Wybory w Stanach rozgrzewają do czerwoności miliony Amerykanów i rzesze ludzi na całym świecie. Kto wygra? Ubiegający się o reelekcję Donald Trump czy może jednak Joe Biden? Aktualnie, w dniu pisania tego artykułu (06.11.) wynik wyborów nadal nie jest przesądzony. Liczenie głosów trwa.

Nie naszą rolą jest omawianie ich programów wyborczych ani kwalifikacji politycznych. Chcemy dokonać analizy ubioru jednego i drugiego kandydata oraz ocenić który z nich ubiera się lepiej.

Chcesz wiedzieć który z kandydatów ubiera się lepiej?

Czytaj dalej!

Donald Trump – dlaczego nie wygląda jak milion dolarów?

Zacznijmy od ubioru Donalda Trumpa, ubiegającego się o reelekcję kandydata na prezydenta USA, który z racji stanowiska powinien wyglądać „perfect”. Jak w rzeczywistości prezentował się Trump w trakcie całej swojej kampanii wyborczej? Źle.

Donald Trump jak powszechnie wiadomo jest amerykańskim przedsiębiorcą, milionerem. Prowadzi interesy związane z nieruchomościami w 20 krajach na świecie. Mogłoby się wydawać, że tak zamożną osobę powinno być stać na najdroższe garnitury szyte na miarę przez najdroższych i najlepszych krawców.

Trump po prostu powinien wyglądać jak milion dolarów! Czy rzeczywiście tak jest? Nie!

Jego styl daleki jest od ideału, a lista modowych wpadek długa.

Co w ubiorze Trumpa wygląda źle?

krawaty, które nosi są za długie co najmniej o kilka centymetrów,

– marynarki są za duże i za szerokie w klatce piersiowej. Warto zauważyć, że Donald Trump ma duży brzuch i żeby móc zapiąć marynarkę, musi po prostu wziąć większy rozmiar. Skoro decyduje się na większy rozmiar, marynarka automatycznie jest dobra w pasie, ale za duża i za szeroka w ramionach,

marynarki prawie zawsze są rozpięte, lekko rozchełstane. Zamiast chować brzuch, bez przerwy go eksponuje,

spodnie również są za długie, za bardzo opadają na buty,

brak poszetki. Zamiast poszetki Trump wpina małą, metalową przypinkę w kształcie amerykańskiej flagi.

Czy jest jakiś element ubioru, który wygląda dobrze? Tak, to buty i koszule.  Donald Trump często decyduje się na klasyczne, proste, czarne oxfordy, wiązane na sznurówki. Buty zawsze są czyste, co przy zmiennej pogodzie jest bardzo na plus. Trump często zakłada równie czyste co buty – białe koszule, niekiedy ze spinkami.

Kolory garniturów i krawatów

Kolory garniturów na jakie się decyduje to szary, granatowy, grafitowy, czarny. W tym aspekcie jest akurat bardzo klasycznie.

Kolory krawatów są różne – często to żywe, jaskrawe odcienie. Trump często wybiera krawat czerwony, który podkreśla dynamikę, szybkość, charyzmę i pozytywną energię. Tak, jak wspomniałam wcześniej – krawaty zawsze są za długie co najmniej o 5-7 cm, opadają na pasek, co nie wygląda dobrze. Z całą pewnością, według zasad eleganckiej mody męskiej nie jest to akceptowalne.

Joe Biden – klasyczna męska elegancja starszego pana

Teraz przejdźmy do Joe Bidena, a właściwie Joepha Robinette’a Bidena Juniora. Amerykańskiego polityka, wiceprezydenta USA w latach 2009 – 2017, który urodził się w roku 1942, a więc ma 77 lat. Jeśli wygra – zostanie najstarszym prezydentem USA w historii.

Jego styl ubierania się to niemalże całkowite odwrócenie stylu Trumpa.

Garnitury są dobrze skrojone, na miarę. Starszy pan wygląda elegancko, jak prawdziwy gentleman z klasą.

Kolory garniturów i koszul

Kolory garniturów na jakie decyduje się Biden to prawie zawsze granatowy. W przypadku jego siwych włosów wygląda to bardzo dobrze.

Kolory koszul bardzo często są niebieskie, ale zakłada też białe albo w biało-granatowe prążki, co widać na poniższych zdjęciach.

Ważne! Krawatów Joe Biden prawie w ogóle nie nosi. Jeśli już zakłada krawat to są to spokojne, stonowane kolory.

Marynarki i garnitury

Garnitury Bidena są zawsze dobrze bardzo dobrze dobrane i we właściwym rozmiarze. Marynarki są po prostu szyte na miarę i wyglądają świetnie! Marynarki nie odstają w ramionach, nie są za duże, zawsze są zamknięte, po prostu dobrze wyglądają. Sylwetka wygląda smukło i po prostu bardzo dobrze.

Poszetki

Joe Biden często decyduje się na poszetki, co podkreśla elegancki, dość luksusowy charakter.

W ogólnym rozrachunku klasycznej mody męskiej elegancji moim zdaniem zdecydowanie wygrywa Joe Biden.

A który z kandydatów Waszym zdaniem – Donald Trump czy Joe Biden wygląda lepiej?

 

Agata Molka