Marka Guess zaprezentowała najnowszą kolekcję zegarków. Linia powstała we współpracy z The Trevor Project – największą na świecie organizacją zajmującą się zapobieganiem samobójstwom i interwencją kryzysową dla społeczności LGBTQ.

Zegarki, podobnie jak biżuteria, którą nosimy na sobie, mogą być symbolem pewnej życiowej postawy, wyznawanych wartości czy wsparcia dla danej ideologii. Do takiej idei nawiązała marka GUESS, prezentując kolekcję 5 tęczowych zegarków kojarzących się z ruchem LGBTQ.

Moda przeciwko homofobii

Marki modowe od wielu lat angażują się w różne kampanie społeczne.

Wystarczy przypomnieć chociażby działania promocyjne marki Benetton, które już kilkanaście lat temu wywoływały kontrowersje przez szokujące billboardy. W latach 1982 – 2000 powstała cała seria kontrowersyjnych reklam. Firma wspierała akcje na rzecz walki z rasizmem, głodem, przemocą wobec kobiet czy izolacją chorych na AIDS. Takie kampanie społeczne marka Benetton kontynuuje do dziś.

Odważne komunikowanie treści społecznych nie jest w ostatnim czasie obce również takim firmom jak: H&M, Levis, Nike czy Puma.

Na rodzimym gruncie warto wymienić chociażby takie marki jak Adrian czy Risk Made in Warsaw.

Czerwiec – miesiąc dumy

Wiele firm angażuje się w temat równouprawnienia mniejszości homoseksualnych i wpiera ruch LGBTQ. Na całym świecie, w czerwcu, obchodzony jest tzw. miesiąc dumy (Pride Month). Miesiąc ten został ustanowiony na pamiątkę zamieszek w Nowym Jorku w 1969 roku, w których wzięły udział m.in. środowiska mniejszości seksualnej. Wydarzenie działo się właśnie w czerwcu. Był to czas, w którym kwestie tolerancji wobec mniejszości seksualnych były demonstrowane.

Tęczowe flagi, festiwale, prelekcje, parady równości – tego typu działania miały na celu przybliżyć społeczeństwu ideologię LGBT+.

Warto przypomnieć, że LGBT to angielski skrót od Lesbian, Gay, Bisexual, Transgender odnoszący się do lesbijek, gejów, osób biseksualnych i transpłciowych.

GUESS wspiera i celebruje równość na całym świecie

GUESS to globalna marka odzieżowa założona w 1981 roku przez 4 braci Marciano. Georges, Armand, Paul i Maurice pochodzili z południowej Francji, ale przenieśli się do słonecznej Kalifornii w USA, aby ziścić american dream. Przedsiębiorstwo oprócz ubrań produkuje także akcesoria modowe, w tym zegarki.

Jako światowy lider w dziedzinie mody, GUESS celebruje indywidualność i różnorodność na wszelkie możliwe sposoby. Nasza kolekcja „WornWithPride symbolizuje znaczenie równości na całym świecie. Wspieramy społeczność LGBTQ i wspólnie z organizacją The Trevor Project przyczyniamy się do kontynuacji działań ratujących życie – powiedziała Ann Marie Santo, wiceprezes ds. globalnego marketingu GUESS.

GUESS x The Trevor Project

Ostatnio amerykańska marka postanowiła zaangażować się w kampanię społeczną, a konkretnie we wsparcie ruchu mniejszości seksualnej LGBTQ. GUESS nawiązał współpracę z The Trevor Project – największą na świecie organizacją zajmującą się pomocą osobom o różnych orientacjach seksualnych oraz walką z dyskryminacją rasową. Do organizacji może zgłosić się każdy kto boryka się z problemami nietolerancji i braku szacunku w kwestii swojej seksualności.

GUESS x The Trevor Project – dumna piątka

Marka GUESS postanowiła wesprzeć organizację The Trevor Project i stworzyła nową kolekcję 5 zegarków. Kolory nowych modeli nawiązują do symbolu społeczności LGBTQ – tęczy. Warto pamiętać, że jest to uniwersalny symbol pokoju i zgody.

A jak prezentują się nowe zegarki GUESS?

Przed Państwem dumna piątka.

1. GUESS RAINBOW TIE-DYE PRIDE WATCH (GW0250L1)

Pierwszy zaprezentowany model to GUESS GW0250L1.

Tęczowy w każdym aspekcie.

Uwagę przykuwa tarcza, którą swoją stylistyką nawiązuje do modnych w latach 60. i 70. XX wieku hipisowskich tkanin. Kolory tęczy płynnie przechodzą jeden w drugi. (Kultura ruchu hippie propagowała wolność co do różnych aspektów życia, także wobec wolnego wyboru w kwestii miłości).

Wygodę zapewnia miękki, silikonowy pasek, oczywiście również w kolorach tęczy.

Miłośniczki „bling” ucieszą się z pierścienia na tarczy, który na całym swoim obwodzie mieni się cyrkoniami.

To propozycja zegarka dla kobiet, które lubią rzucające się w oczy akcesoria.

Tęczowy cyferblat nie posiada ani cyfr ani indeksów, za to 3 cienkie złote wskazówki. Tarczę chroni szkło mineralne. Mechanizm kwarcowy, kolorowy design oraz silikonowy pasek mogą spodobać się wielu paniom dumnie noszącym ten model na nadgarstku.

2. GUESS LOVE IS LOVE OMBRE PRIDE WATCH (GW0258L1)

Zegarek w rytmie disco. W klimatach szalonej dyskoteki w latach 70. XX wieku, w której ludzie o różnych orientacjach seksualnych mogli poczuć totalną wolność.

Na tarczy umieszczono 3 małe subtarcze: sekundnik oraz wskazujące dni tygodnia i miesiąca.

Wskazówki minutowa i godzinowa zostały w części wypełnione substancją fluorescencyjną.

Blasku zegarkowi dodają także cyrkonie umieszczone na kopercie czasomierza.

To zegarek fashion – taki design jest dopełniony przez złotą bransoletę z ogniw ze stali szlachetnej. Mineralne szkło jest odporne na zarysowania.

3. GUESS WORN WITH PRIDE TIE-DYE WATCH (GW0030L6)

Zegarek wychodzący naprzeciw trendom tie-dye, czyli technice, która polega na tworzeniu zaskakujących wzorów. Ubrania i dodatki z tego typu motywem są ostatnio uwielbiane przez osoby w różnym wieku i lansowane przez największych kreatorów (m.in. dom mody Prada).

Ten zegarek ma sportowy charakter.

Decyduje o tym nie tylko nie tylko silikonowy pasek czy luneta zegarka, na której widnieje sześć dość wyraźnych śrub, ale przede wszystkim chronograf. Dzięki zegarkowi ze stoperem możliwy jest precyzyjny pomiar i odliczanie różnej długości odstępów czasu – na przykład podczas wyzwań sportowych.

Na białej tarczy zegarka z indeksami w różnych barwach tęczy mamy także trzy tęczowe subtarcze: dni miesiąca, tygodnia oraz czasu dobowego (wskazywanie godziny z uwzględnieniem całej doby, co umożliwia rozróżnienie godzin przed- i popołudniowych).

Dość masywna, opalizująca koperta, jak na całą kolekcję zegarków przystało, także jest utrzymana w tęczowych barwach.

4. GUESS BE PROUD TIE-DYE GLITZ PRIDE WATCH (GW0259L1)

Cyrkonie na złotym pierścieniu, śruby i biały, silikonowy pasek.

Ten zegarek to modowa propozycja balansująca na pograniczu sportu i elegancji. Paniom spodobać się może połączenie bieli ze złotem.

Tarcza czasomierza, w porównaniu z poprzednimi modelami z kolekcji, może się wydawać wręcz… skromna. Po cyferblacie w tęczowym wzorze, bez dodatkowych komplikacji, rytmicznie poruszają się trzy cienkie wskazówki, a indeksy godzinowe są w postaci niewielkich cyrkonii.

Tak, jak wyżej zaprezentowane modele tak i ten posiada mechanizm kwarcowy, mineralne szkło oraz wodoszczelność klasy 30 m.

5. GUESS LOVE WINS STARBURST PRIDE WATCH (GW0251L1)

W tym modelu nie ma sportowego sznytu, ale jest więcej elegancji.

Pasek wykonany ze skóry naturalnej jest w kolorze białym i ma ciekawe, dwukolorowe przeszycia. Przeszycia są w kolorze niebieskim i różowym, a właśnie te kolory są przecież przypisane kulturowo do konkretnych płci, co podkreśla uniwersalność czasomierza.

Bardziej zdobna jest też tęczowa tarcza zegarka – to nie tylko umieszczone na niej cyrkonie, lecz także wyraźne połyskujące indeksy godzinowe i inkrustacja w formie łezek oraz centralnie umieszczone zazębiające się ze sobą litery G.

Zdobienia rozchodzą się od środka tarczy ku jej obrzeżom – stąd część nazwy zegarka starburst – „rozbłysk gwiazdy”.

Pierścień koperty na całym swoim obwodzie również gęsto został ozdobiony cyrkoniami.

Cyferblat został pozbawiony dodatkowych komplikacji, a godziny, minuty i sekundy wskazują trzy złote wskazówki.

Izabela Karolak

Wszelkie nowości zegarkowe oraz informacje dotyczące marki GUESS znajdują się zawsze na indywidualnej podstronie marki tutaj – GUESS.