Mamy złą wiadomość dla miłośniczek mody! Wygląda na to, że kolejna marka odzieżowa wycofuje się z Polski. Marka modowa Orsay, bo o niej mowa, po 25 latach działalności podjęła decyzję o zakończeniu działalności w Polsce. 

Według niektórych mediów pracownicy dostali wypowiedzenia umowy o pracę z końcem czerwca. Powodem takiej decyzji może być niewypłacalność. Pandemia koronawirusa odbiła się negatywnie na kondycji finansowej spółki, co było związane z dwucyfrowym spadkiem obrotów i zamknięciem roku ze stratą.

Orsay wycofuje się z Polski 

Niestety spółka Ordipol, która jest właścicielem marki, nadal nie wydała oficjalnego oświadczenia. Być może są jeszcze prowadzone rozmowy z potencjalnymi inwestorami. Czas pokaże.

W szczycie działalności Orsay posiadał 160 sklepów w całej Polsce. Jednak w zeszłym roku w związku z zakończeniem się umów najmu, nie zostały one przedłużone aż w 30 lokalizacjach.

Warto dodać, że Orsay ma kłopoty nie tylko na polskim rynku. Niemiecki oddział firmy również był zmuszony zamknąć kilkadziesiąt sklepów i prawdopodobnie zlikwiduje kolejne. W tym momencie Orsay jest częścią francuskiego holdingu Association Familiale Mulliez.

Orsay to nie jedyna marka modowa, która upadła przez pandemię 

Niestety to nie jedyna marka, jaką dotknęła pandemia. Przypomnijmy, że w zeszłym roku pożegnaliśmy firmę Salamander, Promod czy Cubus. Więcej informacji znajdziecie tutaj: Marki modowe, które upadły przez pandemię. Ich w Polsce już nie zobaczycie.

Marka Orsay powstała w 1975 roku w Niemczech i zaczęła ekspansję na dalsze rynki. W Polsce pierwszy sklep został otwarty w 1997 roku w Czeladzi. Obecnie Orsay posiada butiki między innymi w Niemczech, Austrii, Czechach, Finlandii i Słowenii. Warto przypomnieć, że Orsay zdobył serca Polek klasycznymi fasonami i kobiecymi wzorami. Wierne klientki na oficjalnym profilu na Facebooku chwalą ubrania za kroje, jakość i trwałość materiałów.

Karolina Kamińska – Lipińska

Zdjęcia: orsay.com, zlotetarasy.pl/shop/orsay

Ten artykuł również może Cię zainteresować. Czytaj dalej: Moda a koronawirus. Czy w branży fashion zaszły już trwałe zmiany?