SEIKO rzuca wyzwanie każdemu ograniczeniu, oferując w ramach kolekcji Prospex nową kolekcję zegarków 3 nowych męskich modeli z serii „Street” dla miłośników sportu i poszukiwaczy przygód zarówno na lądzie, jak i pod wodą. Jesteś prawdziwym mężczyzną? Przeczytaj koniecznie!

Mimo, że SEIKO to marka powszechnie znana i lubiana, nie piszemy o niej zbyt często. Wyjątkiem od reguły były dwie publikacje. W ramach cyklu „Zegarkowe spotkania przy kawie” szczegółowo pokazaliśmy Wam elegancki, oryginalny, delikatny i ponadczasowy damski zegarek SEIKO Presage SSA811J1. Japońska fascynacja Księżycem natomiast była inspiracją do stworzenia Seiko Presage Blue Enamel Limited Edition o jakże klasycznym designie. I to w zasadzie by było na tyle.

Dziś, przełamując ten schemat, chcemy zachęcić Was, a mężczyzn szczególnie, do przeczytania nowego wpisu o SEIKO i jego nowościach.

SEIKO – ponadczasowa marka zawsze na czasie

Na wstępie warto przypomnieć, a być może i dowiedzieć się, że historia marki SEIKO rozpoczęła się w 1881 roku, kiedy to młody, 22-letni przedsiębiorca Kintaro Hattori otworzył w centrum Tokio sklep zegarmistrzowski.

11 lat później kupił nieużywaną fabrykę w Tokio i powstała Seikosha. Słowo „Seiko” z jęz. japońskiego ma wskazywać na sukces oraz znakomitość. „Sha” natomiast to „dom”. W luźnym tłumaczeniu można więc powiedzieć, że powstał „dom o najwyższej precyzji wykonania”. To tu powstały pierwsze japońskie zegarki.

Przez dziesięciolecia firma rozwinęła swoją działalność i stała się jednym z najbardziej znanych i cenionych producentów zegarków na świecie. Dziś SEIKO jest jedyną firmą zegarmistrzowską na świecie, która wytwarza wszystkie elementy i podzespoły we własnym przedsiębiorstwie. Całość produkcji odbywa się wewnątrz firmy. Wszystko po to, by mieć pełną kontrolę nad jakością swoich produktów.

Aktualnie marka SEIKO to 4 linie produktowe: Astron, Premier, Presage i Prospex, które reprezentują cztery różne style, a każdy z nich jest doskonały!

SEIKO Prospex „Street Series” – z zegarkiem w ręku odkryj swoje miasto na nowo

W ramach kolekcji Prospex powstała nowa mini-kolekcja, którą prezentuje poniższy film:

Modele są oznaczone numerem referencyjnym SEIKO Prospex Street Series SNEE533 (niebieski), SNE535 (oliwkowy) i SNE537 (szary). Właśnie te 3 kolory – ciemnoniebieski niczym zachmurzone niebo, leśna, ciemna zieleń oraz betonowa szarość pasują do wielu modowych męskich trendów. Zegarki idealnie pasowały będą do stylu streetwear, ubraniami sportowymi, a model khaki wprost stworzony jest na jesienny spacer po lesie.

Celem projektantów serii Street było przyciągnięcie uwagi mieszkańców miast poszukujących zabawnych i wytrzymałych zegarków do codziennego użytku, łączących praktyczność z inspirującym designem.

Koperty o średnicy 46 mm i grubości 12 mm klasyfikują je do tych nieco większych. Komfort noszenia zegarka mogą podnosić wygodne, teksturowane silikonowe paski. Czas pokaże czy takie rozwiązanie przyciągnie uwagę nabywców tych sportowych zegarków. Kolor paska jest w każdym modelu tożsamy z kolorem tarczy.

SEIKO żartobliwie sugeruje, że kolor tarczy ma sygnalizować barwę miejskich nawierzchni. Biorąc pod uwagę, że kolekcja nazywa się „Street series” i że większość polskich chodników jest szara – model SNE537 pasuje tu wybornie.

Tarcze z serii Prospex Street są atrakcyjne i czytelne. Wewnątrz zegarka znajduje się mechanizm kwarcowy SEIKO V157 Solar Quartz zasilany energią słoneczną. Klasę wodoszczelności ustalono na poziomie 200 m. Takie informacje odnajdziemy na tarczy zegarka nad godziną 6. Widoczność czasomierza w nocy zapewnia pokrycie indeksów i wskazówek specjalną farbą LumiBrite.

Cena detaliczna każdego z zegarków SEIKO Prospex Street Series wynosi 450 USD (przy aktualnym kursie dolara to około 1 704 złotych).

Nowa mini-kolekcja SEIKO po raz kolejny proponuje wysoką jakość i trwałość w rozsądnej cenie. Seria Street wprowadza do męskiej mody nowy styl i nową jakość, która pozwoli konkurować z G-SHOCK’ami dominującymi w branży zegarków sportowych. Analogicznie, modele z serii SEIKO wydają się być bardziej dojrzałe i „mają większą moc”. Czas pokaże w konkurencji na „najlepszy miejski zegarek” która z tych marek okaże się zwycięzcą!

Wszelkie nowości, recenzje zegarków oraz inne informacje dotyczące marki SEIKO znajdują się zawsze na indywidualnej podstronie marki tutaj – SEIKO.

Agata
Redakcja Zegarki i Moda

*artykuł i zdjęcia przygotowano na podstawie informacji prasowej SEIKO