Streetwear. Czym jest moda uliczna? Co charakteryzuje taki sposób ubierania się? I dlaczego idealnie wpisuje się on w pandemiczną rzeczywistość? Dowiedz się więcej o tym wygodnym stylu i daj się zainspirować streetwearowej garderobie!

Tajemniczo brzmiące określenie „streetwear” to w wolnym tłumaczeniu nic innego jak „moda uliczna”.

Styl wywodzi się z przestrzeni publicznej, charakteryzuje go całkowita dowolność i brak określonych zasad. Świat i ludzie dookoła nas ewoluują każdego dnia – wraz z tym procesem zmienia się również uliczny styl ubierania się.

Wyraź siebie poprzez modę – czyli streetwear w natarciu!

Streetwear stoi ponad trendami, stawia na oryginalność i indywidualizm. Styl pomoże Ci wyrazić siebie poprzez ubrania i dodatki, dopasowane nie tylko do Twojej sylwetki, ale przede wszystkim do osobowości. Mody ulicznej nie kształtują projektanci – kreują ją odbiorcy; dzięki temu styl jest ponadczasowy i nie traci na aktualności.

Genezy polskiego streetwearu należy upatrywać w latach 70. i 80. XX wieku, w środowisku skaterów i fanów muzyki hip-hop. Obecnie luźny i niezobowiązujący styl znajduje swoich sympatyków również poza muzyczną subkulturą.

Wygoda i komfort równa się streetwear!

Kompletując garderobę w stylu streetwear, wybierzmy obszerne, wygodne i komfortowe ubrania. Próżno szukać tu eleganckich kreacji, dopasowanych sukienek czy garnituru. Moda uliczna rządzi się swoimi prawami; jeśli szukamy elegancji i szyku – tutaj raczej jej nie znajdziemy…

Co zawiera garderoba prawdziwego streetwearowca?

  • luźne bluzy z kapturem,
  • t-shirty z wyrazistym nadrukiem,
  • luźne spodnie w stylu boyfriend lub joggery,
  • dodatki to sportowe obuwie – koniecznie wyraziste i przyciągające wzrok, np. sneakersy, 
  • czapki z daszkiem, plecaki lub kolorowe nerki.

Czy taki ubiór i akcesoria wpisują się w Twój styl?

Być może elementy streetwearowe masz w swojej szafie od dawna. Wygodna i dobra jakościowo garderoba to podstawa codziennej, niezobowiązującej stylizacji. A jeśli pracujesz zdalnie, z pewnością docenisz walory i komfort streetwearu również w domowym zaciszu.

Agata Gortat – Wojakowska

Czytaj dalej: Sportowe ubrania, które zdobędą kobiece serce i ciało