4 lutego rozpoczną się Zimowe Igrzyska Olimpijskie 2022 w Pekinie! Polska marka 4F, zresztą nie pierwszy już raz, stworzyła wyjątkową odzież sportową dla 8 reprezentacji. Stroje przykuwają uwagę nieoczywistymi kolorami i ekologicznymi materiałami.

Z informacji przekazanych przez właściciela marki 4F – w strojach sportowych pojawią się nie tylko reprezentacje Polski, lecz także sportowcy z 7 innych krajów – z Litwy, Łotwy, Serbii, Portugalii, Chorwacji, Słowacji i Grecji.

Funkcjonalność i zachwyt w jednym

Praca nad kolekcją trwała ponad trzy lata.

Największym wyzwaniem okazało się zestawienie funkcjonalności ze wzorniczym zachwytem. Ubrania dla sportowych reprezentacji miały nie tylko przykuwać uwagę, lecz także spełniać najwyższe standardy, być dopasowane do każdej pogody, a nade wszystko zapewnić komfort.

Dopracowanie i estetyka widoczna jest na pierwszy rzut oka, a modułowość zapewniają odpinane elementy – nogawki, rękawy i kaptury. Takich strojów mogą pozazdrościć wszyscy pasjonaci sportów zimowych. Ale bez obaw!

Niektóre modele inspirowane strojami olimpijskimi będą dostępne w wybranych sklepach marki 4F.

Polska reprezentacja w kolorach zimy

Marka 4F tym razem postanowiła przełamać tradycyjną i konwencjonalną biało-czerwoną kolorystykę. Odcienie, w których pojawi się polska reprezentacja na igrzyskach olimpijskich zachwyci.

Wybrane kolory inspirowane były zimą, Arktyką i motywem lodu. Na strojach polskich sportowców pojawią się barwy „czystej bieli”, „arctic blue”, wzmocnione „morskim granatem”, a całość dopełnia ognisty odcień czerwieni.

Marka zadbała również o to, by część kolekcji składała się z materiałów pozyskanych z recyklingu. Sportowa linia każdej z reprezentacji składa się z wielu zestawów odzieży i akcesoriów, które mają być komplementarnym zestawieniem na wiele okazji i posłużyć zarówno podczas treningu, w ciągu dnia jak, podczas startu, a także ceremonii otwarcia.

Sukcesy marki 4F

Marka 4F podbija serca nie tylko lokalnych konsumentów.

Od 14 lat firma współpracuje z Polskim Komitetem Olimpijskich i tworzy wyjątkowe stroje sportowe na wiele międzynarodowych wydarzeń w dziedzinie sportu – między innymi na Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Vancouver, Soczi, PyeongChang, Letnie Igrzyska Olimpijskie w Londynie i Rio de Janeiro, Tokio, a także Młodzieżowe Igrzyska Olimpijskie.

W 2020 roku 4F przygotowała stroje dla polskiej reprezentacji specjalnie na Igrzyska w Tokio.

Tym razem chce zachwycić w Pekinie.

„Jesteśmy dumni, że znak polskiej firmy widnieje na strojach naszych olimpijczyków. Cieszy nas, że coraz częściej sięgają po nią także inne Narodowe Komitety Olimpijskie świata. To dowód siły, rozpoznawalności i międzynarodowego prestiżu 4F” – powiedział Andrzej Kraśnicki, prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

Julia Jarosz