Lata 70. XX wieku. Ameryka. Kulturowa wolność. W czasie kiedy „The Beach Boys”, amerykańska kapela grająca rock and rolla świeciła największe triumfy, z przebojem „Kokomo” na czele, szwajcarska marka Atlantic wypuściła na rynek pewien zegarek. Jego oryginalny kształt szybko znalazł szerokie grono odbiorców. Był to Atlantic BeachBoy – aktualnie prawdziwa kolekcjonerska perełka. Tarcza występowała w 4 wersjach kolorystycznych i otoczona była jasnym pierścieniem.

Dziś, niemal po 50 latach, Atlantic wraca do korzeni. Wraca do atmosfery luzu, wolności, radości, niekończącej się zabawy.

Trzeba przyznać, że powrót do kultowych modeli, które już kiedyś sprawdziły, to aktualnie dość często spotykany trend w zegarmistrzostwie, wśród wielu marek, Atlantic również.

Najnowsza kolekcja Atlantic to reedycja kultowego BeachBoy’a. Czym się wyróżnia nowa wersja? Jakie są znaczące podobieństwa? Czy są różnice? Przyjrzymy się bliżej tej nowości, idealnej na zakończenie lata.

Jesteś gotowy na premierę Atlantic BeachBoy? Zaczynamy!

Nowa wersja Atlantic BeachBoy, podobnie jak poprzednik, posiada ośmiokątną kopertę z wyrazistymi, ośmioma śrubami. Zegarki utrzymane są w dość stonowanej kolorystyce. Przyszły użytkownik ma do wyboru wersję tarczy szarą, czarną, granatową lub kremową.

Koperta ma średnicę 40 mm, co powinno odpowiadać wielu mężczyznom. To dobrze „skrojony na miarę” rozmiar średnicy zegarka.

Na cyferblacie nałożono proste indeksy, w formie małych prostokątów; dodatkowo pokryto je masą luminescencyjną.

Wraz z prostymi wskazówkami, będą one widoczne także w ciemności. Wskazówki godzinowa i minutowa są klasyczne, proste, dość strzeliste. Wyróżnia się natomiast wskazówka sekundowa – zaprojektowano ją w odważnym, pomarańczowym kolorze. Trzeba przyznać, że to ciekawy smaczek. Dodaje zegarkowi charakteru i lekką nutę vintage.

Przy indeksie godziny 3 zaprojektowano praktyczny datownik wskazujący dzień miesiąca.

Uwagę zwraca historyczne logo Atlantic zlokalizowane na wysokości indeksu godziny 12. Nad logotypem umieszczono charakterystyczną literę „a” na górze. To samo małe „a” trafiło też na koronkę zegarka.

Tarczę przed ewentualnymi zarysowaniami chroni szafirowe szkło. Atlantic znany jest z wysokiej, szwajcarskiej jakości, więc nie mogło być inaczej.

Całość ma charakter typowo vintage, w pełnym słowa tego znaczeniu. Oprócz stylowej koperty i tarczy, na chwilę uwagi zasługuje także bransoleta. Duża, masywna bransoleta, z pełnych ogniw, która wraz z kopertą tworzy harmonijną całość.

Wodoszczelność klasy 100 m sprawia, że zegarek z powodzeniem możemy zabrać na plażę, by kąpać się w ciepłym morzu albo surfować wśród fal. To fakt, nad Bałtykiem tak wysokich fal nie ma, jak np. na Atlantykiem, ale spróbować zawsze warto. Wieczorem natomiast, z zegarkiem na nadgarstku, hawajskiej koszuli z kwiatami, warto wybrać się do beach baru, gdzie barman zaserwuje nam drinka.

Jaki mechanizm „napędza” Atlantic BeachBoya?

Pod geometryczną kopertą ze stali szlachetnej kryje się dobry, sprawdzony mechanizm. Dokładnie jest to szwajcarski mechanizm z automatycznym naciągiem ETA 2824-2, który oparto na 25 kamieniach łożyskujących. (Taka informacja znalazła się na tarczy zegarka pod historycznym logo Atlantic).

W nowych modelach mechanizm można oglądać przez transparentny dekiel.

Dla kogo przeznaczony jest nowy Atlantic BeachBoy?

Atlantic BeachBoy to udana reedycja kultowego modelu sprzed niemal 50 lat. Zegarek będzie stanowił ciekawe uzupełnienie sportowej stylizacji, sprawdzi się dobrze w różnych warunkach atmosferycznych. Oczywiście, najlepiej mu będzie nad wodą, na plaży, ale kąpania nie trzeba go będzie ściągać.

Pasował będzie mężczyznom pewnym siebie, stylowym, odważnym, którzy umiejętnie budują swoje wakacyjne, letnie stylizacje. Słomkowy kapelusz, lniane spodnie, biała koszula lub koszulka polo i… Atlantic BeachBoy na nadgarstku. Zestaw idealny!

Ile kosztuje nowy Atlantic BeachBoy?

Cena katalogowa nowych zegarków Atlantic BeachBoy ze stalową, srebrną bransoletą to 3 595 złotych.

Wersja z bransoletą złotą jest nieco droższa – 3 995 złotych.

Atlantic BeachBoy – specyfikacja techniczna:

Marka: Atlantic
Płeć: męski
Styl: sportowy
Odczyt: analogowy
Mechanizm: automatyczny ETA 2824-2
Koperta: stal szlachetna
Bransoleta: stal szlachetna
Kolor koperty: srebrny lub złoty
Szerokość koperty: 40 mm
Kolor tarczy: kremowy, czarny, szary, granatowy
Datownik: tak
Szkło: szafirowe
Wodoszczelność: 100 m
Okres gwarancji: 2 lata

 

Agata Molka

Wszelkie nowości, recenzje zegarków oraz inne informacje dotyczące marki Atlantic znajdują się zawsze na indywidualnej podstronie marki – Atlantic.