Pole dance to obecnie jedna z najmodniejszych aktywności sportowych, która świetnie wspiera pracę nad doskonaleniem swojej formy fizycznej. Od kilkudziesięciu lat zdobywa ona coraz większe rzesze fanów nie tylko jako rozrywka, ale przede wszystkim jako ogólnorozwojowy program ćwiczeń. Pole sport relatywnie szybko stał się niezwykle popularny na niemal wszystkich kontynentach, a stało się to także dzięki obecności w szkołach tańca czy klubach fitness.

Poza takimi korzyściami jak efektywne rzeźbienie mięśni ramion i barków, poprawia postawę ciała i wydolność organizmu.

Istnieją też walory duchowe pole dance. Ryzykowne figury, skomplikowane ewolucje, wielokrotne podejścia do kolejnych etapów – te wszystkie elementy doskonale kształtują charakter i dodają odwagi każdemu, kto gotów jest zrobić pierwszy krok w pokonywaniu własnych słabości. Nagrodą za żmudne ćwiczenia i wysiłek jest przede wszystkim niebywała satysfakcja i radość z osiąganych sukcesów, mobilizująca do kolejnych działań.

Ta forma aktywności stała się z czasem pełnoprawną dziedziną sportową, w której nie brakuje zdolnych Polek. Zuzanna Kijanowska to zawodniczka, która dwukrotnie zdobyła tytuł Mistrzyni Polski Pole Sport federacji IPSF, oraz dwukrotnie reprezentowała Polskę na mistrzostwach świata w Tarragonie (2018) oraz w Montrealu (2019). Jest ona jednak przede wszystkim prawdziwą pasjonatką, która swoją energią i siłą zaraża trenujące pod jej opieką kobiety.

Jej studio pole dance mieszczące się na warszawskim Powiślu nie jest kolejną szkołą pole dance. To miejsce wyjątkowe, gdzie w rodzinnym gronie i pięknych wnętrzach łączą się: siła, kobiecość, zmysłowość i determinacja do działania. Jak się okazuje, kroki tego marszu odmierza niezawodny towarzysz, zegarek Baby-G. To dobre połączenie, gdyż Baby-G to marka zegarków przeznaczona właśnie dla silnych i niezależnych kobiet, dla #GENERATIONBABYG.

Linia zegarków Baby-G jest doskonale znana entuzjastkom sportowego trybu życia.

Tworzą ją zegarki posiadające funkcje umożliwiające pomiary takich parametrów jak choćby spalone kalorie, czas trwania treningów interwałowych czy przebyty dystans. Praktyczne możliwości jakie oferuje zegarek zamknięto w dopasowanej do damskiego nadgarstka formie. Oczywiście nie zapomniano także o aspekcie wizualnym. W ofercie znajdziemy całą gamę wzorów i kolorów, wśród których łatwo odnaleźć ten najlepiej oddający temperament każdej konkretnej właścicielki. W ostatnim czasie linię uzupełniły trzy nowe modele, które idealnie sprawdzą się tak podczas treningu, jak również poza nim.

Pod właściwą dla marki „techniczną” nomenklaturą BSA-B100AC-2A (3A oraz 5A) kryje się nowoczesne narzędzie, dzięki któremu łatwiej zapanujemy nad zaplanowaniem ćwiczeń, oraz będziemy lepiej kontrolować ich przebieg i efekty. Jakie funkcje o to zadbają? Ich lista jest długa.

Przede wszystkim wspomniany już steptracker, który dzięki trójosiowemu akceleratorowi zliczy zrobione kroki. Co więcej – przypomni o założonym planie (można ustawić od 1000 do nawet 50 000! kroków), oraz podniesie alarm jeżeli w założonym okresie aktywność znacząco spadnie. Następny jest minutnik, pozwalający utworzyć do dwudziestu kombinacji – po pięć pomiarów każdy, oraz zachować w pamięci do 200 rekordowych wyników. Ciekawą opcją jest również możliwość stworzenia kombinacji do treningu interwałowego z pięcioma poziomami intensywności, czy też przeglądanie ich rozkładu w kalendarzu. Moduł Bluetooth poprzez dedykowaną aplikację pomoże zsynchronizować zegarek ze smart fonem i w ten sposób ustawić budzik czy strefę czasową.

Funkcja stopera sprawdzi się natomiast znakomicie przy monitorowaniu czasu trwania ćwiczeń. Osoby zabiegane na pewno niejednokrotnie uratuje opcja „zgubiony telefon”, dzięki której używając jednego przycisku zegarka błyskawicznie namierzą zapodziany aparat telefoniczny. Dzięki wodoodporności na poziomie 100 metrów, spełniającej normę ISO 22810, model Baby-G zapewnia pełną swobodę ruchów, nie ma obawy, że zaszkodzą mu wstrząsy czy wilgoć. Może on też bez problemu pozostać na nadgarstku w trakcie prysznica czy aqua areobiku. Dodatkowo automatyczna, podwójna dioda LED ułatwi odczytanie wskazań gdy zapadnie zmrok.

Trzeba przyznać, że jak na zegarek dedykowany płci pięknej, ten konkretny model Baby-G jest dość znacznych rozmiarów. Jego koperta mierzy 41 milimetrów średnicy. Z drugiej strony zegarek jest relatywnie płaski, dzięki czemu dobrze będzie przylegał do nadgarstka. Zastosowanie przemyślanego zapięcia umożliwia łatwe dopasowanie zegarka do szerokiego spectrum nadgarstków. Producent podaje możliwość dobrego dopasowania w zakresie od 14 do 22 centymetrów obwodu nadgarstka.

Paleta barw ma przywodzić na myśl naturę – wodę, ziemię, górską surową roślinność.

Jest stonowana i uniwersalna. Jednolitą kolorystykę ożywiają elementy o kilka tonów jaśniejsze – przyciski z boku koperty oraz tarcza. Można pokusić się o stwierdzenie, że cały projekt oddaje wizualnie ducha sportowej elegancji. Wrażenie potęgują matowe wykończenia z metalicznymi akcentami, jak na przykład wskazówki czy indeksy godzinowe. Dodatkowo wskazówki: godzinowa oraz minutowa są wypełnione substancją luminescencyjną. Znaczną część powierzchni tarczy zajmuje cyfrowy wyświetlacz służący do śledzenia wskazań opisanych wcześniej funkcji dodatkowych zegarka.

Wystarczyło jeszcze także miejsca na umieszczenie informacji o bluetooth i steptrackerze. Napis informujący o tej drugiej funkcjonalności jest w innym kolorze niż logo i nazwa modelu, ponieważ wykonano go w kolorze różowym. Szczególnie dziewczęco modele tego zegarka wyglądają w wersjach kolorystycznych navy blue i brown earth.

Nowe modele Baby-G nie są zwykłymi otaczającymi nas przedmiotami, czy kolejnym gadżetem w kolekcji. One powinny pełnić rolę personalnego trenera, który może pomóc swojej właścicielce we wprowadzeniu i utrzymaniu zdrowych nawyków w codziennym życiu. Natomiast w czasie poza treningowym dobrze sprawdzą się w roli… urządzenia do odmierzaniu czasu przeznaczonego na relaks i regenerację.

Ten zegarek to przedstawiciel niezbędników dla nowoczesnych i pewnych siebie kobiet, o którym więcej informacji łatwo znaleźć pod wspomnianym już tagiem: #GENERATIONBABYG.

Wszelkie informacje, recenzje zegarków oraz nowości marki Baby-G znajdują się zawsze na indywidualnej podstronie tu – CASIO.

Marzena Kondera – Giergiel