Furla to włoska marka, której nie trzeba przedstawiać osobom zainteresowanym światem mody. Marka ta słynie przede wszystkim z torebek, które powodują szybsze bicie serca u niejednej kobiety. Klasyczne, eleganckie i przepiękne torebki, portfele, plecaki czy też okulary przeciwsłoneczne to nie jest koniec możliwości tej marki, albowiem Furla produkuje również zegarki.

Firma została założona przez Aldo Furlanetto w roku 1927 w Bolonii i początkowo zajmowała się dystrybucją produktów i modnych akcesoriów za pośrednictwem hurtowni. W roku 1955 w Bolonii przy ulicy Via Ugo Bassi powstał pierwszy sklep Furla, który do dziś cieszy swoich klientów.

W latach 1970 – 1980 dzieci Aldo: Carlo, Paolo i Giovanna dołączyły do swojego ojca i wspólnie prowadzili firmę. W tym okresie powstała pierwsza torba i kolekcja akcesoriów marki Furla. Polityka ekspansji marki rozpoczęła się wraz z otwarciem sieci sprzedaży we Włoszech, Francji i USA.

W roku 1999 firma stworzyła nagrodę „Furla per l’Arte”, której celem jest wspieranie młodych włoskich artystów. Nagroda ta szybko stała się najbardziej cenioną nagrodą w sztuce współczesnej. W latach 2007 – 2010 Furla obchodziła swoją 80 rocznicę działalności, a w 2008 roku powstała Fondazione Furla. W tym czasie Furla rozpoczęła działalność swojego butiku internetowego, tym samym wzmacniając swoją sieć dystrybucji.

Furla jest firmą rodzinną, która rozwinęła się na arenie międzynarodowej dzięki solidnej strukturze menedżerskiej kadry kierowniczej, która prowadzi działalność z pragmatyzmem i wnikliwością. Furla liczy teraz ponad 1.600 pracowników, z czego 90% to kobiety reprezentujące 100 różnych narodowości, a ich średni wiek to 36 lat.

Furla to przede wszystkim jakość, kolorowa kreatywność i piękno, które emanuje z projektów tej włoskiej marki.

Wyjątkową kreatywność możemy zaobserwować w kolekcji damskich zegarków Furla Giada Bandeau. Kolekcja ta obejmuje 4 wersje kolorystyczne tego interesującego modelu.

Zegarki Furla Giada Bandeau wyposażone są w okrągłe koperty o średnicy 33 mm w kolorze srebrnym. Kolorowe tarcze zdobią w zasadzie tylko cztery subtelne elementy: nazwa marki Furla na godzinie dwunastej, dwie delikatne wskazówki w kolorze srebrnym, dwa indeksy na godzinie dziewiątej i trzeciej, które kontrastują z kolorem tarczy oraz trójwymiarowy nadruk w postaci kwiatu w samym środku tarczy.

Oryginalnym elementem tej kolekcji jest ciekawe rozwiązanie „paska”, którego rolę pełnią jedwabne opaski zdobione eleganckimi wzorami.

Zegarki damskie Furla Giada Bandeau to bardzo eleganckie i awangardowe czasomierze, które będą nie tylko uzupełnieniem, ale przede wszystkim przepiękną ozdobą wiosenno – letnich stylizacji. Ich ogromną zaletą są żywe kolory, dzięki którym zegarki te będą się pięknie prezentowały zarówno do stonowanych, jak i kolorowych kreacji.

Cena: 580 złotych

Weronika

Redakcja Zegarki i Moda