Babcia to wyjątkowa osoba. Wielu z nas w dzieciństwie poświęcała swój czas, bawiła się, czytała bajki na kolanach, podsuwała liczne smakołyki, a mnie osobiście nauczyła wiązać sznurówki. Mimo upływu lat, do dziś to pamiętam.

W najbliższy wtorek, 21 stycznia, obchodzić będziemy jej święto – Dzień Babci.

Czas odwdzięczyć się za trud, poświęcenie, miłość. Znalezienie odpowiedniego prezentu niekiedy może stanowić wyzwanie. Laurka? Fotoksiążka ze zdjęciami wnuków? Ręcznie wykonana kartka okolicznościowa? To najczęściej wybierane upominki.

Jak zwykle przy takich okazjach, przychodzę Wam z pomocą i prezentuję sprawdzone modowo-zegarkowe pomysły. Zwolennicy praktycznych rozwiązań z pewnością znajdą perełki, które zachwycą każdą babcię! Zainspirujcie się!

Modna apaszka lub ciepły szalik

Apaszka to praktyczny i stylowy prezent, zwłaszcza jeśli nasza babcia jest elegancką, starszą panią. Jako, że Dzień Babci, jak co roku, wypada w środku zimy, ciepły szalik również powinien ucieszyć. Takich modowych prezentów nigdy nie za wiele, gdyż każda ma inny kolor i pasuje do innego płaszcza czy jesionki. Wśród bogatej oferty wielu producentów, warto wybrać apaszkę wykonaną ze 100% jedwabiu.

Źródło: www.avanti24.pl

Elegancka sukienka o ciekawym kroju

Elegancka, prosta w kroju sukienka, w żywym, energetycznym kolorze może odmłodzić naszą babcię o co najmniej kilka lat!  Dla blondynki sprawdzą się niebieskie, dla brunetek i szatynek – róże i fiolety. Sukienka może okazać się dobrym prezentem, zwłaszcza jeśli nasza babcia jest jeszcze aktywna zawodowa i lubi wyglądać stylowo, tak jak te babcie poniżej:

Źródło: www.feelguide.com

Ciepły, kaszmirowy sweter

Ciepły sweter to nieodzowny element każdej damskiej garderoby w zimie. To must have każdej kobiety, niezależnie od wieku. Sprawdzi się nie tylko na co dzień, ale też do pracy i specjalne okazje, np. Dzień Babci w przedszkolu wnucząt. Podobnie jak z apaszką – warto postawić na wysoką jakość, np. kaszmir.

Źródło: www.avanti24.pl

Biżuteria lub zegarek

Jeśli nasza babcia lubi „błyskotki”, z pewnością ucieszy ją srebrna biżuteria, np. broszka.

Im bardziej lśniąca, duża, efektowna – tym lepiej. Hitem są te w kształcie owadów, np. pszczoły.

Zegarek to jeden z tych pomysłów, który zawsze sprawdzi się na prezent dla każdej kobiety, niezależnie od wieku. Timex Classic (nr. ref. T2N598) – to jedna z wielu propozycji. Prosty, elegancki, klasyczny i co najważniejsze – z czytelną, wyraźną tarczą.

Źródło: www.zegarek.net

Kapelusz lub beret

I ostatnia modowa propozycja. Kapelusz do płaszcza lub lubiany przez wiele babć – beret. To sprawdzony dodatek na zimę dla wielu dojrzałych kobiet.

Źródło: www.avanti24.pl

A co Wy chcecie podarować swojej babci w tym roku? Może o jakimś prezencie zapomnieliśmy? Jeśli tak, to przypomnij nam proszę o tym w komentarzu i pomóż innym wybrać odpowiedni prezent.

Agata Molka

Redakcja Zegarki i Moda

Zdjęcie tytułowe: Źródło: www.blog.bizutik.pl