7 to cyfra magiczna. Symbolizuje duchowość, wiedzę, intelekt, intuicję, a także tajemnicę. Wielu przynosi szczęście. Siódmego dnia siódmego miesiąca w roku (07.07.) odbyło się jedno z najważniejszych wydarzeń w jeździectwie – Gala Derby 2019. Tego dnia wielu graczy wygrało, poprawnie obstawiając na wytypowane konie. Zwyciężyły też panie, które brały udział w konkursie na najpiękniejszy kapelusz.


Co jeszcze się tam działo? Czy niedzielne, lipcowe popołudnie z szybkimi końmi i pięknymi kapeluszami w roli głównej można uznać za udane? Tego wszystkiego dowiesz się z tej relacji.

Tor Wyścigów Konnych Służewiec w Warszawie – emocje od 80 lat

Gospodarzem wydarzenia był Tor Wyścigów Konnych Służewiec w Warszawie. Miejsce i jego historia są na tyle ciekawe, że warto je na wstępie nieco przybliżyć.

Prestiżowe gonitwy i sportowa atmosfera sprawiają, że już od 80. lat tor przyciąga nie tylko rzesze warszawiaków, lecz także turystów z kraju i zagranicy. Tak, tor obchodzi w tym roku zacny jubileusz 80. lat!

Zaprojektowany przez cenionego architekta, hrabiego Zygmunta Plater-Zyberk, został otwarty w czerwcu 1939 roku, a więc tuż przed wybuchem II wojny światowej. Mimo upływu czasu, nadal zachwyca architekturą i wszechobecną zielenią. Służewiec to dzisiaj jeden z najlepszych europejskich torów wyścigowych.

„Jeździć konno może nauczyć się każdy, ale jazda w harmonii z koniem jest sztuką”.

Wspomnianego 7 lipca br. na Torze Wyścigów Konnych Służewiec w Warszawie odbyło się jedno z najważniejszych wydarzeń w tym sezonie – Gala Derby. Jest to jeden z najważniejszych i najbardziej rozpoznawalnych wyścigów konnych na całym świecie. Wydarzenie cechuje prestiż oraz sportowe emocje na najwyższym poziomie. Nic dziwnego, że przybyło tak wielu gości. Tylko sędziowie, dziennikarze i inni wybrani uczestnicy mogli dostać się do Trybuny I. Jest to trybuna reprezentacyjna i ekskluzywny pawilon wraz z doskonałym widokiem na padok i tor wyścigowy.

Jedną z ważniejszych, międzynarodowych gonitw rozgrywanych w tym dniu był Memoriał Fryderyka Jurjewicza. Wygrała go 5-letnia klacz ciemnogniada o imieniu Incepcja, z dżokejem Stanisławem Mazurem w siodle. Zwycięska klacz prezentowała się tak:

„Koniowi i kobiecie nigdy nie wierz, koń zrzuci, kobieta porzuci”.

Ale… Gala Derby to nie tylko sportowa rywalizacja, lecz także święto elegancji. Dlatego nieodłącznym elementem tego wydarzenia był konkurs na najpiękniejszy kapelusz. Jest to autorski projekt, który od początku swego istnienia, spotkał się z dużym zainteresowaniem wśród Pań.

Organizatorami konkursu był wspomniany gospodarz wydarzenia – Tor Wyścigów Konnych Służewiec oraz Edyta Boimska, współorganizatorka wielu konkursów oraz imprez fashion, miłośniczka mody i kapeluszy, współzałożycielka Damosfery, obecnie współwłaścicielka showroomu w Warszawie This is it. Zgłoszenia do konkursu odbywały się w jednym z budynków w strefie B – tzw. Rotundzie.

Przed wejściem do budynku można było odwiedzić kilka interesujących stoisk.

Kapelusze, unikatowe fascynatory i unikatowe toczki na specjalne okazje, często w pojedynczych egzemplarzach prezentowała firma LA DAME. Cieszyły się one wśród Pań sporym zainteresowaniem. Podobnie jak prezentująca się po sąsiedzku biżuteria.

Ciekawostką były malowanie ręcznie podkowy, autorski pomysł Eweliny i Waldemara Prusaków z Kuźni Artystycznej Sztuki Kowalstwa Hefajstos. Dla wielu, podkowa jest symbolem szczęścia.

Do konkursu zgłosiło się ponad 80 pań. Rejestracja trwała prawie 3 godziny. Po zgłoszeniach wszystkich uczestniczek i dopełnieniu wszelkich formalności, jury zasiadło do burzliwych obrad.

W składzie jury znaleźli się (od lewej):

1. Magdalena Zawadzka – redaktor naczelna Harper’s Bazaar Polska,
2. Jagoda Kowalewska – modystka, właścicielka firmy LA DAME,
3. Marek Bryczyński – stylista fryzur i wizerunku,
4. Justyna Moraczewska – dziennikarka z wieloletnim doświadczeniem, blogerka, autorka książki „Kobiety rakiety”,
5. Edyta Gawarska – współwłaścicielka showroomu This is it,
6. Katarzyna Krauss – współwłaścicielka Damosfery.

Zdjęcia: Łukasz Halczak

Jury miało trudny orzech do zgryzienia. W pierwszej kolejności odrzucone zostały uczestniczki niespełniające wymogów dress code’u. Przypomnijmy, że kobiety powinny mieć na sobie spódnice lub sukienki do kolan lub lekko poniżej kolan, zakryte ramiona, eleganckie bluzki bez dekoltu, a na stopach szpilki. Pań nie spełniających wymagań na szczęście nie było wiele. Jury głowiło się, zastanawiało i gorąco dyskutowało.

Ostatecznie zdecydowano:
I miejsce – Agata Dąbrowska (nr 10),
II miejsce – Karina Demczuk (nr 32),
III miejsce – Agata Modzelewska (nr 46).

Zdjęcia: Łukasz Halczak

Wyróżnienia otrzymały: Yuliya Leszek (nr 22), Joanna Balcerska (nr 54), Magdalena Pompka (nr 81), Katarzyna Gągala (nr 68), Justyna Galińska (nr 65), Danuta Grzegrzółka (nr 9), Klaudia Szydło (nr 75). Zwycięska pierwsza dziesiątka wraz z jury dumnie prezentowała do zdjęcia:

Zdjęcia: Łukasz Halczak

Partnerami i fundatorami nagród do konkursu byli m.in.: Tor Wyścigów Konnych Służewiec, CollarMe, Ingrid Cosmetics, O2skin, Klinika Piękna Essence, Kapelusze Panamskie – Panama hats, On Lemon Polska oraz wielu innych. Wszystkim dziękujemy, bez nich nie byłoby tylu wspaniałych nagród! Partnerami medialnymi zostali: Harper Bazaar Polska, Damosfera, Business & Prestige oraz nasz portal – Zegarki i Moda.

Było elegancko, kolorowo, ekscytująco, na światowym poziomie. Osobiście uważam tę niedzielę za naprawdę udaną! Właśnie takie inicjatywy jak konkurs na najpiękniejszy kapelusz pozwalają na chwilę zatrzymać się w biegu, przenieść się w czasie, odkryć swoje piękno na nowo.

Przed nami kolejne wydarzenia, zarówno te modowe, jak i zegarkowe. Bądźcie z nami nadal i uważnie obserwujcie!

Jak Wam się podobał nasz udział w tym wydarzeniu? Byliście kiedykolwiek na Służewcu? Lubicie nosić kapelusze? Jeśli tak, to jakie?

 

Agata Molka
Redakcja Zegarki i Moda