W dzisiejszych czasach współpraca między markami zegarkowymi a innymi firmami nie jest niczym odosobnionym. Modele sygnowane markami samochodowymi czy powstałe we współpracy ze znanymi sportowcami bez problemu można spotkać na rynku. Są jednak takie firmy, które kolaboracje uczyniły podstawowym założeniem firmy. Takim właśnie przedsiębiorstwem jest powstała w 2020 roku w Szwajcarii marka Kross Studio. Mimo bardzo trudnego dla rynku zegarkowego czasu w ciągu kilku miesięcy dzięki ambicji twórców i zaskakującej współpracy studio projektowe osiągnęło bezprecedensowy sukces.

Kross Studio czerpie inspiracje z bogatych światów z pogranicza kinematografii i komiksu: kultowego filmu “Gwiezdne wojny” oraz DC Comics – jednego z największych amerykańskich wydawnictw komiksowych z siedzibą w Kalifornii.

Bohaterka, która stała się natchnieniem dla najnowszego zegarka Kross Studio pochodzi właśnie z komiksowego świata DC. Jest to największa i najbardziej znana superbohaterka wszechczasów – Wonder Woman.

“Kross Studio obala stereotyp tradycyjnego szwajcarskiego wzornictwa, specjalizując się w futurystycznych współpracach i wysokiej jakości produktach kolekcjonerskich.”

Wonder Woman – ikona świata superbohaterów

Wonder Woman to ikona świata superbohaterów. Razem z Supermanem i Batmanem tworzą trzon świata DC.

Fikcyjna postać została stworzona przez psychologa Williama Marstona i rysownika Harrego G. Petera. Na kartach komiksów pierwszy raz pojawiła się w 1941 roku. Główną inspiracją dla twórców była grecka mitologia oraz chęć pokazania, że kobiety nie tylko mogą dorównać mężczyznom, ale ich przewyższyć. Przez lata Księżniczka Amazonek miała swoje najróżniejsze reinkarnacje.

Pojawiała się w komiksach, animacjach, serialach aktorskich oraz w filmach kinowych. Niezależnie jednak gdzie i kiedy się pojawiała, jej największą supermocą była inspiracja fanów na całym świecie do bycia najlepszą wersją siebie.

*źródło: zdjęcie: natemat.pl. Fot. Kadr z „Wonder Woman” 

Zegarek jedyny w swoim rodzaju

Już pierwsze spojrzenie na najnowszy zegarek Kross Studio Tourbillon Wonder Woman daje nam obraz modelu, którego nie da się pomylić z żadnym innym. Projektanci chcąc uchwycić kwintesencję postaci superbohaterki zintegrowali tarczę z mechanizmem tworząc zjawiskowy zegarek.

Okrągła koperta została wykonana z tytanu. Koronki brak. W jej miejscu między godz. 3.00 a 4.00 znajduje się przycisk, który odpowiada za regulację wskazań. Średnica koperty wynosi 45 mm. Wydawać by się mogło że to dużo, ale ze względu na obłe kształty wymiary te “gubią się” optycznie.

Tarczę chroni wypukłe szkło szafirowe z powłoką antyrefleksyjną.

Sama tarcza jest przepełniona motywami nawiązującymi do Wonder Woman. W samym centrum mamy charakterystyczne logo Wonder Woman. Co ciekawe projektanci wpisali je w centralnie zlokalizowany tourbillon, który z kolei otacza lasso prawdy wychodzące z godzin 5.00 i 7.00. Jest ono najważniejszym atrybutem superbohaterki.

Na godz. 12.00 umieszczono tiarę Diany. Poza kwestią ozdobną pełni również funkcję wskaźnika minutowego, który znajduje się poniżej. Za wskazanie godzin odpowiada wskazówka stylizowana na miecz wojowniczki. Połączenie tych dwóch sposobów wskazania czasu daje bardzo ciekawy i nietypowy efekt stylistyczny.

Najbardziej zewnętrzny element tarczy to niebieski pierścień z podziałką godzinową gdzie funkcje indeksów godzinowych pełnią złote gwiazdki, które są kolejnym symbolem Wonder Woman.

W zestawie z zegarkiem otrzymujemy aż trzy paski:
– niebieski ze skóry cielęcej,
– czerwony ze skóry aligatora,
– antracytowy z koziej skóry.

Potężny mechanizm dla potężnej superbohaterki

Zegarek Kross Studio Tourbillon Wonder Woman został wyposażony w mechanizm z ręcznym naciągiem sprężyny napędowej kaliber KS 7’001. Jest to autorski mechanizm marki Kross Studio, który gwarantuje solidną, 5-dniową rezerwę chodu.

Co ciekawe, cały zegarek składa się 283 części, z czego aż 205 są częściami mechanizmu.

Kross Studio Tourbillon Wonder Woman – podsumowanie

Kross Studio mimo swojej relatywnie krótkiej historii udowadnia, że nie jest konieczne posiadanie wieloletniej, bogatej i rozbudowanej historii marki, aby odnieść sukces w branży. Zarówno najnowszy zegarek Kross Studio Tourbillon Wonder Woman, jak i inne wcześniejsze projekty marki pokazały jak w kreatywny sposób wyróżnić się na rynku. Liczy się pomysł, kreatywność i nieszablonowe myślenie o czasie. Marka we wspaniały sposób pokazała, że można stworzyć nietypowy, damski zegarek powstały z inspiracji superbohaterką Wonder Woman.

Zegarek Kross Studio Tourbillon Wonder Woman można zamówić na stronie producenta www.kross-studio.ch.

Mateusz Pycia