Zegarków G-SHOCK nie trzeba nikomu przedstawiać. Czasomierze te od lat cieszą się opinią niezwykle wytrzymałych i niezawodnych. Ilość serii i modeli pozwala na wybór czegoś ciekawego dla każdego. Rodzina G-SHOCK powitała w rodzinie 3 nowe zegarki z linii G-STEEL. Jest to seria miejskich zegarków gotowych na wyzwania codziennego życia. Najnowsza seria GST-B500 oferuje nam najsmuklejsze zegarki z tej linii. Przyjrzyjmy się im zatem!

Najsmuklejszy w linii

To, co wyróżnia najnowsze modele G-STEEL to ich smukłość względem poprzednich modeli.

Zegarki GST-B500 mają zaledwie 12,8 mm grubości, co jak na zegarek ze “stalowej” kolekcji jest bardzo dobrym wynikiem. Taki rozmiar zwiększa uniwersalność tych zegarków i ułatwia ich dopasowanie do stroju. Drugim z G-SHOCK-owych rekordów to waga tych modeli. Mówimy tu o wadze 143 g, co sprawia, że jest to najlżejszy G-SHOCK ze stalową bransoletą.

Koperta ma średnicę 46,6 mm i kształtem przypomina klasyczny zegarek G-SHOCK. Wykonana jest ze stali szlachetnej chroniona przez powłokę Carbon Core Guard, dzięki czemu znacznie wzrasta jej odporność na zarysowania. Modele GST-B500 mimo sporej średnicy, bardzo dobrze układają się na nadgarstku. Niezależnie czy jest on mniejszy czy większy będą się na nim odpowiednio prezentowały.

Zegarek pełen możliwości

Jak na zegarki marki G-SHOCK przystało, mamy do dyspozycji całą masę dodatkowych funkcji jak:

  • alarmy,
  • stoper,
  • czas światowy,
  • podświetlenie LED.

Dodatkową funkcją w modelach GST-B500 jest moduł Bluetooth. Za jego pośrednictwem możemy połączyć się z aplikacją Casio Watches w naszym smartfonie. Daje nam to możliwość modyfikowania ustawień zegarka, automatyczne regulowanie czasu  funkcja Czas i Miejsce, która lokalizuje nas na mapie przy użyciu jednego przycisku), jak również modyfikacja systemu powiadomień i przypomnień.

Współcześnie smart zegarki zyskały bardzo dużą popularność, głównie z powodu ich funkcjonalności, a nowy GST-B500 może stanowić bardzo ciekawą, klasyczną alternatywę.

Tarcza w najnowszych modelach jest dość minimalistyczna, ale nie nudna. Charakteryzuje się dużą czytelnością, a dla zwiększenia wygody obsługi dodatkowych funkcji na godz. 4.00 umieszczono wyświetlacz LCD. Dodatkowo na godz. 9.00 umieszczono charakterystyczną turbinę, która wskazuje aktualne ustawienia oraz poziom naładowania baterii.

Zegarki napędzane światłem

W modelach zastosowano mechanizm Tough Solar, czyli mechanizm kwarcowy zasilany słońcem. Nie musimy dzięki temu myśleć o wymianie baterii, a jedynie tylko o tym by raz na jakiś czas wystawić go na działanie promieni słonecznych.

Trzy zegarki, jedna dusza

G-SHOCK G-STEEL GST-B500 daje nam aż 3 wersje kolorystyczne tarczy.

Pierwsza z nich (GST-B500D-1AER) ma srebrno-czarną kopertę. W tej wersji mamy czarną tarczę ze srebrnymi wskazówkami i indeksami. Jest to najbardziej klasyczna z tych trzech zegarków.

Druga wersja (GST-B500D-1A1ER) ma kopertę w tej samej kolorystyce co wcześniej wspomniany model. Tarcza ma kolor głębokiej czerni, a indeksy oraz wskazówki mają kolor grafitu. Model idealny dla osób ceniących sobie większe stonowanie.

Ostatni model (GST-B500AD-3AER) jest chyba najbardziej wyróżniającym się z dziś prezentowanych. Koperta ma kolor srebrno- zielony. Największą jednak atrakcją jest zielona tarcza z grafitowymi indeksami i srebrnymi wskazówkami. Jeżeli szukacie czegoś zdecydowanie wyróżniającego się i zwracającego uwagę to ten model jest dla was.

G-SHOCK G-STEEL GST-B500 – dostępność i cena

Najnowsze modele G-STEEL są zdecydowanie warte uwagi.

Jeżeli szukacie zegarka, który jest wytrzymały, a jednocześnie ma miejski styl lub kuszą was zegarki G-SHOCK, ale jak dotąd baliście się ich typowych rozmiarów to modele GST-B500 będą idealnym wyborem. Modele z GST-B500D-1AER i GST-B500D-1A1ER zostały wycenione na kwotę 1499 zł. Natomiast zielony model GST-B500AD-3AER na kwotę 1599 zł.

Zegarki z linii G-STEEL dostępne są wyłącznie w oficjalnych punktach sprzedaży G-SHOCK. 

G-SHOCK G-STEEL GST-B500 – specyfikacja techniczna:

Marka: G-SHOCK
Płeć: męski
Mechanizm: Tough Solar (mechanizm kwarcowy zasilany światłem)
Materiał koperty: stal szlachetna
Średnica koperty: 46,6 mm
Grubość koperty: 12,8 mm
Waga zegarka: 143 g
Kolor tarczy: czarno-srebrny/ czarny/ zielony
Dodatkowe funkcje: stoper, alarm, czas światowy, bluetooth, podświetlenie LED
Szkło: mineralne
Bransoleta: stal szlachetna
Wodoszczelność: 200 m

Mateusz Pycia