Są na świecie rzeczy o których nie śniło się nawet filozofom. Są też takie, które się śniły, ale trudno wobec nich przejść obojętnie. Premiery Seiko zawsze przyciągają uwagę zegarkowego świata. Ten japoński producent potrafi niekiedy zaskoczyć jeszcze mocniej i jeszcze wyżej zawiesić poprzeczkę.

Tak jest i tym razem – specjalna limitowana edycja zegarków Seiko 5 Sports, którą japońska marka zaprezentowała niedawno, powstała we współpracy ze znaną na całym świecie grą Player VS Player Street Fighter V.

I trzeba przyznać, że tą kolekcją Seiko nie zapukało grzecznie do naszych drzwi. Seiko wpadło z hukiem, wyrywając skrzydło z półobrotu i szukając godnego przeciwnika.

Kolekcja zawiera sześć modeli inspirowanych głównymi postaciami kultowej gry, na której wychowały się cale pokolenia.

Przyjrzyjmy się bliżej tym najnowszym modelom i oceńmy czy gra jest warta świeczki.

Model Seiko SRPF19 – Ryu

Ryu to prawdziwy twardziel. Zawodnik, który kulom się nie kłania i nigdy nie oddaje pola bez walki. Jego siłą są systematyczne i mordercze treningi, a mocną stroną bezkompromisowe podążanie ścieżką prawdziwego fightera. Taki też jest model Seiko dedykowany tej postaci.

Cechuje go minimalizm, harmonia i doskonałe wyczucie stylu i smaku.

Masywna, stalowa koperta chroni to, co w czasomierzu najważniejsze, czyli mechanizm z automatycznym naciągiem sprężyny. Biała tarcza doskonale współgra z dwukolorowym pierścieniem, a wyrazista luma pozwoli korzystać z czasomierza nawet pod osłoną nocy. Niech jednak to połączenie nie zwiedzie przyszłego użytkownika. Pierścień nosi na sobie ślady ciężkiego treningu, a każda widoczna na nim ryska to pamięć przekraczanej przez Ryu granicy.

Zegarek wyposażony jest również w datownik, a solidny nylonowy pasek oraz poziom wodoszczelności pozwoli na swobodne używanie go w każdych warunkach. Model Ryu doskonale oddaje istotę swojego pierwowzoru – jest twardy i nigdy nie zawodzi.

Model Seiko SRPF17 – Chun-Li

Delikatność lotu motyla i droga perfekcyjnego wojownika, to ścieżki, które wyplatają historię Chun-Li. Zabójczo piękna, skuteczna, a przy tym finezyjna, delikatna i nieuchwytna. Taka jest wojowniczka wychowana w filozofii Dalekiego Wschodu, a trzeba przyznać, że model Seiko Chun-Li doskonale oddaje jej naturę.

Niebieski oraz złoty są tu kolorami przewodnimi i takie połączenie idealnie oddaje ducha cywilizacji Dalekiego Wschodu.

Ciemnogranatowa tarcza zegarka wyłapuje słoneczne refleksy i nadaje czasomierzowi stosownej powagi.

Bogata ornamentyka dotyka nie tylko indeksów wewnątrz zegarka, ale widoczna jest również na pierścieniu, gdzie poszczególne znaczniki w kolorze złota nawiązują kształtem do chińskiego bądź japońskiego pisma. Jednocześnie Seiko udało się zachować wszelkie proporcje między poszczególnymi elementami czasomierza.

Nic nie jest tu przesadzone, wszystko wysmakowane i dopracowane w najmniejszym nawet szczególe. Skórzany niebieski pasek dopełnia dodaje zegarkowi stosownej elegancji. Całość jest jak Chun-Li – bezkompromisowo piękna i przykuwająca uwagę.

Model Seiko SRPF20 – Ken

Trudno o większego awanturnika.

Zaczepny, ujmująco bezczelny, a jednocześnie niesamowicie skuteczny dzięki swej wytrwałości i pasji do sportów walki. Łobuz, który kocha najbardziej. Taki jest Ken i w takim duchu powstał zegarek inspirowany jego postacią. Ma przykuwać uwagę i wzbudzać zainteresowanie.

Połączenie czerni i czerwieni, to znak rozpoznawczy Kena.

Matowa tarcza, na której znajdziemy odznaczające się głęboką czerwienią indeksy osadzona jest w stalowej kopercie w kolorze czarnego matu. Wygląd uatrakcyjniają wskazówki zegarka, w których zastosowano złote obramowania oraz biały datownik. Dzięki temu, model Seiko SRPF20 zachowuje pełną czytelność w każdych warunkach. Swoistą kropką nad i jest tu masywna korona w kolorze złotym znajdująca się na godzinie czwartej i nawiązująca tym samym do rozwiązań technicznych stosowanych w najlepszych diverach.

Nylonowy pasek w kolorze czerwonym z czarnymi przeszyciami nadaje jeszcze mocniejszego charakteru. Trzeba mieć siłę charakteru, aby założyć Seiko Ken.

Model Seiko SRPF21 – Guile

Baczność żołnierzu!

Życie to nie tylko słodkie konwersacje przy biszkoptach i herbatce.

Seiko Guile to propozycja dla najtwardszych zawodników, którzy doskonale wiedzą, że nic tak dobrze nie działa na młodego człowieka, jak militarno-wojskowa musztra. Trzeba wiele w życiu przejść, by zasłużyć na założenie tego modelu na swój nadgarstek.

Podobnie jak w innych modelach z tej serii Seiko 5 Sports Street Fighter V Limited Edition, także w tym solidna stalowa koperta mieści we wnętrzu mechanizm z automatycznym naciągiem sprężyny. Tarcza ma wyraźną, militarną symboliką. Na szczególną uwagę zasługuje umieszczony na godzinie dziewiątej nieśmiertelnik – znak rozpoznawczy każdego żołnierza.

Całość utrzymana jest w kolorystyce ciemnozielonej, maskującej uzupełnionej o ciemnobrązowy skórzany pasek. Kolorystyce niezbędnej do tego, aby nawet taki szczegół jak zegarek, nie zdradził właściciela podczas zdobywania pozycji wroga. Ta propozycja Seiko powinna zadowolić gusta nawet najbardziej wymagających entuzjastów sportowych czasomierzy.

Seiko Guile to zegarek dla wszystkich fanów, którzy wyznają wartości Guile’a – niezłomnego i walczącego o pokój majora Sił Powietrznych USA.

Model Seiko SRPF23 – Blanka

Model Seiko Blanka inspirowany jest w moim odczuciu najbardziej charakterystyczną postacią gry. Dziki, nieokiełznany, szalony i zaciekły. To tylko niektóre z epitetów, którymi moglibyśmy określić Blankę, za co Blanka odwdzięczyłby się nam… zwinnym, śmiercionośnym atakiem.

Chyba, że przyjmiemy jego szaloną filozofię egzystowania i na naszym nadgarstku Blanka zobaczy zegarek stworzony w hołdzie jego osoby. Dzieło niepowtarzalne, jakby wypuszczone spod ręki szalonego naukowca. Zielony, niemal jaskrawy kolor tarczy, paska i koperta z hipnotyczną spiralą momentalnie przykuwają wzrok. Sprawiają, że nie możemy przestać spoglądać na nadgarstek. Dodatkowo, pierścień przyozdobiony jest żółtymi pęknięciami, które musiały powstać na skutek pełnych furii ataków Blanki.

Masa luminescencyjna na wskazówka świeci tak mocno, iż pozwoli z powodzeniem przedzierać się nawet przez najciemniejsze zakątki dżungli, i zawsze znaleźć się w odpowiednim miejscu w odpowiednim czasie.

Uwaga! Ten zegarek zakładasz na własną odpowiedzialność. Zachodzi niebezpieczeństwo, że wraz z nim obudzisz w sobie dzikość Blanki, którą trudno będzie ujarzmić.

Model Seiko SRPF24 – Zangrief

„Brutalna siła techniki się nie boi” – i tak jest też w przypadku tej propozycji Seiko.

Stworzony dla najtwardszych twardzieli.

Postać masywnego Zangiefa ma swój odpowiednik na liście czasomierzy Seiko z serii Street Fighter V. Już na pierwszy rzut oka widać, że marka doskonale zadbała o to, aby zaprojektowany zegarek oddawał ducha tej postaci. Wzrok momentalnie przykuwają solidnie smoliście czarne indeksy, znajdujące się na czerwonej tarczy.

Jak przystało na zegar bogatego twardziela z ringu, pierścień i koperta nawiązują kolorystycznie do szczotkowanego złota. Żółty pasek wykonany z materiału zakończony jest czerwonymi liniami, co jeszcze mocniej przykuwa uwagę i nie pozwala oderwać wzroku od tej propozycji.

Seiko 5 Sports „Street Fighter V Limited Edition” – dane techniczne

Nowe Seiko 5 Sports jak na męskie są dość spore, ale w granicach rozsądku. Średnica koperty wynosi 42,5 mm, a grubość 13,4 mm.

Wodoszczelność zegarków z serii Street Fighter V to 100 metrów, wartość typowa dla sportowych, japońskich modeli. Taka wartość jest więcej niż wystarczająca. Warto docenić także fakt, że tarcze nowych modeli japońskich zegarków pokrywa szafirowe szkiełko.

Mechanizm zastosowany w zegarkach edycji Seiko Street Fighter V to mechanizm z automatycznym naciągiem sprężyny. Pełny naciąg sprężyny napędowej zapewnia nieprzerwany chód przez następne 40 godzin. W razie konieczności wskazanie czasu można precyzyjnie regulować dzięki obecności funkcji stop sekundy.

Każda wersja kolorystyczna to limitacja wynosząca 9999 sztuk.

Cena i dostępność

Zegarki Seiko 5 Sports z serii Street Fighter V Limited Edition to niewątpliwie nie lada atrakcja dla graczy zafascynowanych światem gier komputerowych, jak również dla osób lubiących ciekawe zegarki i ceniących współczesną, japońską kulturę.

Cena katalogowa każdego modelu zegarka to 2 100 złotych.

Zegarki dostępne są m.in. zarówno w sklepie internetowym, jaki i w sklepach stacjonarnych Time Trend zlokalizowanych w całej Polsce.

 

Jarosław Kowalski

Wszelkie nowości, recenzje zegarków oraz informacje dotyczące marki Seiko znajdują się zawsze na indywidualnej podstronie marki tu – SEIKO.