradycja została podtrzymana przez inne gazety: „Tygodnik Poznański” oraz „Express Wieczorny”, które spopularyzowały to święto.

Źródło: https://radiopoznan.fm/informacje/pozostale/dzis-dzien-babci-jutro-dzien-dziadka

Dzień Dziadka – historia

Dzień Dziadka został ustanowiony znacznie później, bo wpisano go do oficjalnego rejestru świąt dopiero w 1981 roku. Według wielu źródeł, święto dziadków zostało przeniesione do Polski z USA. Warto dodać, że National Grandparents Day w USA jest obchodzone w pierwszy poniedziałek września i jest to święto oficjalnie zatwierdzone przez Kongres i samego prezydenta.

Zegarek – idealny upominek dla dziadków

Z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka warto wybrać taki prezent, który ich zaskoczy i przede wszystkim zostanie długo w pamięci. Najlepiej sprawdzi się praktyczny prezent, który będzie można wykorzystywać na co dzień. Dobrym pomysłem będzie zegarek. Żaden inny przedmiot nie umili wspólnych chwil spędzonych z wnukami!

Zegarki Casio RETRO – elektroniczne zegarki retro

Wśród bogatej oferty produktowej wielu różnych producentów warto zwrócić uwagę na zegarki marki Casio RETRO. Czasomierze tej kultowej już marki od wielu lat zachwycają niekonwencjonalnym, ponadczasowym stylem! Projektanci tej japońskiej marki do perfekcji opanowali łączenie mody vintage ze współczesnymi trendami. Nie bez powodu zatem nową kolekcję nazwano „Electric”.

Kolekcja „Electric” to paleta 5 czasomierzy, która z pewnością spodoba się niejednej babci i niejednemu dziadkowi. Wspólnym mianownikiem jest efekt błysku. Jest to błysk w iście japońskim stylu – stonowany i niebanalny.

Prezentację elektryzujących nowości otwiera linia Electric Mirror Face, w której wykorzystano efekt lustra. W lśniącej, odbijającej niemal każdy promień światła powłoce tarczy można się niemal przejrzeć.

Linia to propozycja w trzech wariantach kolorystycznych – model w odcieniu stalowym A168WEM-1EF, złotym A168WEGM-9EF i oraz dwukolorowym A168WECM-5EF.

Ostatni Casio RETRO łączy tradycyjne żółte złoto ze złotem w ciemny różowym retro kolorze. Druga niemniej elektryzująca linia to Electric Diamond – model A158WEAD-1EF i A159WEGD-1EF.

W każdym z nich – zarówno w stalowym, jak i w złotym, znajdują się dwa certyfikowane diamenty. Kamienie delikatnie osadzono w kopercie zaprojektowanej w bardzo oryginalny sposób. Na jej formę składają się nieregularne załamania tworząc kształt, który zazwyczaj posiadają kamienie szlachetne. Dodatkowo, w obu zegarkach kopertę pokryto czarnym, połyskującym wykończeniem. To doskonały kontrast dla jasnych diamentów.

Bez względu na model, każdy z prezentowanych nowości Casio RETRO zelektryzuje miłośników stylu vintage. To jeden z tych upominków, który naszej babci czy dziadkowi powinien się z pewnością spodobać.

Agata
Redakcja Zegarki i Moda

*artykuł opracowano na podstawie informacji prasowej Casio Retro