Niektórzy uważają, że szczyt popularności super bohaterów mamy już za sobą. Jak wiadomo różne trendy pojawiają się i znikają. Są jednak postacie ze świata komiksu, które będą popularne i rozpoznawalne niezależnie od okresu. Do grona tych ponadczasowych bohaterów niewątpliwie możemy zaliczyć Batmana. Aktualnie nie ma chyba bardziej charakterystycznej postaci z popkultury niż on. Nie dziwi więc fakt, że jest tak chętnie wykorzystywany we współpracach.

Police kontynuuje swoją przygodę z marką Mrocznego Rycerza. Poprzednia edycja związana była z premierą filmu The Batman w reżyserii Matta Reeves’a. Możecie zapoznać się z prezentacją ówczesnego modelu Police Batman Vengeance Edition, który mieliśmy okazję przygotować na łamach naszego portalu.

Już na przyszły, 2025 rok została zapowiedziana druga część tego filmu, a Police już na początku 2024 zaprezentował kolejne czasomierze inspirowane postacią Zamaskowanego Krzyżowca. Z tej współpracy powstały dwie nowe edycje zegarków z czego jedna jest dostępna w dwóch wersjach kolorystycznych. Poznajmy je bliżej.

Forever Batman

Pierwszym (super) bohaterem jest model Forever Batman. Dostępny jest on w dwóch wersjach kolorystyczny – ze złotą lub czarną kopertą i dopasowanymi do nich indeksami wskazówkami. Cała reszta w obu zegarkach jest identyczna.

Źródło: https://policelifestyle.com/

Zacznijmy od koperty. Ma ona dość charakterystyczny kształt. Można by go określić jako połączenie beczkowatego kształtu z kostką. Budowa ta sprawia, że zegarek wydaje się bardzo masywny, a efekt ten wzmacniają zastosowane ozdobne śruby. Czym dłużej przyglądam się całości tym bardziej umacniam się w przekonaniu, że kształt tego czasomierza mógłby zainspirować kształt klamry niezwykłego pasa Batmana w którym przechowywał swoje niezwykłe gadżety.

Dla podkreślenie wyjątkowości tego modelu koperta została oznaczona nazwami “Police” i “Batman” które zostały wygrawerowane w jej górnej i dolnej części.

Charakterystyczna budowa zegarka powoduje, że kształt tarczy również jest mniej typowy. To co rzuca się w oczy to ścięcia w jej górnej i dolnej części. Takie rozwiązanie powoduje, że odbieramy zegarek jako szerszy.

Źródło: https://policelifestyle.com/

Centralnym elementem tarczy jest logo batmana w formie nietoperza. Tłem jest jasno szara tarcza która ciemnieje czym dalej od środka tarczy. Ta kolorystyka nie pełni jedynie funkcji ozdobnej, ale dzięki niej wzmocniony jest efekt podświetlenia tarczy. Jeśli już o podświetlenie mowa. Uruchamiamy go wciskając przycisk umiejscowiony na godzinie 4:00. Kiedy to zrobimy tarcza z szarej robi się zielona, a symbol Batmana staje się jeszcze bardziej widoczny. Jeśli ktoś z was właśnie wyobraził sobie Bat-sygnał za pomocą którego komisarz Gordon wzywał Batmana to nie jesteście sami. Zdecydowanie nie jest to przypadkowe rozwiązanie.

Źródło: https://policelifestyle.com/

Zegarki Police Forever Batman są limitowane do 10000 sztuk każdy.

Dark Knight

Drugi zegarek łączący siły Police i Batmana to model Dark Knight. W tym przypadku projektanci zastosowali dużo bardziej klasyczny kształt koperty. Wykonana z czarnej, szczotkowanej stali szlachetnej nawiązuje do stroju Mrocznego Rycerza. Gdyby nie żłobienia na lunecie można by powiedzieć, że koperta tego modelu jest wręcz ascetyczna względem wcześniej opisywanych modeli Forever Batman. Jest to rozwiązanie celowe ponieważ główną atrakcją jest całkiem inny element.

Źródło: https://policelifestyle.com/

Tarcza tego czasomierza posiada charakterystyczną fakturę jakby została porysowana lub pocięta. Nie jestem w stanie pozbyć się skojarzenia ze strojem Batmana w inkarnacji Bena Affleck’a. W filmach “Batman v Superman” oraz “Justice League” właśnie takimi śladami był poznaczony strój, który nocą zakładał Bruce Wayne, gdy stawał się Batmanem.

Podobnie jak we wcześniej opisywanych zegarkach tak i tutaj w centralnym punkcie tarczy znajduje się logo Batmana. Ciekawostką może być fakt, że jego kształt bardziej przypomina swoją klasyczna formę znaną np z kultowej już kreskówki “Batman: The Animated Series”.

Zaraz pod symbolem nietoperza zostały wkomponowane elementy które jednak przyciągają wzrok nawet bardziej niż logo. Mowa mianowicie o podwójnym kole balansu, które się tam znajduje. Nie jest to jedynie element dekoracyjny ponieważ zegarek Police Dark Knight został wyposażony w mechanizm z automatycznym naciągiem sprężyny napędowej.

Źródło: https://policelifestyle.com/

Nie da się ukryć, że zestawienie odkrytych elementów mechanizmu zegarka z logo Batmana robi duże wrażenie i wprowadza ciekawy kontrast między dwoma stylistykami.

Podobnie jak modele kwarcowe tak i ten został limitowany. Jednak w przypadku modelu Dark Knight limitacja wynosi jedynie 5000 sztuk co jeszcze bardziej podkreśla jego wyjątkowość.

Police x The Batman – dostępność i cena:

Zarówno model z 2022 roku jak i obecne pokazują, że marka Police bardzo dobrze wykorzystuje możliwości jakie daje jej marka Batman. Zaprezentowane zegarki prezentują dwie koncepcje połączenia zegarka z mitologią Mrocznego Rycerza. Dzięki temu każdy fan tej postaci może znaleźć wersję dla siebie.

Wszystkie zaprezentowane dziś zegarki dostępne są w oficjalnej dystrybucji marki Police.

Modele Forever Batman zostały wycenione na kwotę 249 Euro (ok. 1100 zł), natomiast model Dark Knight dostępny jest w cenie 399 Euro (ok. 1720 zł).

Wszelkie nowości, recenzje zegarków oraz informacje dotyczące marki POLICE znajdują się zawsze na indywidualnej podstronie marki tu – POLICE

Materiały źródłowe oraz zdjęcia: www.policelifestyle.com

Mateusz Pycia