W 1874 roku w szwajcarskiej Jurze w małej wiosce La Côte-aux-Fées marzenie przyjęło fizyczny kształt i dała podwaliny do powstania marki Piaget.

W 2024 roku marka obchodzi swoje 150 urodziny. Oczywiście jak przystało na tak okazały jubileusz, marka postanowiła podejść do świętowania z odpowiednim przepychem i prezentuje nam całą gamę nowych modeli czasomierzy, w tym naszego dzisiejszego bohatera.

Rocznicowe Piaget Polo

Na pierwszy plan oczywiście wysuwają się modele z kolekcji Polo, czyli jednej z najbardziej charakterystycznych kolekcji w portfolio marki Piaget.

Po prezentacji modelu Polo 79., którą możecie zobaczyć na portalu Zegarki i Pasja, przyszła pora na bardziej damski choć nadal sportowo-elegancki model – Piaget Polo Date 36mm Rainbow.

Zegarek ze wszystkimi kolorami tęczy

Charakterystyczna dla kolekcji Polo koperta została wykonana z różowego złota. Z tego samego materiału została wykonana bransoleta zegarka.

To co rzuca się w oczy jako pierwsze to luneta modelu Rainbow. Jak sama nazwa wskazuje kolorystyka tego elementu nie jest przypadkowa. Ułożenie kamieni nawiązuje do skali kolorów tęczy i składa się z następujących klejnotów:

  • 17 szafirów
  • 5 rubinów
  • 6 cytrynów
  • 6 tsavorytów
  • 6 spessarytów

Poza lunetą kamienie szlachetne znajdziemy również na tarczy i koronce Piaget Polo Date Rainbow. Indeksy godzinowe zostały wykonane z tych samych kamieni co luneta. Dodatkowo dla większej spójności stylistycznej kamienie zostały ułożone w ten sposób, aby kolory indeksów odpowiadały kolorom odpowiednich kamieni na lunecie.

Źródło: piaget.com

Jeśli już jesteśmy przy tarczy. Została on wykonana z masy perłowej z wygrawerowanymi poziomymi liniami. Technikę którą użyto przy tworzeniu tej tarczy nazywa się “Decor Palace”, a Piaget stosuje ją od lat 60. XX wieku. Nadaje to głębi całemu projektowi i znacznie go ożywia.

Mechanizm

Wewnątrz Piaget Polo 36mm Rainbow działa mechanizm z automatycznym naciągiem sprężyny napędowej o oznaczeniu Piaget 500P1 oferujący rezerwę chodu na poziomie 40 godzin. Jak na tą markę przystało mechanizm jest dość cienki ponieważ ma jedynie 3,63mm grubości.

Źródło: piaget.com

Sportowa elegancja

Kolekcja Polo została stworzona jako zegarki sportowe. Jak wiadomo, na przestrzeni lat odbiór tego co jest sportowe, a co eleganckie znacznie się zmienił. Nie zmienia to faktu, że przykład dzisiejszego bohatera, czyli Piaget Polo 36mm Rainbow pokazuje, że zegarek wspaniale może uosabiać to co nazywamy sportową elegancją.

Źródło: piaget.com

Piaget Polo 36mm Rainbow – cena

Jubileuszowy Piaget Polo 36mm Rainbow został wyceniony na kwotę 144 000 EUR (ok. 615 700 zł).

 

Po więcej prezentacji zegarków marki Piaget i innych zegarkowych nowości zapraszamy do naszego działu Zegarki.

Mateusz Pycia