Marka Tissot jest jedną z wiodących marek w branży zegarkowej na świecie. Co takiego wyjątkowego jest w zegarkach Tissot? To oryginalne szwajcarskie czasomierze, które wyrobiły sobie renomę opartą o nowoczesny design, perfekcję w wykonaniu oraz co najważniejsze najwyższą jakość pod znakiem swiss made.

Obecnie marka oferuje swoje produkty na 5 kontynentach, w 160 krajach, nosząc dzięki temu miano marki z największą liczbą sprzedawanych czasomierzy, utrzymując przy tym swoją szwajcarską tradycję. Od samego początku istnienia marka Tissot tworzy zegarki dla kobiet. Stworzono nawet specjalną kolekcję zegarków damskich Tissot Femini – T o której pisaliśmy tutaj.

Najnowsza kolekcja dla kobiet o jakże wdzięcznej nazwie Tissot Bella Ora zaprezentowana została w marcu br. na targach Baselworld 2018. Bella Ora po włosku oznacza „piękną godzinę” – i taka właśnie jest ta kolekcja. Piękna, wysmakowana, zainspirowana Italią i światem mody.

Damskie zegarki z najnowszej kolekcji Tissot zostały stworzone z myślą o kobietach ceniących delikatny, klasyczny wygląd, ale również pragnących, by ich nadgarstek zdobiły nietuzinkowe czasomierze. Czym się charakteryzują? Co je wyróżnia? Przyjrzyjmy się bliżej. Na pierwszy rzut oka uwagę zwraca prosta, minimalistyczna stylistyka oraz jasne, pastelowe kolory pasków: beżowy, kremowy, jasnoniebieski, ale też dla kontrastu: zdecydowany mocny czerwony i czarny. Tak, jak prawdziwe kobiety: z pozoru delikatne, ale wewnętrznie bardzo silne osobowości.

Ciekawą, okrągłą kopertę o średnicy 37,2 mm i wykonano ze stali szlachetnej. Obecnie jest to standardowy damski rozmiar, ale warto przypomnieć, że jeszcze kilkadziesiąt lat temu była to wielkość kopert zarezerwowana głównie dla zegarków męskich.

Luksusowy design koperty reprezentowany jest przez gładki i płynny pierścień lunety oraz koronkę w biżuteryjnym stylu cabochon. Właśnie te elementy odpowiadają za płynną sylwetkę zegarka.

Tarcza jest jasna i czytelna, z praktycznym datownikiem na godzinie 3. Cieniutkie wskazówki przesuwające się nad arabskimi lub rzymskimi cyframi (w zależności od modelu) dodają uroku i elegancji, a szwajcarski mechanizm kwarcowy ze wskaźnikiem wyczerpania baterii, gwarantuje precyzję, z której od 165 lat słynie Tissot. Wzrok zdecydowanie przyciąga duży napis u góry tarczy pod godziną 12: TISSOT 1853. Tarczę chroni wysokiej klasy nierysujące się szkło szafirowe. Godziny na tarczy oznaczone są poprzez indeksy. Ciekawym elementem jest również akcent na godzinie 12, który przybiera formę cyfry rzymskiej lub arabskiej.

Co jeszcze wyróżnia tę kolekcję? Bardzo dobra wiadomość dla fashionistek: każdy model z nowej kolekcji ma dwa wymienne skórzane paski w najmodniejszych kolorach, umożliwiające dopasowanie go do każdej stylizacji. Pozbawiona ozdobników tarcza, stonowany, elegancki i bardzo klasyczny wygląd czynią z tego zegarka ciekawy dodatek na każdą okazję. Jedyny minus? Niska wodoszczelność. Jedynie 30 m.

Dane techniczne

  • Szwajcarska jakość
  • Mechanizm kwarcowy ze wskaźnikiem wyczerpania baterii
  • Koperta ze stali szlachetnej
  • Szkło szafirowe odporne na zarysowania
  • Dwa skórzane paski ze standardową sprzączką
  • Powłoka z różowego złota wykonana w technologii PVD
  • Średnica: 37,20 mm

Cena zegarka Tissot Bella Ora Round nr. ref. T1032101601700 – około 1100 zł.

Agata
Redakcja Zegarki i Moda

*Zdjęcia oraz treści pochodzą z oficjalnych materiałów prasowych marki Tissot