Gdy zbliżają się urodziny czy Dzień Dziecka, wielu rodziców zastanawia się jaki prezent będzie trafiony? Trafiony, czyli taki, który wniesie w życie dziecka wartość i walory edukacyjne, jednocześnie wywoła uśmiech na małej buzi, a także nie będzie kolejną zabawką na 5 minut?

A gdyby tak podarować dziecku czas?

I wcale nie chodzi tu o liczbę wspólnie spędzonych godzin, tylko o jego jakość. Wszystkie dzieci na całym świecie potrzebują akceptacji, poczucia bezpieczeństwa, relacji opartej na wzajemnym szacunku i zaufaniu, a także odpowiednich słów, dzięki którym mogą rozwijać swój wewnętrzny potencjał. Potrzebują wspólnie spędzonego czasu.

Niestety, zobowiązania zawodowe bardzo często uniemożliwiają rodzicom przeznaczenie wielu godzin na życie rodzinne, wręcz przeciwnie – czasu zostaje niewiele. Dlatego tym bardziej tak ważne jest, by spędzać z dziećmi czas wysoce jakościowo.

Aktualnie, w dobie pandemii, większość rodziców pracuje lub przebywa w domu, jednocześnie stając się nauczycielami. Może warto dobrze wykorzystać ten czas, zaangażować się i nauczyć dziecko poprawnego odczytywania godzin i minut?

Jeśli tylko nasza pociecha zna cyfry arabskie (od 0 do 12), i potrafi wykonywać podstawowe działania matematyczne (dodawanie, odejmowanie) – podpowiadamy – tak, to jest dobry moment na naukę czasu!

Aby ułatwić to zadanie, warto podarować dziecku pierwszy zegarek.

Dawniej był to obowiązkowy prezent z okazji Pierwszej Komunii Świętej. Kojarzył się z czymś ważnym i uroczystym, był wyznacznikiem dorosłości. Aktualnie czasomierze zostały wyparte przez inne prezenty, jednak wciąż stanowią przedmiot marzeń wielu dzieci.

Zegarki dziecięce do nauki i zabawy

Na rynku można znaleźć wiele modeli zegarków, także tych przeznaczonych na niewielkie dziecięce nadgarstki.

Jedną z najbardziej popularnych marek na rynku jest Knock Nocky. Marka jest o tyle ciekawa, że produkuje zegarki bezpieczne dla dzieci przeznaczone już od 3 roku życia.

Dlaczego zegarek Knock Nocky to dobry pomysł na prezent z okazji Dnia Dziecka?

Z kilku względów.

Po pierwsze, misją firmy jest połączenie nauki i zabawy. Oprócz samego zegarka jako gadżetu, firma chce również nieść wartość dodaną. Nauka poprawnego odczytywania czasu jest bardzo ważną życiową umiejętnością.

Po drugie, każdy zegarek zapakowany jest w puszkę, która jest jednocześnie skarbonką. Jest to dodatkowy prezent w cenie zegarka. Nie od dziś wiadomo, że czas to pieniądz i warto uczyć tego dzieci od najmłodszych lat!

Po trzecie, czasomierze posiadają pozytywną opinię Instytutu Matki i Dziecka, co z punktu widzenia rodziców jest sprawą istotną, bo zapewnia o bezpieczeństwie.

Z punktu widzenia samych dzieci najważniejsza jest inna kwestia. Narzędzia do odmierzania czasu są kolorowe, posiadają wiele ozdób na paskach i tarczach. Dziecięcy wygląd zegarka sprawi, że maluch chętnie będzie chciał go nosić w szkole czy przedszkolu, by móc pochwalić się nim przed kolegami, a tworzywo sztuczne z którego się je wykonuje, zapewni komfort noszenia. Zegarki po prostu są lekkie i wygodne, nie przeszkadzają w codziennych zabawach.

PROPOZYCJE DLA DZIEWCZYNKI:

Dzieciaki kochają lizaki! I choć są niezdrowe, to dzieci je po prostu uwielbiają.

Zegarek dziecięcy Knock Nocky Color Boom CB3707007 to wymarzony prezent dla młodych dziewczynek. Żółty pasek wykonany z miękkiego silikonu zdobią właśnie kolorowe lizaki. Ten model jest tak słodki, że aż chciałoby się go cmokać i lizać. Pochodzi z kolekcji „Color Boom”, która jest istną eksplozją kolorów!

Koperta tego modelu ma średnicę 30 mm, zegarek będzie zatem pasował na nadgarstki małych księżniczek. Mechanizm kwarcowy odmierzający szczęśliwe chwile, szkło hesalitowe oraz wodoszczelność klasy 30 m powinny upewnić rodziców we właściwym wyborze.

Inna propozycja – Knock Nocky Comic CO3311803 – to zegarek dla dziewczynki, która już chodzi do szkoły, zna cyfry arabskie i potrafi je bezbłędnie odczytywać.

Uroku dodaje biała tarcza, miętowa koperta i gumowy pasek w podłużne, żółto-różowe paski. Ten model wyjątkowo zachęca do dobrej zabawy oraz… pierwszych, kobiecych stylizacji. Wyśmienicie prezentował się będzie wiosną, np. do tiulowej spódniczki.

Niemal wszystkie dziewczynki uwielbiają różowy kolor!

Zegarek Knock Nocky RB3625006 pochodzi z kolekcji Rainbow; kolekcji, w której czas mieni się wszystkimi kolorami tęczy! Dlaczego? Bo cyfry na tarczy tych zegarków są właśnie wielokolorowe.

Model RB3625006 zachwyci niejedną dziewczynkę różowym kolorem na kopercie i pasku oraz bielą na tarczy, a duże i wyraźne cyferki arabskie na tarczy pozwolą na łatwe odczytanie właściwej godziny. „Serce” tego modelu, jak i wszystkich pozostałych, to japoński mechanizm kwarcowy zapewniający 2-letnie działanie na jednej baterii. Aby dziecko długo mogło się nim cieszyć, tarczę pokrywa szkiełko mineralne.

PROPOZYCJE DLA CHŁOPCA:

Pierwsza propozycja dla chłopca to zegarek Knock Nocky Sporty SP3335001.

Modele z tej kolekcji przypominają klasyczne męskie czasomierze typu diver, oczywiście w pomniejszonych rozmiarach. Średnica koperty tego modelu to 36 mm, a jej grubość to 10 mm. Będzie to więc rozmiar odpowiedni na młode, chłopięce nadgarstki. Pozwoli na to granatowy pasek wykonany z tworzywa sztucznego, który będzie rósł wraz z ręką młodego odkrywcy. Minimalny obwód paska to 15 cm, a maksymalny to 20 cm. Co więcej – dzięki zastosowanemu szkłu mineralnemu i mechanizmowi kwarcowemu zegarkiem będzie się można cieszyć długi czas.

Ten model czasomierza to świetny kompan przygód na co dzień. Sprawdzi się na podwórku, placu zabaw, w szkole, a nawet w deszczu (wodoszczelność klasy 30 m).

Inna propozycja dla małych odkrywców to Knock Nocky Jelly JL3475404.

Twój synek/bratanek/siostrzeniec lubi samoloty? Marzy mu się podróż w kosmos? Ten zegarek mu w tym pomoże! Średnica koperty to 28 mm, więc pasował będzie raczej na nadgarstki mniejszych dzieci (celowałabym w przedział wiekowy 5-8 lat). Na tarczy posiada duże, wyraźne, białe cyfry arabskie i pomarańczowe wskazówki. Przed ewentualnymi zarysowaniem czy zbiciem, tarczę przykrywa szkło hesalitowe.

Najbardziej urokliwy jest jednak zielony pasek z tworzywa sztucznego. Znajduje się na nim wizerunek prawdziwego samolotu w chmurach!

Inna propozycja to nie lada gratka dla młodych miłośników podboju kosmosu i astronautów, którzy marzą o podboju wszechświata. W zeszłym roku obchodziliśmy 50. rocznicę wylądowania człowieka na Księżycu, ten pasek może przypominać o tym ważnym wydarzeniu.

Knock Nocky Color Boom CB3303003 ma specjalny silikonowy pasek na którym umieszczono rakietę kosmiczną, kształty planet i ich satelity. 

Odporność na zbicia zapewnia szkło hesalitowe, a kolorowe cyfry arabskie na tarczy ułatwią odczytanie godziny. Średnica koperty to 30 mm, rozmiar idealny dla dziecka. Wodoszczelność klasy 30 m umożliwi podbój kosmosu nawet w łazience, np. podczas mycia rąk.

Wszystkie modele prezentowanych zegarków oscylują wokół kwoty 100 zł.

I ważna informacja na koniec.

Od 15.05.2020 do każdego zegarka Knock Nocky dołączane jest kultowe jojo w prezencie.

Akcja trwa do wyczerpania zapasów. Śpieszcie się!

 

Agata Molka
Redakcja Zegarki i Moda

*wpis sponsorowany