Nazwa kolekcji zegarków Tissot Chemin des Tourelles pochodzi od ulicy w szwajcarskim mieście Le Locle, gdzie w 1907 roku powstała manufaktura Tissot. Tegoroczna edycja specjalna Helvetic Pride podkreśla szwajcarskie pochodzenie marki.

Na kopertach zegarków z kolekcji Tissot Chemin des Tourelles Helvetic Pride umieszczono wizerunek szwajcarskiej monety frankowej. Na monecie tej widnieje dumna Helvetia, która jest żeńskim uosobieniem Szwajcarii. Postać otoczona jest 23 gwiazdami przedstawiającymi stany Konfederacji Szwajcarskiej.

Męski model charakteryzuje tarcza udekorowana wzorem z krzyżem szwajcarskim, natomiast model damski ozdobiono masą perłową.

Kolekcja Tissot Chemin des Tourelles Helvetic Pride jest bardzo nowoczesna. Zegarki wyposażone są w szwajcarski mechanizm automatyczny Powermatic 80. Bardzo przydatną z praktycznego punktu widzenia cechą tego mechanizmu jest wyjątkowo długa, 80 godzinna rezerwa chodu, która oznacza, że mechanizm nienoszonego przez nas zegarka (po odłożeniu go do pudełka) pracuje jeszcze przez około 80 h.

Edycja Specjalna Tissot Helvetic Pride jest dowodem na dumę marki z powodu jej szwajcarskiego pochodzenia, jak również jest wspaniałym hołdem złożonym rozpowszechnionej w Szwajcarii sztuki produkowania doskonałych jakościowo i precyzyjnych zegarków.

 

SPECYFIKACJA TECHNICZNA:

Mechanizm automatyczny Powermatic 80 z 80 godzinną rezerwą chodu

Koperta ze stali szlachetnej 316L z grawerowanym deklem

Wypukłe, odporne na zarysowania szkło szafirowe z powłoką antyrefleksyjną

Wodoszczelność do 5 barów (50 metrów / 165 stóp)

Solidna bransoleta za stali szlachetnej 316L z zapięciem motylkowym i przyciskami zwalniającymi

Dwukolorowe wykończenia z różowego złota pokryte powłoką PVD

Wymiary: męski 44 mm i damski 32 mm

Redakcja Zegarki i Moda