Żyjemy w coraz bardziej scyfryzowanym świecie. Postęp technologiczny, wszechobecny Internet i multum elektronicznych gadżetów… Z jednej strony żyje się nam coraz bardziej komfortowo, z drugiej zanikają więzi międzyludzkie. Doświadczyliśmy tego podczas pandemii. Dzieci i młodzież zewsząd są dziś nasycone nowinkami i gadżetami elektronicznymi. Należy korzystać z dobrodziejstw naszych czasów, ale w umiejętny sposób. Przeczytanie audiobooka nie odda zapachu druku w książce, a pisanie na komunikatorze nie zastąpi prawdziwego spotkania z przyjaciółmi. Postępu technologicznego nie zatrzymamy, jednak nie zastąpi on realnego życia.

Czy analogowe znaczy gorsze, niemodne? Udowodnimy, że nie!

Jaki zegarek dla dziecka kupić i czym kierować się przy wyborze?

Zapraszamy do lektury!

Dlaczego zegarek analogowy na start będzie dla dziecka lepszy?

Smartwatche szturmem zdobyły zegarmistrzowski rynek. Są asystentami właściciela na nadgarstku. Jednak czy oby na pewno wybór inteligentnego zegarka dla dziecka jest najlepszym rozwiązaniem?

Jeszcze do niedawna tradycyjnym prezentem dla młodego człowieka przystępującego do sakramentu Pierwszej Komunii Świętej był zegarek. Dziś, niestety, ta tradycja powoli zanika na rzecz elektroniki. Przez to wiele dzieci w wieku nawet 10-11 lat nie potrafi umiejętnie korzystać z zegarka analogowego i poprawnie odczytać godziny.

Dlatego właśnie warto kupić dziecku tradycyjny zegarek, by zdobyło umiejętność odczytywania godzin z tradycyjnego cyferblatu. Dla niektórych dzieci posiadanie zegarka może być symbolem dorosłości i modnym gadżetem, którym może pochwalić się kolegom i koleżankom.

Wybór modeli dziecięcych zegarków jest ogromny. Od klasycznych po kolorowe, skończywszy na modelach z ulubionymi dziecięcymi bohaterami. Jaki więc czasomierz wybrać na start?

Czytaj także: Pierwszy zegarek dla dziecka – jaki wybrać?

Pierwszy zegarek dla dziecka – jak nauczyć rozpoznawania godzin?

Zegarki dla dzieci uczą i bawią.

Kolorowe gadżety z tradycyjnymi cyferblatami to idealne rozwiązanie, by w kreatywny sposób rozpocząć z dzieckiem naukę odczytywania godzin. To również idealny moment, aby nauczyć Twoje dziecko jak umiejętnie gospodarować własnym czasem.

Zastawiasz się, jaki moment będzie odpowiedni na zakup pierwszego zegarka dla dziecka? Nie ma dolnej granicy wieku, każdy wiek na naukę jest właściwy. Z pomocą przychodzi polska marka zegarków Knock Nocky. Istnieje legenda, która mówi, że przyjazne stworki zwane Knock Nockami zamieszkują krainę zwaną Sercem Czasu. To najlepsi nauczyciele nauki cyfr, a ich misją jest niesienie pomocy wszystkim dzieciom, które chcą nauczyć się obsługi zegarka.

Kiedy jest najlepszy moment na zakup pierwszego zegarka?

Twoje dziecko zna już cyfry i wykonuje proste działania matematyczne? Tak, to dobry moment na zakup pierwszego zegarka. Pomocne podczas nauki rozpoznawania godzin są również gry planszowe oraz ramowy plan lekcji. Pomagają one w skojarzeniu godzin z różnymi czynnościami wykonywanymi w ciągu dnia. Rodzice mogą także razem z dzieckiem samodzielnie wykonać papierowy zegar z liczbami i wspólnie bawić się i uczyć jednocześnie. Ważne jest, aby uświadomić dziecku czym jest czas i jak istotna jest umiejętność korzystania z zegarka.

Jaki powinien być pierwszy zegarek dla dziecka?

Dziecięce zegarki muszą poradzić sobie w najróżniejszych warunkach, a przy tym zapewnić najmłodszych nieskrępowaną możliwość ruchów i maksymalną swobodę w odkrywaniu świata.

Jaki powinien być więc pierwszy zegarek?

Powinien być przede wszystkim lekki i poręczny. Zegarki z gumowym paskiem będą dla najmłodszych zdecydowanie lepszym rozwiązaniem niż na pasku skórzanym czy na bransolecie. Aby ułatwić naukę poprawnego odczytu godzin, zegarek na start powinien być z cyferblatem analogowym. Modele elektroniczne z kolei mają dodatkowe funkcje takie jak np. datownik, stoper czy alarm. Z powodzeniem mogą zastąpić budzik.

Marka Knock Nocky zadbała o wszystkie te szczegóły i stworzyła różnorodne kolekcje bajkowych zegarków dla dzieci i nastolatków.

Kolekcje zegarków Knock Nocky

Dla pasjonatów aktywności fizycznej marka stworzyła kolekcję Sporty. Czasomierze ze sportowym charakterem, które umilą każdy rekord.

Modele z najnowszej kolekcji Daily z kolei posiadają kolorowe tarcze na której znajdą coś dla siebie zarówno mali miłośnicy zwierzątek, jak i samochodów czy sportu.

Na szczególną uwagę zwłaszcza najmłodszych zasługuje również kolekcja Knock Nocky Jelly z wielobarwnymi paskami i różnymi motywami. Te zegarki umilą każdy dzień.

Z kolei kolekcja Color Boom wyposażona została w modele z prostymi i czytelnymi cyferblatami z kolorowymi indeksami i różnobarwne paski. Takie kolorowe zegarki z pewnością ucieszą nie jedno dziecko. Te modele pobudzą wyobraźnię i kreatywność maluchów. Taki czasomierz może być atrybutem astronauty, superbohatera, piłkarza czy kucharza. Paski z wizerunkami zwierzątek czy ulubionych postaci z bajek sprawiają, że Twoje dziecko od najmłodszych lat będzie mogło wyrażać siebie.

Czas na pierwszy zegarek!

Dziecięce zegarki mają za zadanie wprowadzić dzieci w świat cyfr oraz zdobyć umiejętność odczytywania godzin. Do Ciebie drogi rodzicu/opiekunie należy decyzja jaki zegarek wybierzesz dla swojej pociechy?

Warto podarować dziecku analogowy zegarek, który będzie niezapomnianą pamiątką na lata.

Zegarek to także idealny wybór z okazji właśnie rozpoczętego nowego roku szkolnego czy urodzin. Szukasz idealnego prezentu dla swojego dziecka? Zajrzyj do magicznej krainy zwanej Sercem Czasu i zabierz swoje dziecko w niezapomnianą podróż do świata cyfr.

Wszelkie nowości, recenzje zegarków oraz informacje dotyczące marki KNOCK NOCKY znajdują się zawsze na indywidualnej podstronie marki tu – KNOCK NOCKY.

Agnieszka Zawadzka

Ten artykuł również może Cię zainteresować. Czytaj dalej: Jak spędzać z dzieckiem więcej wspólnego czasu? Praktyczne porady od Knock Nocky

Baner