Nowoczesny, sportowy design, cienka koperta oraz szybko bijące „kwarcowe serce” – to cechy najnowszego modelu zegarka Casio Edifice o referencji EQB-1100-1AER.

Marka Casio Edifice wielokrotnie dała się poznać jako ta, która produkuje sportowo – eleganckie czasomierze dla fanów motoryzacji. Ich ambasadorem w Polsce jest znany dziennikarz, redaktor motoryzacyjny oraz kierowca rajdowy – Adam Kornacki. Casio Edifice nieustannie tworzy nowe modele zegarków, które zyskują uznanie wśród sportowców, rajdowców, miłośników zawrotnych prędkości.

Inspiracją do stworzenia najnowszego modelu Casio Edifice EQB-1100-1AER był bolid Formuły 1 i jego niezwykle szybkie osiągi.

Lekka i zwinna sylwetka zegarka niczym super szybki samochód osłania wielką moc i najnowszą technologię.

Czym się wyróżnia najnowszy Casio Edifice EQB-1100-1AER?

Koperta najnowszego Casio Edifice EQB-1100 ma zaledwie 8,9 mm grubości, a kryje najnowocześniejsze funkcje. Jednym z nich jest moduł Bluetooth, który pozwala na zarządzanie zegarkiem z poziomu telefonu. Bluetooth pozwala także sterować strefami czasowymi, znaleźć telefon, zapisywać dane i osiągi sportowe.

Co jeszcze potrafi nowy, męski zegarek Casio Edifice?

Mierzy czas w ułamku sekundy i zapamiętuje do 200 wyników. Fani motoryzacji docenią specjalną funkcję – pomiaru ostatniego okrążenia. Zegarek wyposażony jest w datownik, alarm i stoper.

Jaki mechanizm posiada najnowszy Casio Edifice EQB-1100-1AER?

Prezentowany zegarek wyposażony jest w mechanizm solarny zasilany wszelkiego rodzaju światłem (zarówno z promieni słonecznych, jak i ze sztucznego światła). W dodatku, ekologiczny system Tough Solar jest przyjazny środowisku. Dlaczego? Ponieważ eliminuje konieczność wymiany baterii.

Tarcza tego modelu przywodzi na myśl deskę rozdzielczą sportowego samochodu.

Widzimy tutaj grube indeksy; proste, stalowe wskazówki oraz małe okienko datownika na godz. 4. Dostrzegamy także 3 małe subtarcze ułożone symetrycznie na godzinach 12, 6 i 9. Na godzinie 3 umieszczono nazwę marki.

Dominują typowo męskie kolory: czarny, szary, niebieski. Spośród tych 3 barw najwięcej jest szarej stali – to za sprawą zarówno koperty, jak i bransolety. I jedna i druga wykonane zostały ze stali szlachetnej.

Okrągła koperta ma dość sporą średnicę 45 mm.

Szafirowe szkiełko zabezpiecza cyferblat przed zarysowaniami, a luminescencyjna powłoka Neobrite umożliwia odczytanie godziny w ciemności.

Wodoszczelność klasy 100 m pozwala poczuć się jak ryba w wodzie. Pozwala na swobodne pływanie i nurkowanie, co latem może być bardzo przydatną funkcją dla miłośników podwodnego świata.

Najnowszy Casio Edifice to rasowy, sportowy zegarek dla mężczyzn, którzy prowadzą dynamiczny tryb życia, lubią sportowe emocje. Świetnie się sprawdzi u panów, którzy lubią praktyczne gadżety i funkcjonalne dodatki. Ze względu na bransoletę i nieformalny styl, świetnie sprawdzi się jako dodatek do jeansów i casualowych stylizacji.

Cena i dostępność

Cena katalogowa prezentowanego egzemplarza na polskim rynku to 1699 złotych.

Szybko bijące kwarcowe „serce” bez konieczności napadu na bank! To wystarczająco dobre uzasadnienie, by dodać ten zegarek do swojej kolekcji.

Casio Edifice EQB-1100D-1AER – dane techniczne:

Płeć: męski
Styl: sportowy
Odczyt: analogowy
Mechanizm: kwarcowy (solarny)
Materiał koperty: stal szlachetna
Szerokość koperty: 45 mm
Grubość koperty: 9 mm
Bransoleta: stal szlachetna
Rodzaj szkła: szafirowe
Wodoszczelność: 100 m
Dodatkowe funkcje: alarm, stoper, datownik

 

Agata Molka

zdjęcia – mat. pras. marki Casio Edifice