Serwis Zegarki i Moda powstał pod koniec 2017 roku z pasji członków redakcji do urządzeń odmierzających czas oraz zamiłowania do świata mody. Jako, że te dwa światy przenikają się od wielu lat, ich połączenie wydawało się naturalne.

Trafność doboru tematyki potwierdza stabilny, systematyczny rozwój portalu, czego dowodem są liczby: w 2018 roku serwis odnotował 15 500 wizyt, a już zaledwie rok później, czyli w 2019 roku, liczba odwiedzin wzrosła trzykrotnie, do poziomu ponad 46 000 wizyt! Tendencja liczby odwiedzin w 2020 roku jest nadal wzrostowa.

Stały rozwój wymaga jednak ciągłych zmian.

„Czasem trzeba tylko trochę zmienić punkt widzenia, aby ujrzeć coś znanego w nowym świetle” – pisał Dan Brown w książce „Zaginiony symbol”. I faktycznie, coś w tym jest. W każdej zmianie warto szukać pozytywów, dobrych stron.

W zakresie portalu Zegarki i Moda również dokonaliśmy ważnej zmiany! Po długim okresie wytężonych prac projektowych, graficznych i informatycznych, wdrożyliśmy nową wersję portalu Zegarki Moda!

 

Nasi stali Czytelnicy zapewne pamiętają jak jeszcze do niedawna wyglądała strona główna serwisu Zegarki i Moda. Był to jeden, bardzo długi stream prezentujący najnowsze publikacje z różnych działów (m.in.: zegarki, moda, wiadomości).

Ku pamięci, oraz dla tych z Państwa, którzy dotychczas nie mieli okazji korzystać z naszego serwisu, zamieszczamy poniżej zdjęcie prezentujące dotychczasowy wygląd:

Tę popularną, ale zarazem prostą formę prezentacji, szczególnie znaną wśród blogosfery, zastąpiliśmy dziś zupełnie nowym wyglądem strony głównej.

Portal Zegarki i Moda w wersji 2.0

Z punktu widzenia użytkowników, nowa odsłona portalu Zegarki i Moda powinna być teraz jeszcze bardziej „user friendly” – przyjazna, przejrzysta i intuicyjna.

Strona główna została podzielona na trzy kluczowe segmenty odpowiadające tematyce naszego portalu. Idąc od góry są to: zegarki, moda, wiadomości. Zmianie uległa też szata graficzna portalu, wielkość i układ zdjęć, jak również cały układ menu.

Czytelnik, wchodząc na stronę główną, pierwsze co widzi to duże zdjęcie, na całą szerokość strony, tzw. „slider” prezentujący najnowszą publikację.

Poniżej znajduje się sekcja „modne marki zegarkowe” – są to podstrony producentów zegarków. Kliknięcie w dowolny z prezentowanych tam logotypów firm zegarkowych powoduje przeniesienie na wybraną, indywidualną podstronę marki, gdzie znajdują się chronologicznie poukładane wszystkie publikacje dotyczące wyłącznie danej firmy.

W ten prosty sposób Czytelnicy o każdej porze dnia i nocy (nie ma to jak online!) mogą zapoznać się z artykułami na temat ulubionych producentów zegarków.

Przechodząc w dół strony, w łatwy sposób zapoznamy się z najnowszymi autorskimi artykułami dotyczącymi zegarków. To w dużej mierze część informacyjna prezentująca wiedzę ekspercką. Treści są merytoryczne, dopracowane i przygotowane w taki sposób, by były przyjemne w odbiorze i jednocześnie zapewniały odpowiednią dawkę wiedzy (przystępny język, śródtytuły, pogrubienia najważniejszych informacji itp.)

W dalszej części nowej strony Zegarki i Moda znajduje się sekcja: „modne marki na czasie” – są to podstrony producentów z branży fashion.

Podobnie jak z sekcją „modne marki zegarkowe” – kliknięcie w dowolny logotyp powoduje przeniesienie na wybraną, indywidualną podstronę marki. Dzięki temu Czytelnicy mogą zapoznać się z wpisami dotyczącymi mody. Udzielamy praktycznych rad, inspirujemy, podpowiadamy gdzie, co i za ile kupić.

W końcowej części strony głównej znajduje się część przeznaczona na wiadomości z branży. Tutaj Czytelnicy mogą dowiedzieć się o najważniejszych, ciekawych newsach.

Oprócz nowej wersji strony głównej, odświeżeniu uległ także wygląd wszystkich podstron portalu. Aby użytkownicy mogli szybko przeglądać stronę, nasi informatycy zadbali o szybkość ładowania się treści na portalu.

Zbytnio nie przedłużając
– zapraszamy do odwiedzania odświeżonego portalu „Zegarki i Moda”!

Liczymy, że zmiany jakie zaszły zostaną pozytywnie odebrane przez nasze Czytelniczki i Czytelników.

Mamy nadzieję, że będziecie Państwo wracać do nas każdego dnia, bo… teraz jest „czas na modę i zegarki na czasie”!

Zapraszamy na nasze kanały w mediach społecznościowych:
Zegarki i Moda Facebook
Zegarki i Moda Instagram

Redakcja Zegarki i Moda

Informacje o portalu Zegarki i Moda

www.zegarkiimoda.pl to ogólnopolski portal internetowy skierowany do osób zainteresowanych światem mody i zegarków, zarówno kobiet jak i mężczyzn. Działa na rynku od niespełna 3 lat i należy do grupy wydawniczej „Zegarki i Pasja”.

„Czas na modę i zegarki na czasie!” – to motto, które przyświeca nam w pracy każdego dnia.

W zakresie mody naszą misją jest zwiększenie świadomości i edukacja wizerunkowa. Na portalu czytelnicy mogą znaleźć wiele gotowych podpowiedzi jak się ubrać na daną okazję. Prezentujemy gotowe, kompletne stylizacje zarówno damskie, jak i męskie. Inspirujemy, a także pokazujemy odbiorcom co mogą nosić, co jest trendy w danym sezonie, oraz co zrobić, by wyglądać modnie? Aby dostarczyć czytelnikom unikalnych treści, stworzyliśmy osobny dział: „Słownik pojęć branży fashion”.

W zakresie mody aktywnie współpracujemy partnersko z dwoma portalami: www.damosfera.com oraz www.dzialmeski.pl.

W zakresie zegarków natomiast udowadniamy, że czasomierz nie tylko odmierza czas, ale jest też piękną, stylową biżuterią i stanowi modny dodatek do stylizacji. Pokazujemy Czytelnikom zegarki zarówno damskie, męskie, jak i dziecięce. Całe kolekcje, jak również pojedyncze egzemplarze. Modele sportowe, i klasyczne.

Informujemy także o nowościach z branży, wydarzeniach ze świata mody i zegarków.

Prezentujemy także obszerne, autorskie recenzje wybranych modeli zegarków (dawniej cykl ten nazywał się „Zegarkowe spotkania przy kawie”, obecnie są to „Recenzje”).

Portal „Zegarki i Moda” uczestniczy także w wybranych, najciekawszych wydarzeniach związanych ze światem mody i zegarków.

Z każdego wydarzenia prezentujemy obszerną relację oraz publikujemy autorskie zdjęcia. Braliśmy udział m.in. w prezentacji najnowszej kolekcji zegarków (np. Calvin Klein, Swatch) oraz w eventach modowych (Cracow Fashion Week 2019, Silesia Baazar 2019 w Katowicach). We współpracy z portalem www.damosfera.com, objęliśmy patronatem medialnym Konkurs na najpiękniejszy kapelusz damski, który odbył się w lipcu 2019 r. na Torze Wyścigów Konnych Służewiec w Warszawie.

Zapraszamy do współpracy firmy ze świata zegarków oraz mody!