Marka Lorus już od 40 lat jest kojarzona z wysoką jakością wykonania zegarków z zachowaniem przystępnych cen. Dodatkowo, ścisłe powiązanie z grupą Seiko powoduje, że klienci jeszcze chętniej sięgają po modele tej właśnie japońskiej marki. Lorus oferuje zarówno zegarki damskie, męskie, jak i dziecięce. Męski zegarek sportowy do noszenia na co dzień? Nie ma problemu! Damski zegarek na bransolecie typu mesh? Jak najbardziej! Zegarek mechaniczny? Oczywiście! Nowoczesne, niestandardowe rozwiązania techniczne? Zegarki solarne już czekają. Słowem – każdy z użytkowników znajdzie odpowiedni model dla siebie. Portfolio jest bogate.

Co więcej, Lorus cały czas się rozwija i wychodzi naprzeciw potrzebom swoich klientów. Aktualnie ta popularna japońska marka postanowiła zaprezentować nowe modele czasomierzy z mechanizmem solarnym. Przyjrzyjmy się bliżej dwóm nowościom.

Zegarki dla ceniących komfort i wygodę

Zegarki solarne z roku na rok zyskują coraz większe grono fanów. Coraz więcej konsumentów odczuwa potrzebę zmian, w sposób ekologiczny podchodzi do życia i skutecznie dba o naszą planetę Ziemię. Innym powodem dla którego zegarki z mechanizmem solarnym zyskały na popularności jest wygoda ich obsługi. A w zasadzie niemal całkowity jej brak. W zegarkach solarnych nie trzeba się martwić, że nie nakręciliśmy zegarka. Nie ma także potrzeby zastanawiać się kiedy ostatni raz była wymieniana bateria w zegarku. Jedyną kwestią o której musimy pamiętać przynajmniej raz na jakiś czas jest ekspozycja zegarka na działanie słońca, promieni słonecznych lub innego źródła światła.

Marka Lorus idzie z duchem czasu i regularnie wprowadza w zegarkach nowe trendy i nowe rozwiązania.

W swoich dwóch najnowszych zegarkach męskich Lorus zaprezentował kwintesencję aktualnych na zegarkowym rynku trendów.

2 najnowsze zegarki męskie LORUS. Stworzone z miłości do Słońca

Lorus zaprezentował dwa najnowsze modele męskich zegarków.

Zaprojektowano je w stylu diver. Design był przemyślany, marka Lorus wybrała jeden z najpopularniejszych wzorów. Trzeba przyznać, że japoński producent spisał się na medal, bo zegarki wyglądają naprawdę dobrze i przyciągają wzrok.

Do wyboru mamy dwa modele. Zegarki posiadają takie numery referencyjne:

  • Zegarek solarny LORUS RX308AX9,
  • Zegarek solarny LORUS RX313AX9.

Pierwszy stalowy z niebieską tarczą i lunetą w tym samym kolorze. Drugi w kolorze złotym z czarną tarczą i analogicznie z czarną luneta. Poza różnicami kolorystycznymi oba zegarki mają takie same parametry techniczne.

Koperta i wodoszczelność

Koperta zegarków posiada dość spory rozmiar, bo aż 43 mm średnicy. Akurat w diverach jest to rozmiar często spotykany, więc nie powinien przeszkadzać. Oczywistym nawiązaniem do tego typu zegarków jest charakterystyczny pierścień z podziałką minutową.

Innym elementem który nawiązuje do designu zegarków typu diver są wskazówki. Ich wyraźny kształt sprawia, że od razu mamy ochotę wskoczyć do basenu, jeziora czy morza. Zresztą w przypadku najnowszych modeli marki Lorus możemy to zrobić mając któryś z tych zegarków na nadgarstku. Ich wodoszczelność została określona na poziomie 10 ATM (100 m), czyli możemy pozwolić sobie na znaczną ilość aktywności wodnych.

Tarcza ze szlifem słonecznym

Tarcza w ciekawy sposób dzieli się na dwie części – wewnętrzną i zewnętrzną. Ta pierwsza jest nieco obniżona w stosunku do zewnętrznej części. Dzięki temu zabiegowi tarcza zyskuje na głębi, a dodatkowe zdobienia w postaci szlifu słonecznego tylko zwiększają przyjemność z podziwiania tych zegarków.

W najnowszych zegarkach Lorus Sport Solar zastosowano proste, nakładane indeksy wypełnione dużą ilością masy luminescencyjnej (podobnie jak wskazówki), co daje nam możliwość odczytania godziny nawet w ciemnościach. Oba zegarki zostały wyposażone w funkcję datownika. Okienko z wskazaniem dnia miesiąca znajduje się na godzinie trzeciej.

Dla kogo przeznaczono najnowsze modele Lorus?

Projektanci projektując te dwa, najnowsze męskie czasomierze postarali się, aby były to zegarki idealne na co dzień. Nie znaczy to, że są one nudne, a wręcz przeciwnie. Lorus Sports Solar to zegarki dla osób świadomych swojego stylu, którzy nie potrzebują nic nikomu udowadniać. Po prostu są to funkcjonalne zegarki w klasyczno-sportowym stylu, dzięki temu spełnią swoją rolę zarówno w biurze, jak i na wakacjach.

Nowoczesne mechanizmy solarne

Marka Lorus postanowiła wyposażyć zegarki z kolekcji Sports Solar w nowoczesne mechanizmy solarne. Technologia ta bazuje na tym, że w tarczę zegarka zostały wbudowane ogniwa fotowoltaiczne, poprzez które akumulator zegarka gromadzi energię do jego zasilania. Jest to niejako rozwinięcie technologii kwarcowej. Dzięki temu zachowujemy plusy jak wysoką precyzją chodu zegarka z jednoczesnym znacznym wydłużeniem żywotności akumulatora i ograniczeniem obsługi do minimum.

Lorus Sports Solar – dostępność i cena. Czy warto je kupić?

Muszę przyznać że jestem bardzo mile zaskoczony modelami Sports Solar. Marka Lorus idealnie zastosowała modna stylistykę driverów w połączeniu z funkcjonalnością mechanizmu solarnego. Jednocześnie z zachowaniem bardzo dobrej proporcji jakości do ceny. Model w kolorze stalowym (RX313AX9) został wyceniony na kwotę 399 zł. Natomiast model w kolorze złotym (RX308AX9) na kwotę 499 zł.

Oba zegarki dostępne są w oficjalnej dystrybucji marki LORUS.

Wszelkie nowości, recenzje zegarków oraz informacje dotyczące marki LORUS znajdują się zawsze na indywidualnej podstronie marki tutaj – LORUS.

Lorus Sports Solar – specyfikacja techniczna:

Marka: Lorus
Płeć: męski
Styl: sportowy
Odczyt: analogowy
Mechanizm: kwarcowy solarny
Koperta: stał szlachetna
Bransoleta: stał szlachetna
Kolor koperty: stalowy lub złoty
Średnica koperty: 43 mm
Kolor tarczy: niebieski lub czarny
Datownik: tak
Szkło: mineralne
Wodoszczelność: 10 ATM (100 m)

Mateusz Pycia