Kapelusze, toczki, pióra, fascynatory, inne fascynujące nakrycia głowy… Można ich nie nosić, ale nie da się przejść obok nich obojętnie. Zwracają uwagę, przyciągają wzrok, zachwycają wdziękiem. Co więcej – pasują niemal na każdą okazję, kiedy np. wybieramy się na ślub, wesele, czy inną rodzinną uroczystość, premierę filmową lub sztukę w teatrze. Ale to tylko kilka przykładów.

Kapelusze po latach zapomnienia, przeżywają dziś drugą młodość i są w modzie bardzo popularne. Dlaczego więc warto je zakładać?

Oto 4 powody, dla których warto nosić kapelusz:

1. Ochroni przed słońcem

Jeśli chcesz ochronić swoje ciało przed słońcem, nie możesz zapomnieć o 3 kluczowych rzeczach: kremie z filtrem, okularach przeciwsłonecznych oraz… kapeluszu, który skutecznie ochroni Twoją głowę.

2. Wyrazi Twój styl

Niemal każda z nas ma w swojej szafie małą, czarną sukienkę, nadającą się na wiele różnych okazji. Za pomocą dobrze dobranych dodatków, można zmienić ją w elegancką kreację do teatru lub bardziej frywolną np. na garden party. Toczek czy fascynator na głowie podkreśli ważność wydarzenia.

3. Podkreśli Twoją niepowtarzalność i oryginalność

W dobie tzw. sieciówek, gdzie kroje, fasony i kolory ubrań są do siebie bardzo podobne, warto mieć w swojej szafie coś oryginalnego. Każda ozdoba głowy wykonywana przez jest modystkę ręcznie, w pojedynczym egzemplarzu. To gwarantuje wyjątkowość i niepowtarzalność.

4. Zwieńczy każdą stylizację

Kapelusz pięknie podkreśli i spuentuje każdą stylizację. Będzie niejako „kropką nad i” każdego stroju. Nawet zwykła, prosta sukienka czy jeansy i T-shirt nabiorą dzięki niemu zupełnie innego charakteru. 

źródło: www.damosfera.com

 Najpiękniejsze kapelusze podczas wyścigów konnych Royal Ascot

W dn. 18-22 czerwca br. w Wielkiej Brytanii odbyły się najsłynniejsze wyścigi konne na świecie – Royal Ascot. Oprócz szybkich koni i precyzyjnych zegarków marki Longines, królowały tam także różnorakie nakrycia głowy. 

Przypomnijmy, na hipodromie obowiązuje ścisły dress code. Panowie powinni mieć na sobie garnitur/frak i cylinder, panie natomiast muszą mieć zakryte ramiona, a na głowie obowiązkowy kapelusz, toczek lub fascynator. To jedyna część garderoby, która pozwala na szczyptę szaleństwa.

To właśnie podczas wyścigów konnych Royal Ascot, które odbywają się co roku i trwają 5 dni, zobaczyć można wiele imponujących nakryć głowy. Najpiękniejsze i niepowtarzalne ozdoby często przykuwają uwagę mediów o wiele bardziej niż wynik gonitw koni. Nie ma się czemu dziwić.

Jego Wysokość Kapelusz jest tu w roli głównej.

Wyznacza status społeczny, podkreśla zamożność. Wszak na Royal Ascot pojawiają się przedstawiciele angielskiej rodziny królewskiej, z samą królową Elżbietą II na czele. Ona sama jest wielką miłośniczką konnych wyścigów i właścicielką 19 koni, które wygrały zawody.

Poniżej galeria zdjęć prezentująca najpiękniejsze panie i ich kapelusze:

źródło: Harpers Bazaar

Katarzyna Nowakowska

Pracownia Modniarska Zuwika Design

*Katarzyna Nowakowska to modystka z zamiłowania i tradycji rodzinnych. Tworzy nakrycia i ozdoby głowy dla kobiet w każdym wieku, na wszystkie okazje i na każdą porę roku. Wszystkie kapelusze wykonuje ręcznie w pojedynczych egzemplarzach, również na indywidualne zamówienie. Właścicielka pracowni modniarskiej Zuwika Design www.zuwika.pl.

*artykuł powstał we współpracy z portalem Damosfera

Proponowane w tej kategorii

Zostaw komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany Required fields are marked *