Kiedy w 2009 roku w Genewie zaprezentowano kolekcję Stirrup, w elegancki sposób połączyła jeździeckie dziedzictwo Ralpha Laurena z zegarmistrzostwem. Od tego czasu kolekcja Stirrup stale ewoluuje, pozostając wierna swoim podstawowym kodom: unikalnej kopercie w kształcie strzemienia i ponadczasowej tarczy z cyframi rzymskimi. Teraz marka Ralph Lauren’s przedstawia najnowszą odsłonę kolekcji Stirrup: The Stirrup Rose Gold Full Set Diamonds.

„Chciałem celebrować wdzięk i piękno jeździectwa konnego, eleganckiego dziedzictwa jeździeckiego, ale jednocześnie stworzyć coś, co byłoby ikoniczne i ponadczasowe”. – Ralph Lauren

Dzięki The Stirrup Rose Gold Full Set Diamonds otwiera nowy rozdział w swojej zegarkowej historii.

2024 – Stirrup Rose Gold Full Set Diamonds

W najnowszej wersji Ralph Lauren przedstawia kobiecy zegarek, Stirrup Rose Gold Full Set Diamonds.

Tarczę stanowi błyszczące morze 307 diamentów o szlifie brylantowym (około 1,46 karata) oprawionych w 18-karatowe białe złoto. Precyzyjnie rozmieszczone klejnoty współgrają ze sobą, nadając tarczy zegarka blasku.

Ozdobiona 282 diamentami (około 1,77 karata, również o szlifie brylantowym) koperta zegarka z 18-karatowego różowego złota podkreśla luksusowy wygląd tarczy. Dyskretna elegancja czarnego paska ze skóry aligatora tworzy kontrast.

Stirrup Rose Gold Full Set Diamonds jest świadectwem nieustannego dążenia do precyzji. Sercem zegarka jest mechanizm o oznaczeniu 976.001. Oksydowane czarne wskazówki zegarka zwiększają jego elegancję.

Zegarek Stirrup Rose Gold Full Set Diamonds ucieleśnia zaangażowanie Ralpha Laurena w mistrzostwo rzemiosła, innowacyjność i esencję luksusu.

Półtorej dekady później Stirrup pozostaje jak zawsze wierny swojemu oryginalnemu etosowi wdzięku inspirowanego jeździectwem, nadal stanowiąc świadectwo ponadczasowego piękna i elegancji, które ucieleśnia Ralph Lauren.

2024 – Stirrup Petite Link Mother of Pearl

Ten zegarek ożywia na nowo śmiałego ducha, który zaskoczył branżę zegarków i zapoczątkował narodziny kolekcji Stirrup.

Osadzone na zewnętrznym obwodzie polerowanej stalowej koperty w kształcie strzemienia, o wymiarach 23,3 na 27 mm i wysokości zaledwie 6,7 mm, 56 białych diamentów o szlifie brylantowym (około 0,41 ct) zwraca uwagę na białą masę perłową tarczy, na której wyróżniają się czarne wskazówki.

Ta nowoczesna interpretacja klasycznego projektu zegarka Ralpha Laurena umiejętnie zestawia charakterystyczne dla kolekcji strzemię z bransoletą inspirowaną biżuterią. Jednak z niespodzianką: wykonane z tej samej polerowanej stali co koperta, przeplatające się ogniwa są rozświetlone pojedynczym rzędem diamentów o szlifie brylantowym (w sumie 84, około 0,72 ct), które naturalnie otulają nadgarstek. Pod polerowaną białą tarczą z masy perłowej kryje się szwajcarski mechanizm oznaczeniu 976.001, ręcznie wykończony pionowymi paskami Côtes de Genève.

Historia kolekcji Stirrup

2009

W 2009 roku Ralph Lauren zaprezentował w SIHH (Salon International de la Haute Horlogerie) w Genewie kolekcję dziewięciu zegarków, każdy z kopertą w kształcie strzemienia i skórzanym paskiem inspirowanym siodłem. Całość symbolizowała jeździeckie dziedzictwo marki. W zależności od rozmiaru koperty (27,7 x 29,3 mm – mała, 32,4 x 34,3 mm – średnia i 36,6 x 38,5 mm – duża) oraz funkcji, zegarki były wyposażone w mechanizmy z manualnym lub automatycznym naciągiem sprężyny napędowej, opracowane specjalnie dla Ralph’a Lauren’a przez takie szwajcarskie manufaktury zegarków jak Jaeger-LeCoultre (kaliber RL701 dla średnich modeli i RL750 dla dużych modeli ze stoperem) oraz Piaget (kaliber RL430 dla małych modeli).

2010 – 2012

Bazując na inauguracyjnej serii, w 2010 roku wprowadzono model Medium Stirrup z białego złota, wyposażony w kopertę wysadzaną 348 diamentami pavé, a także modele z żółtego złota. 

W 2011 roku został zaprezentowany Stirrup Link w kolorze różowego złota z masywną bransoletą z łańcuszka, ugruntował markę na styku Haute Joaillerie
i Haute Horlogerie. Natomiast w 2012 roku dodatkowo pojawiły się modele Link z różowego złota i stali, które zwiększyły atrakcyjność kolekcji.

2014 – 2015

W tym duchu w 2014 roku wprowadzono nową kolekcję Petite Link (23,3 x 27,0 mm) stworzoną dla mniejszych nadgarstków. Obejmowała modele ze stali nierdzewnej i czerwonego lub białego złota, z diamentami lub bez. Stalowy Stirrup Petite wprowadzony na rynek w 2015 roku z brązowym skórzanym paskiem nawiązującym do siodła miał nieco mniejszą kopertę (23,3 x 25,0 mm), tworząc nową estetykę, bardziej przypominającą bransoletkę niż zegarek.

2018 – 2019

W 2018 roku Ralph Lauren zaprezentował paski w kolekcji Stirrup. Nowe wymienne paski pozwoliły na większe możliwości personalizacji. Posiadały metalowy zatrzask, który uprościł proces wymiany, łącząc praktyczność z nowym, charakterystycznym projektem, który jest bliższy estetyce jeździeckiej. 

Rozmiar znów miał znaczenie w 2019 r., kiedy kolekcja Stirrup świętowała swoje 10-lecie wydając jeszcze mniejszą kopertę (22,5 x 16,8 mm). Model został nazwany Stirrup Mini.

2021

W 2021 roku marka oferowała wszystkie modele Stirrup z czarnymi kopertami ze stali z czarnym PVD. Kolekcja Black Stirrup, we wszystkich rozmiarach i we wszystkich odsłonach, udowodniła jak „klasyczną” estetykę można połączyć z nowoczesnością.

2023

W 2023 roku Ralph Lauren wprowadził dwa modele pełne blasku. Bransoletka Stirrup Petite Link inspirowana biżuterią została ozdobiona 84 diamentami (~0,72 ct) uzupełnia kopertę w kształcie strzemienia (23,3 x 27 mm), której luneta jest wysadzana 60 diamentami (~0,69 ct). 

Nieco większy model Stirrup Small (27,7 x 29,3 mm) łączy w sobie przyciągającą wzrok lunetę wysadzaną diamentami (60 kamieni o szlifie brylantowym o łącznej masie 0,69 ct) z eleganckim paskiem ze skóry aligatora. Sportowa elegancja stali szlachetnej łączy się z olśniewającą ekstrawagancją białych diamentów.

„Wspólny mianownik wszystkich moich projektów i mojej pasji jest ten sam: ponadczasowa elegancja, jakość i kunszt wykonania. Dążę do tworzenia zegarków, które odzwierciedlają sposób życia i autentyczność. Jak wszystko, co projektuję, chcę, żeby miały charakter i trwałe poczucie stylu i luksusu. – Ralph Lauren

 

Po więcej zegarkowych nowości  zapraszamy do naszego działu Zegarki.

Redakcja Zegarki i Moda