Zegarkowe spotkania przy kawie to cykl recenzji, których celem jest przedstawienie ciekawych modeli damskich zegarków z punktu widzenia użytkownika. Recenzjom tym będą towarzyszyć zdjęcia „na żywo” prezentowanych modeli. Taka forma prezentacji modeli podyktowana jest przede wszystkim potrzebą zobaczenia zegarka z bliska. Oczywiście zdjęcia większości modeli dostępne są na stronach producentów, i chociaż zdjęcia te w detalach prezentują konkretne modele, to zestawienie zegarków ze światem rzeczywistym dodaje im więcej życia i uroku.

Drugi prezentowanym przez nas w ramach cyklu Zegarkowe spotkania przy kawie zegarkiem damskim jest jeden z ulubieńców naszej Redakcji – Seiko Presage SSA811J1. Miejscem, w którym wypiliśmy razem kawę, już po raz drugi był Projekt: Kawiarnia – jedno z naszych ulubionych miejsc na kawowej mapie Katowic.

                   

Seiko Presage SSA811J1 to zegarek, w którym można zakochać się od pierwszego wejrzenia – elegancki, oryginalny, delikatny i ponadczasowy!

Historia marki Seiko rozpoczęła się w 1881 roku, gdy 22-letni przedsiębiorca, Kintaro Hattori, otworzył w centrum Tokio sklep sprzedający i naprawiający zegarki i zegary. Zaledwie jedenaście lat później w 1892 r., Kintaro Hattori kupił nieużywaną fabrykę w Tokio i powstała Seikosha (po japońsku “Seiko” oznacza “wykwintne”, “minuta” lub “sukces”, a “sha” oznacza dom). To tutaj Kintaro Hattori wyprodukował swoje pierwsze zegary, które stały się początkiem firmy, która miała stać się jednym z najważniejszych światowych producentów zegarków.

Współcześnie marka Seiko to cztery linie produktowe: Astron, Prospex, Premier i Presage, które reprezentują cztery różne style, a każdy z nich jest doskonały!

Zegarki kolekcji Seiko Presage wyróżnia dyskretna elegancja, ponadczasowy minimalizm i przede wszystkim uniwersalność.

Damski model Seiko Presage SSA811J1 to doskonały przykład na to, że damski zegarek z mechanizmem o automatycznym naciągu może być zachwycający, elegancki, kobiecy a do tego wszystkiego nie musi być bardzo drogi. Przyjrzyjmy się zatem temu zegarkowi z bliska.

Koperta o średnicy 36 mm i bransoleta z pełnych ogniw zostały wykonane ze stali szlachetnej. Część elementów bransolety i koperty jest polerowana na wysoki połysk, natomiast pozostałe elementy zostały wykończone metodą szczotkowania stali.

Tarcza Seiko Presage SSA811J1 jest w kolorze białym, a widoczny na niej szlif słoneczny dodaje blasku. Na tarczy widoczne są również delikatne elementy ozdobne w postaci kryształków Swarovskiego, które zastępują niektóre indeksy oraz trzech klasycznych indeksów godzinowych. Ponadto tarczę zdobi subtelna podziałka minutowa w kolorze granatowym, która doskonale komponuje się z przepięknymi granatowymi wskazówkami.

Wisienką na torcie kreacji tarczy Seiko Presage SSA811J1 jest tzw. open heart – czyli okienko, przez które możemy obserwować serce zegarka – w tym przypadku mechanizm z automatycznym naciągiem Seiko 4R38.

Open heart to nie jest jedyne miejsce w którym możemy podziwiać działający mechanizm, gdyż umożliwia nam to również przeszklony dekiel.

Seiko Presage SSA811J1 to również dbałość o detale – koronkę tego czasomierza zdobi elegancka litera S.

Ponadto wyposażony jest w szkło szafirowe, które chroni przed zarysowaniami. Wodoszczelność na poziomie 100 m umożliwia korzystanie z tego czasomierza podczas pływania rekreacyjnego (z wyłączeniem nurkowania).

Wszystkie wymienione wyżej elementy sprawiają, że zegarek ten doskonale sprawdzi się w codziennym użytkowaniu. Mechanizm, który napędzany jest ruchem ręki, dwa rodzaje wykończenia stali, minimalistyczna ale kobieca i elegancka tarcza, a także szafirowe szkło i wodoszczelność na poziomie 100 m – wszystkie te cechy dowodzą jego wszechstronności i możliwości dopasowania go do niemalże każdej stylizacji!

Ostatnim argumentem, który przemawia na korzyść tego modelu i sprawia, że jest to wręcz zegarek idealny, to jego cena: 1699 złotych.

Kobietom, które szukają uniwersalnego, a zarazem kobiecego zegarka, który dyskretnie będzie przyciągał spojrzenia i swobodnie będzie mógł być noszony zarówno do sukienki, jak i do jeansów gorąco polecamy Seiko Presage SSA811J1 – będzie Wam służył przez długie lata!

Weronika

Redakcja Zegarki i Moda