Popularna w Polsce, szwajcarska marka Atlantic zaprezentowała ostatnio nową kolekcję męskich zegarków nurkowych. Ich nazwa to „Mariner GMT” oraz „Mariner” (z ang. Marynarz).

Atlantic to bowiem marka silnie zakorzeniona w tematyce marynistycznej. Często wybierana przez żeglarzy, marynarzy, miłośników sportów wodnych. Wystarczy tylko spojrzeć na charakterystyczne logo w kształcie kotwicy i żeglarskiego cyrkla składające się w literę A.

Nie powinien więc dziwić fakt, że jej nowym ambasadorem został kapitan Tomasz Cichocki. Kim jest ten zawodowy żeglarz i jakie są jego największe osiągnięcia? Dlaczego wybrał właśnie akurat kolekcję Atlantic Mariner? Jakie parametry mają zegarki z tej serii i dla kogo są przeznaczone? Tego wszystkiego dowiesz się z niniejszego artykułu.

Ahoj, przygodo! Wypływamy!

Kapitan Tomasz Cichocki – do odważnych czas należy!

Kapitan Tomasz Cichocki to człowiek niesamowicie odważny, przekraczający granice ludzkich możliwości. Jeden z najbardziej znanych polskich zawodowych żeglarzy. Istny wilk morski! Sukcesy? Proszę bardzo!

Źródło: https://www.timetrend.pl

Dwukrotnie, samotnie przepłynął Atlantyk w okresie jednego roku (2006). 5 lat później, na przełomie 2011 i 2012 roku, również samotnie opłynął Ziemię trasą przez Przylądek Horn i Przylądek Dobrej Nadziei, w czasie 312 dni! Dzięki temu wyczynowi, jako jedyny Polak znajduje się w elitarnym zestawieniu WSSRC – World Sailing Speed Record Council.

O dziwo, jak sam o sobie mówi ten zawodowy żeglarz, nie było to dla niego najistotniejszą kwestią. „Najważniejszą rzeczą było wyjście z domu na jacht”. I coś w tym jest… Niekiedy najtrudniejszy jest ten pierwszy krok, który sprawia, że musimy wyjść ze swojej strefy komfortu.

https://www.youtube.com/watch?v=zTUj114Y5S0

Kapitan Cichocki i zegarki marki Atlantic Mariner

„Czas to dla mnie największe bogactwo (…) dlatego, że jest to jedna z niewielu rzeczy, jedyna chyba rzecz, jakiej nie możemy cofnąć, jakiej nie możemy odrobić, jakiej nie możemy kupić”. (kpt. Tomasz Cichocki)

Biorąc pod uwagę osiągnięcia kapitana Tomasza Cichockiego oraz podróże przez wiele stref czasowych, nie dziwi więc fakt, że został on nowym ambasadorem marki Atlantic i dwóch serii – Mariner oraz Mariner GMT.

Te zegarki stworzone są dla ludzi morza, rasowe divery, z zakręcaną koronką i obrotowym pierścieniem. Klasę wodoszczelności ustalono na poziomie 200 m. Sprawdzi się to znakomicie nie tylko podczas pływania, lecz także przy ewentualnej potrzebie zanurkowania z pełnym akwalungiem (akwalung to butla ze sprężonym powietrzem do wdychania). Każdy żeglarz przemierzający oceany musi być przygotowany na różne sytuacje…

Płyńmy zatem dalej.

Koperty zegarków wykonane zostały ze stali szlachetnej 316 L. Mają sporą, męską średnicę – to 44 mm. Można je określić jako masywne i mięsiste, pasujące na rosły, męski nadgarstek.

Standardowo na godzinie 3-ciej umieszczono koronkę. Jest ona dość prosta, zakręcana, łatwa w obsłudze, a na jej czole widoczne jest logo marki Atlantic.

Tarcza to inaczej „zegarkowa twarz”. W modelach Mariner GMT zaprojektowano ją w kolorze czarnym. W bliźniaczej kolekcji Mariner modele z czarną tarczą, wzbogacono dwa dodatkowe z tarczą granatową, iście morską. Wyraźne, duże i grube wskazówki oraz indeksy pokryte zostały masą luminescencyjną.

Datownik wskazujący aktualny dzień miesiąca, znajdujący się na godzinie 3, wyposażony został w dodatkową lupę. To rozwiązanie ma zapewne tyle samo zwolenników, co i przeciwników. Na wzburzonym morzu, dla widoczności, zapewne pomocne. Dodatkowa, użyteczna funkcja GMT, czyli czas w drugiej strefie prezentuje mała wskazówka w kolorze czerwonym.

Tarcze zegarków chroni odporne na zarysowania szkło szafirowe.

Każdy z modeli Mariner posiada mechanizm kwarcowy marki Ronda. Na morzu może stanowić to atut, ponieważ są praktycznie „bezobsługowe”.

Czasomierze dostępne są w dwóch wersjach – na stalowych bransoletach lub paskach wykonanych ze skóry naturalnej w kolorach granatowym, czarnym lub brązowym. Paski są w stylu vintage, grube i mięsiste. Takie rozwiązanie powoduje, że zegarki świetnie sprawdzą się nie tylko na morzu, ale i na lądzie, podczas wszelkich aktywności na łonie natury.

Zegarki z kolekcji Atlantic Mariner i Mariner GMT, których nowym ambasadorem jest kapitan Tomasz Cichocki dostępne są w przedziale cenowym 1 595 – 1 795 złotych.

 

Wszelkie nowości, recenzje zegarków oraz inne informacje dotyczące marki Atlantic znajdują się zawsze na indywidualnej podstronie marki tutaj – Atlantic. 

Agata

Redakcja Zegarki i Moda