Lubi słońce, zasilanie energią słoneczną, jest dynamiczny, sportowy i wiele w nim nawiązań do prędkości.

O kim mowa? O męskim zegarku Pulsar Accelerator Solar Chronograph o referencji PZ6033X1, który jest bohaterem dzisiejszego wpisu.

Ten zegarek inspirowany jest światem motoryzacji, i to widać od razu, na pierwszy rzut oka.

Zacznijmy nietypowo, od kolorystyki. Klasyczna, męska czerń jest dominującą barwą. Króluje na kopercie, tarczy i pasku wykonanym ze skóry naturalnej. Dzięki temu kontrast z pozostałymi elementami jest jeszcze wyraźniejszy. Biel przeplata się ze złotem; nie brakuje smaczków jak subtarcza stopera przywodząca na myśl samochodowe prędkościomierze.

Koronka oraz dwa przyciski do operowania są pokaźnych rozmiarów, tradycyjnie zlokalizowano je na godzinie 3, po prawej stronie.

Wskazówki godzinowa, minutowa, sekundowa (częściowo) oraz indeksy wypełniono substancją luminescencyjną, co zapewnia dobrą widoczność w ciemności.

Aby zegarek służył w nieskazitelnym stanie długi czas zastosowano szkło mineralne.

Koperta ma średnicę 44,5 mm i grubość 12 mm. Jej budulcem jest popularna i często stosowana w zegarkach stal szlachetna zapewniająca odporność na korozję i działanie czynników atmosferycznych. To ważne, bo kierowcy rajdowi często jeżdżą po błocie, bagnie, w deszczu.

Z racji rozmiarów, koperta jest masywna, a zegarek po prostu duży. Pasował będzie mężczyznom o dobrze zbudowanych nadgarstkach.

A co z „sercem” zegarka?

„Napęd” to mechanizm kwarcowy zasilany energią słoneczną, który dodatkowo posiada funkcje stopera i datownika wskazującego dzień miesiąca. Zastosowany stoper pozwala precyzyjnie odmierzać czas do 30 minut z dokładnością do 1 sekundy.

Wskazanie czasu w trybie 24 h ułatwia orientację pory dnia, a wodoszczelność klasy 100 m pozwala na swobodne pływanie w basenie lub nurkowanie bez akwalungu. Informacja o klasie wodoszczelności (100 m), rodzaju mechanizmu (solar) oraz funkcji chronografu pojawia się także na tarczy zegarka, w zamkniętym prostokącie, obok datownika, na godzinie 3.

Zegarek Pulsar Accelerator Solar Chronograph o referencji PZ6033X1 to propozycja dla aktywnych mężczyzn, którzy cenią sobie praktyczne rozwiązania. Sportowy zegarek zasilany energią słoneczną będzie wiernym towarzyszem podczas różnych letnich aktywności. Sprawdzi się zarówno w basenie, na rowerze, podczas biegu itp.

985 zł – katalogowa cena tego zegarka z jednej strony to potwierdzenie sprawdzonej, japońskiej jakości, z drugiej – poziom nie wykraczający poza granice ekstrawagancji.

Bonus dla wytrwałych. Ciekawostki o marce Pulsar.

Na koniec warto przypomnieć, że hasło promujące markę Pulsar to: „Tell it your way”, co w wolnym tłumaczeniu można przetłumaczyć jako: „Wybierz swoją drogę”, „Powiedz to w swój sposób”.

Jeden z zegarków tej marki w 1973 roku nosił James Bond w filmie „Żyj i pozwól umrzeć”. Inny model miał na nadgarstku jeden z prezydentów USA – Gerald R. Ford.

Marka od 1979 roku należy do japońskiego giganta – Seiko Corporation i to właśnie z tej fabryki pochodzą wszystkie komponenty i mechanizmy.

Zegarek męski Pulsar nr. ref. PZ6033X1 Accelerator Solar Chronograph specyfikacja techniczne:

Marka: Pulsar

Numer referencyjny: Accelerator Solar Chronograph PZ6033X1

Pochodzenie: japońskie

Płeć: męski

Styl: sportowy

Odczyt: analogowy

Mechanizm: mechanizm kwarcowy zasilany energią słoneczną

Materiał koperty: stal szlachetna

Szerokość koperty: 44,5 mm

Grubość koperty: 12 mm

Kolor koperty: czarny

Kolor tarczy: czarny

Materiał paska: skóra naturalna

Kolor paska: czarny

Szerokość paska: 21 mm

Szkło: mineralne

Wodoszczelność: 100 m

Dodatkowe funkcje: stoper, datownik, tachometr, wskaźnik poziomu baterii

Okres gwarancji: 2 lata

 

Agata Molka