Festina Diver to kolekcja zegarków, stworzona przede wszystkim z myślą o mężczyznach kochających aktywność sportową, zwłaszcza tą podwodną. Dzięki wodoszczelności do 200 metrów, zakręcanemu deklowi oraz wyraźnym indeksom na cyferblacie, zegarki Festina Diver będą doskonałym kompanem dla każdego kto lubi nurkowanie.

Festina – szwajcarski rodowód, sportowe zacięcie

Zegarki marki FESTINA powstały w 1902 roku w La Chaux-de-Fonds. Jest to trzecie co do wielkości miasto w Szwajcarii, tuż przy granicy z Francją. Nazwa „festina” nawiązuje do łacińskiej sentencji „festina lente”, którą przetłumaczyć można na polski jako „śpiesz się powoli”.

Historia firmy nabrała przyspieszenia po roku 1984, kiedy to stery objął Miguel Rodriguez, tworząc Festina Lotus Group. To on wprowadził manufakturę w nową erę. W 1988 roku do grupy dołączyła marka Jaguar. Pod koniec lat 90. XX wieku czasomierze można było kupić nie tylko w Szwajcarii, lecz także w odległej od niej Ameryce Północnej.

Źródło: https://www.festinagroup.com/festina-renews-its-iconic-chrono-bike-collection-with-the-new-campaign-good-times/

Marka szczególnie znana jest ze wspierania sportu. W 1989 roku pod nazwą Festina powstała dziś jedna z najbardziej znanych na świecie grup kolarskich, a od 1997 roku marka odpowiada za pomiary czasu podczas prestiżowego wyścigu kolarskiego Tour de France. Czasomierze są obecne podczas wielu imprez sportowych. Firma wspiera również czeską grupę hokejową HC Pardubice.

Dzisiaj marka produkuje wysokiej jakości zegarki, których design podąża za aktualnymi trendami modowymi.

Festina – zegarki sportowe

Kolarskie tradycje Festiny przekładają się również na ofertę firmy. Można w niej znaleźć duży wybór produktów dedykowanych sportowcom, a w szczególności kolarzom. W 2012 roku z okazji 15-lecia współpracy z Tour de France, stworzono specjalny model, który nawiązywał do tego prestiżowego wyścigu. W ofercie firmy znajdują się również modele inspirowane tańcem, należy ich szukać w linii Festina Mambo.

Festina z Gerardem Butlerem

Po 25 latach bycia sponsorem Tour de France i uczestnictwa w wielu innych imprezach sportowych, strategia firmy uległa zmianie. Festina aktualnie idzie w kierunku działań marketingowych opartych na modzie, pasji, stylu życia.

Podczas targów Baselword 2016 szwajcarska marka zaprezentowała całkowicie nową kampanię reklamową, której twarzą był znakomity szkocki aktor i producent filmowy – Gerard Butler.

Źródło: https://www.festina.com/en/gerard-butler-time-to-live-3/

Źródło: https://www.festina.com/en/gerard-butler-time-to-live-3/

Źródło: https://www.festina.com/en/gerard-butler-time-to-live-3/

Hasło przewodnie kampanii w której aktor ukazuje 24 godziny z życia osobistego brzmi: FESTINA – TIME TO LIVE. Idea kampanii opiera się na przedstawieniu chwil z życia z Gerardem Butlerem w 4 grupach tematycznych: praca, sport, pasja, relaks. Jego międzynarodowa sława, profesjonalizm, wszechstronność i otwartość sprawiają, że aktor jest doskonałym ambasadorem marki, świetnie wpisującym się w jej charakter.

Gerard Butler – wyboista droga do sukcesu

Aktor urodził się w listopadzie 1969 roku w Paisley, piątym co do wielkości mieście w Szkocji. Kilka miesięcy później rodzina przeprowadziła się do Kanady. Niestety, interesy ojca nie szły dobrze i rodzice aktora rozwiedli się, kiedy ten miał dwa latka. Później przez długi czas, Butler nie miał z nim kontaktu. Ojciec zmarł na raka, kiedy Gerard miał 22 lata.

Po skończeniu studiów wyjechał do Los Angeles, gdzie wraz z Whitney Houston wystąpił jako statysta w filmie Bodyguard (1992). Potem przeniósł się do Londynu. Jego kariera aktorska rozpoczęła się, kiedy w jednej z londyńskich kawiarni dostrzegł go Steven Berkoff, który dał mu niewielką rolę w tragedii Szekspira Koriolan w teatrze Mermaid.

Na dużym ekranie zadebiutował w roli Archie’ego, przyjaciela królowej Victorii w biograficznym dramacie historycznym Jej Wysokość Pani Brown (1997). Podczas zdjęć do tego filmu uratował życie chłopcu topiącemu się w rzece, za co został uhonorowany orderem męstwa. Potem już było tylko pasmo sukcesów. Aktor jest szczególnie znany z takich filmów jak: Upiór w operze (2004), Beowulf – droga do sprawiedliwości (2005), 300 (2007), Olimp w ogniu (2013), a ostatnio Londyn w ogniu.

Źródło: https://www.festina.com/en/gerard-butler-time-to-live-3/

Źródło: https://www.festina.com/en/gerard-butler-time-to-live-3/

Kolekcja Festina Diver – z miłości do sportu
W ofercie marki Festina jest kilka różnych kolekcji. Linią, którą chcemy w tym artykule zaprezentować jest Festina Diver.

To kolekcja dla mężczyzn o silnym, zdecydowanym charakterze! W dodatku dla osób lubiących aktywność, zwłaszcza sporty wodne. Dlaczego? Bo klasę wodoszczelności tych czasomierzy ustalono na poziomie do 200 metrów, co pozwala na swobodne pływanie i nurkowanie z akwalungiem. Cechą wspólną wszystkich modeli jest to, że są to sportowe czasomierze typu diver, dzięki którym czas spędzony pod wodą zawsze będzie pod kontrolą.

Modele wyposażono w precyzyjny mechanizm kwarcowy Miyota zasilany baterią, który umiejscowiony jest w kopercie o średnicy 44,5 mm wykonanej ze stali szlachetnej z zakręcanym deklem oraz koronką. Na czarnej tarczy znajdują się indeksy, cyfry arabskie, wizerunek pływającego nurka, a na godzinie trzeciej okienko datownika oraz wskazanie dnia tygodnia. W nocy pomocne będą fluorescencyjne wskazówki. Za bezpieczeństwo cyferblatu odpowiada utwardzane, hartowane szkło mineralne. Całość osadzona jest na pasku z zapięciem na klamrę, które pozwala na komfortowe zakładanie i zdejmowanie zegarka.

Gumowe paski dostępne są w 5 wariantach kolorystycznych. Są nimi: żółty i pomarańczowy jak zachód słońca nad morzem, czerwony i niebieski wpisujące się w styl marynistyczny oraz tradycyjny – klasyczny czarny.

Divery Festiny to zegarki, które pozwolą się cieszyć się każdą sekundą wolnego czasu oraz doskonale uzupełnią marynarskie, letnie stylizacje. Polecamy, to dobry wybór! W dodatku przystępny cenowo. Niezależnie od wersji kolorystycznej, modele Festiny o numerze ref. 20378 kosztują 569 zł.

Agata
Redakcja Zegarki i Moda

Zdjęcie tytułowe pochodzi ze strony: https://www.youtube.com/watch?v=qN0DmRaGOfQ