Nasi kochani mali przyjaciele, wierni i oddani. Niekiedy traktowani jak członkowie rodziny.

O kim mowa? Oczywiście, że o psach.

W miniony poniedziałek, 1 lipca, czworonogi obchodziły swoje święto – Międzynarodowy Dzień Psa. Termin ten został ustanowiony nieprzypadkowo, bowiem właśnie latem najwięcej milusińskich trafia do schronisk, kiedy właściciele wyjeżdżają na wakacje.

Dzień Psa jest dobrą okazją, by poszukać zegarków z wizerunkiem czworonoga na tarczy oraz zastanowić się, pod kątem biologii i psychologii, czy mają one poczucie czasu? Czy czworonogi znają się na zegarku?

Źródło: https://www.pinterest.co.uk/

Zainteresowanym tematem od razu odpowiadam – psy posiadają zegar biologiczny, który pomaga im orientować się w czasie dobowym. Dzięki temu wiedzą kiedy jest czas posiłku i kiedy należy wstać.

Zegarków z wizerunkiem psa na tarczy powstało wiele, ciężko wymieniać wszystkie. Pomysłowość zegarmistrzów nie zna granic. Dlatego chciałabym wybór ograniczyć do psa, który wywołuje uśmiech na twarzy zarówno dzieci, jak i dorosłych – psa Snoopy’ego.

Hau Hau! Oto zegarki z wizerunkiem psa Snoopy!

Zanim je Wam zaprezentuję, dodam tylko, że Snoopy to sympatyczny piesek rasy beagle, którego właścicielem jest Charlie Brown. Snoopy to także bohater komiksu pt. „Fistaszki” (ang. Peanuts), który po raz pierwszy ukazał się w 1950 roku i w różnych odsłonach powstaje po dziś dzień. Snoopy chodzi ma dwóch łapkach i śpi na dachu swojej czerwonej budy.

Timex Welton Snoopy (nr. ref. TW2R94900)

Snoopy i baseball to ikony USA.

W zegarku marki Timex – amerykańskiego giganta branży zegarmistrzowskiej – piesek przedstawiony został na tarczy w ciekawy sposób. Umieszczony pośrodku cyferblatu Snoopy ma na głowie baseballową czapkę i właściwie to gra w baseball na oczach użytkownika. Co więcej, jego przednie łapki tworzą wskazówki (prawa to godzinowa, a lewa to minutowa).

Timex Welton Snoopy to czasomierz inspirowany stylem vintage. Podkreśla to pasek wykonany ze skóry naturalnej w kolorze ciemnobrązowym.

Idealny dla młodszych miłośników inteligentnych historyjek o niezwykłym psie. Może być adresowany także do dorosłych, pod warunkiem, że lubią bawić się modą i mają poczucie humoru.

Pomysłowy, niebanalny, zabawny. Cena: ok. 420 zł.

Timex X Peanuts Automatic Snoopy Edition (nr. ref. TW2R94800)

Zegarki z wizerunkiem psa Snoopy’ego były w ostatnich latach tak popularne, że Timex zdecydował o wprowadzeniu innej wersji. To opcja dla tych, którzy cenią przystępną cenę (ok. 250$, czyli ok. 1 100 zł), motyw vintage oraz mechanizm z naciągiem automatycznym. Koperta posiada taką samą wielkość jak w wyżej prezentowanym modelu. Oba zegarki Timex mają koperty o średnicy 40 mm.

Wizerunek psa Snoopy umieszczono na srebrnej tarczy na godzinie 6. Piesek ma zwiewny szalik i czapkę – pilotkę.

Źródło: https://www.ablogtowatch.com/timex-marlin-automatic-snoopy-edition-watch/

Przygoda, odkrywanie nieznanego, zabawa. To tematy, które dobrze pasują do zegarków. Proste dodanie grafiki na tarczy zegarka może generować wysoki popyt. I tak było. Na stronie internetowej producenta – www.timex.pl wszystkie modele zostały już wyprzedane.

Omega Speedmaster Apollo 13 Silver Snoopy Award Limited Edition

To model kultowy, nie mogło tu zabraknąć.

Zegarek powstał jako upamiętnienie misji kosmicznej Apollo 13. Astronauci zmuszeni byli przedwcześnie wrócić na Ziemię z powodu awarii. Zegarek marki Omega odegrał kluczową rolę podczas korekty kursu. Załoga dzięki czasomierzowi mogła precyzyjnie odmierzyć czas 14 sekund, które umożliwiły dokonanie korekty lotu.

Wizerunek sympatycznego, białego pieska znajduje się na tarczy zegarka oraz na jego deklu. Na deklu osadzono wykonany ze srebra medalion przedstawiający postać psa Snoopy’ego w skafandrze astronauty.

Model z kolekcji Speedmaster wyprodukowany był w liczbie 1970 egzemplarzy, upamiętniając tym samym rok startu kosmicznej misji Apollo 13.

 

Znacie jeszcze jakieś inne zegarki z wizerunkiem psa Snoopy lub jego przyjaciół z komiksu Fistaszki? Piszcie, komentujcie, wysyłajcie zdjęcia.

Agata
Redakcja Zegarki i Moda