Marki Timberland nie trzeba nikomu przedstawiać. A jeśli trzeba, wystarczy jedno zdanie: „żółte buty, na punkcie których świat oszalał”. Jak większość marek zajmujących się produkcją odzieży i obuwia, również Timberland dużą wagę przykłada do stylowych dodatków. Wśród nich warto zwrócić uwagę na zegarki solarne. Czym się wyróżniają? Na które modele warto zwrócić szczególną uwagę?

Zapraszamy do lektury!

Świat eko stoi przed Tobą otworem!

Timberland – marka zaangażowana w ochronę środowiska

Amerykańską markę Timberland można uznać za kultową i nowatorską jednocześnie.

Objawia się to nie tylko w przewidywaniu trendów; tego, co będzie w danym sezonie modne.

Dotyczy to również działań proekologicznych i dbałości o środowisko naturalne.

Większość marek odzieżowych nie dba o to aż na tak wysokim poziomie. Branża modowa, ogólnie rzecz biorąc, ma spore zaległości w ochronie środowiska. Na szczęście, powoli, choć skutecznie, ulega to zmianie.

Z lasu na salony

Kultowe, musztardowe buty Timberlander, (co w dosłownym tłumaczeniu oznacza „człowieka z lasu”, „drwala”), których nazwę później skrócono do Timberland powstały w 1973 roku. Od tamtego czasu zdobyły uznanie gwiazd, aktorów czy muzyków hip – hop.

Z lasu na salony? A czemu nie? Timberland udowodnił, że to możliwe!

Jeśli jesteście zainteresowani szczegółową historią marki Timberland, odsyłamy Was do poprzedniej publikacji na ten temat: Historia marki: „american dream” według Timberland.

Zero waste, zero kompromisów

Timberland naprawdę dba o środowisko, i nie są to puste słowa.

Już w 2006 roku marka stworzyła wskaźnik „Green Index Label”, który wskazuje w jaki sposób dane produkty wpływają na naszą planetę Ziemię. Jakie konkretne działania podejmuje ta amerykańska marka, by chronić naturę?

Jest ich co najmniej kilka:

  • cholewki butów wytwarza z przetworzonych, plastikowych butelek,
  • recykling jest jednym z głównych kierunków rozwoju w firmie,
  • wykorzystuje bawełnę organiczną,
  • fabryki są zaopatrywane w energię ze źródeł odnawialnych.

Poza tym, firma zajmuje się działaniami charytatywnymi i sadzeniem drzew na całym świecie (akcja miała również miejsce w Warszawie).

Ekologiczna produkcja dotyczy nie tylko odzieży sygnowanej logo Timberland, lecz także dodatków. Wśród nich są dwa najnowsze modele męskich zegarków solarnych o referencjach TBL.TDWJB2000602 oraz TBL.TDWJB2000601 z linii Bayport.

Zanim zaprezentujemy te dwa, nowe modele, warto dowiedzieć się więcej o działaniu mechanizmu solarnego, który jest przyjazny naturze.

Mechanizm solarny w zegarku – ekologiczne rozwiązanie

Zegarki męskie z mechanizmem solarnym doskonale wpisują się w filozofię marki.

Zastosowany mechanizm solarny wykorzystuje naturalną energię słoneczną (czy też tę ze sztucznego oświetlenia) do pracy zegarka.

Jak to się dzieje?

Pod tarczą czasomierza znajdują się panele solarne, które przetwarzają energię słoneczną w energię elektroniczną, dzięki której zegarek może działać. W związku z tym, bateria nie jest jednorazowa, tylko może być ładowana wielokrotnie.

To rozwiązanie jest wygodne nie tylko dla nas, użytkowników, lecz także dla przyrody. Baterie to jedne z najbardziej toksycznych elektrośmieci, które zwierają w sobie metale ciężkie, takie jak: ołów, kadm i rtęć. Warto dodać, że mechanizm zegarka po naładowaniu baterii odkłada nadwyżki energii, w związku z czym może ona działać nawet do sześciu miesięcy (w zależności od modelu zegarka).

Zaprezentujemy teraz dla Was, drodzy Czytelnicy, dwa modele zegarków marki Timberland, które działają w oparciu o mechanizm solarny.

TBL.TDWJB2000602 i TBL.TDWJB2000601 Bayport – niezawodna moc natury

Masywna koperta zegarka wykonana ze stali szlachetnej, fluorescencyjne, pokaźne indeksy godzinowe, takie też wskazówki wraz z cienkim sekundnikiem oraz klasyczny datownik to cechy wspólne tych dwóch modeli męskich zegarków.

Poza tym, łączy je warstwowy projekt cyferblatu, co nadaje tarczy głębi.

Oba zegarki na skrajnej ściętej części tarczy mają podziałkę, która za pomocą indeksów wskazuje sekundy (jest ona też powtórzona w centralnej części tarczy) – od godziny 12 do 4 podziałka przechodzi w taką wskazującą części sekund.

Zarówno koronki zegarków, jak i dekle oraz godzina 12 są oznaczone symbolem drzewa, który gwarantuje produkt przyjazny środowisku.

Na paskach wykonanych ze skóry naturalnej tych dwóch modeli widnieje napis: „Better Leather”. Napis ten oznacza, że wykorzystana skóra pochodzi z certyfikowanych garbarni, które przy preparowaniu skór nie stosują szkodliwych dla środowiska chemikaliów.

Wspólne dla obu zegarków jest też mineralne szkło odporne na zarysowania oraz wodoszczelność klasy 50 m.

Timberland TBL.TDWJB2000602 – męski zegarek o casualowej stylistyce

Tarcza tego zegarka męskiego jest w kolorze czarnym. Czarna jest także koronka. Srebrna koperta współgra ze srebrnymi obramowaniami indeksów i ze srebrnym symbolem drzewa umieszczonym na godzinie 12 oraz z logo marki. Pasek zaprojektowano w kolorze brązowym i ma przy uszach zegarka dwa białe przeszycia, które znakomicie współgrają z naturalnym stylem całości.

Timberland TBL.TDWJB2000601 – przeznaczony dla mężczyzn, którzy preferują luźny styl outdoorowy

Męski zegarek solarny Timberland o referencji TBL.TDWJB2000601 ma tarczę w kolorze ciemnozielonym, a okala ją pierścień w kolorze srebrnym. Koperta zaś jest barwy czarnej. Ramki indeksów, symbol drzewka, logo i koronka są w kolorze złotym.

Naturalny, skórzany klasyczny pasek zegarka (również z przeszyciem) jest w kolorze czarnym.

Męskie zegarki solarne Timberland – do jakich stylizacji?

Połączenie barw ziemi z kolorami: czarnym, złotym i srebrnym sprawia, że zegarki doskonale sprawdzą się nie tylko w outodoorowych stylizacjach (znakomitych na jesień!) związanych ze sportem, rekreacją i bliskością natury.

Przecież to podstawa odzieżowych i obuwniczych kolekcji Timberland.

To także czasomierze, które perfekcyjnie będą wyglądać w połączeniu z ubraniami w stylu sportowej miejskiej elegancji noszonymi na co dzień w bardziej formalnych sytuacjach. „Biznes i ekologia mogą iść w parze” to jedno z naczelnych haseł marki Timberland.

Wybierając zegarki męskie solarne, możemy wesprzeć proekologiczną postawę firmy. To po pierwsze. Jak mówi drugie z haseł firmy: „Natura potrzebuje bohaterów”, co udowadnia ten krótki film:

Przecież wszyscy bierzemy odpowiedzialność za los planety, ważne więc są codzienne wybory. Wybierajmy więc mądrze.

Wszelkie nowości, recenzje zegarków oraz informacje dotyczące marki Timberland znajdują się zawsze na indywidualnej marki tutaj – TIMBERLAND.

Izabela Karolak