Była rodzina królewska, piękne kapelusze, konie oraz mnóstwo ponadczasowej elegancji.

O jakim wydarzeniu mowa?

Oczywiście, że o Royal Ascot – najsławniejszych wyścigach konnych na świecie, które odbyły się w dn. 18-22 czerwca br. w Wielkiej Brytanii.

Szwajcarski producent zegarków Longines również miał zaszczyt uczestniczyć w tym prestiżowym spotkaniu w charakterze oficjalnego partnera, sędziego czasowego i dostawcy oficjalnego zegarka.

Royal Ascot – brytyjskie święto jeździectwa

Wyścigi odbywają się w Ascot, miasteczku położonym w hrabstwie Berkshire w południowej Anglii, zaledwie 6 mil od zamku królewskiego w Windsorze. Wydarzenie ma już ponad 300-letnią tradycję, bowiem pierwszy wyścig koni zorganizowała królowa Anna w 1711 roku. Od tamtego czasu, regularnie co roku, wydarzenie zaszczycają swoją obecnością przedstawiciele rodziny królewskiej.

Największą miłośniczką jest sama królowa Elżbieta II. Do dziś jest ona właścicielką 19 koni, które wygrały w Ascot.

Źródło: https://www.vogue.pl/

Official dress code podczas Royal Ascot

Royal Ascot pod względem mody to wymagające wydarzenie. Wszystkich obecnych obowiązuje ścisły dress code.

To ważne brytyjskie święto stanowi okazję do prezentacji najnowszych kreacji. Panów obowiązują fraki i cylindry, panie natomiast powinny mieć zakryte ramiona, a na głowie obowiązkowy kapelusz, toczek lub fascynator. To jedyna część garderoby, która pozwala na odrobinę szaleństwa. Przedstawicielki angielskiej arystokracji często prezentują wymyślne kreacje.

Jakie kapelusze lansowały w tym roku bywalczynie Ascot? Było romantycznie (w odcieniu pasteli, z kwiatami), ekstrawagancko (np. w kształcie pszczoły lub konia), lub najbardziej tradycyjnie, klasycznie i elegancko (toczki z woalką).

Źródło: https://www.vogue.pl/

Longines i jeździectwo

Kapelusze to nie jedyny dodatek do damskiej mody, który stanowił must have. Innym elementem był oczywiście zegarek. Jak wspomniałam na wstępie, oficjalnym chronometrażystą wyścigów konnych Royal Ascot była szwajcarska marka czasomierzy Longines.

Longines wspiera jeździectwo ze względu na takie same wyznawane wartości: tradycję, elegancję, punktualność, doskonałość.

Źródło: https://www.longines.pl/

Powiązania marki ze światem sportów konnych sięgają końca XIX wieku.

Już w 1878 roku marka Longines stworzyła mechanizm chronografu, a koperta nowego zegarka miała wizerunek dżokeja na koniu. Model zaczął pojawiać się na wyścigach konnych kilka lat później i szybko zdobył ogromną popularność wśród jeźdźców i miłośników koni. Pozwalał mierzyć czas co do sekundy, a to one właśnie często decydowały o wygranej lub przegranej.

Źródło: https://www.longines.pl/

Longines Record Lady COSC Chronometr Diamonds 26 mm

W styl królewskiego spotkania, idealnie wpisał się oficjalny zegarek zawodów Royal Ascot. Został nim damski egzemplarz z kolekcji Record.

Tarcza z masy perłowej, indeksy godzinowe w postaci 12 brylantów, koperta o filigranowej średnicy 26 mm, certyfikat szwajcarskiego instytutu COSC, szło szafirowe oraz bransoleta wykonana ze stali szlachetnej czynią z tego zegarka doskonałym na tego typu „królewskie” wydarzenia. Urok, klasa, prestiż. Przyjemność posiadania? Około 8 500 zł.

Źródło: https://www.longines.pl/

Chi Ling Lin – ambasadorka elegancji Longines

Chi Ling Lin to azjatycka aktora i modelka, która jest ambasadorką marki Longines już od 2005 roku. W ostatnich latach jej twarz stała się jedną z najbardziej rozpoznawalnych. Poza karierą w modelingu, angażuje się w akcje dobroczynne, i prowadzi uroczyste ceremonie wręczenia nagród. Podczas Royal Ascot, właścicielowi triumfującego konia, również miała przyjemność wręczyć nagrodę, a był to elegancki zegarek Longines.

 

Agata
Redakcja Zegarki i Moda
Zdjęcie tytułowe pochodzi z oficjalnej strony internetowej marki Longines: https://www.longines.pl/