Najnowsza generacja zegarków typu diver marki Chris Benz jest już dostępna! W jednej z nowszych kolekcji Depthemeter Digithal 200 m każdy szczegół techniczny został zaprojektowany tak, by spełnić oczekiwania miłośników sportów wodnych. Jeśli więc rozważasz zakup zegarka typu „diver”, jest to propozycja godna rozważenia.

Chris Benz – krótka historia z podwodnego świata na powierzchnię

Chris Benz Watches to niemiecka firma specjalizująca się w zegarkach dla nurków, instruktorów nurkowania, surferów, żeglarzy i innych profesjonalistów.

Założycielem marki jest jak sama nazwa wskazuje – Chris Benz, entuzjasta sportów wodnych i zapalony nurek, który często spędzał więcej czasu pod wodą niż poza nią. Jego doświadczenie i wiedza doprowadziły do stworzenia dedykowanych serii zegarków, odpornych na wodę, o ciekawym designie, mechanizmach kwarcowych, jednocześnie w przystępnej cenie.

Zegarki odporne na ugryzienia rekinów

Zegarki są popularne wśród profesjonalnych nurków, amatorów, jak i entuzjastów innych sportów wodnych. Potrafią więc wytrzymać najcięższe próby pod wodą, nawet ugryzienie rekinów, co zostało udowodnione podczas testów. Zostały one przeprowadzone w realnych warunkach przez doświadczonych nurków i ekspertów od rekinów w wodach Gansbaai w Republice Południowej Afryki, znanej jako Aleja Rekinów.

Funkcje zegarków Chris Benz

Zegarki wyposażone zostały w niezbędne przyrządy pomiarowe, jak np. termometr, głębokościomierze czy zawory uwalania helu. Tarcze przed zarysowaniami chroni szkło szafirowe. Dodatkową funkcją są jednokierunkowe pierścienie pozwalające na łatwą manipulację nawet w rękawicach neoprenowych. Niektóre modele mają gwarantowaną wodoodporność do 2000 metrów.

Marka jest wysoko oceniana w środowisku divingowym.

Chris Benz Depthmeter Digital 200 m

Jedną z najnowszych kolekcji tej marki jest linia Chris Benz Depthmeter Digital 200 m. Nowa seria dostępna jest w kilku wariantach kolorystycznych: doctorfish yellow, firefish red, midnight blue, caiman green i shark silver.

Najnowszym wariantem kolorystycznym jest dostępny w specjalnej edycji zegarek w kolorze stingray.

Zegarki dostępne są zarówno na bransolecie, jak i na gumowym pasku z bezpiecznym zapięciem.

Wszystkie paski dostępne są jako pojedyncze elementy i pasują do innych zegarków z tej serii. Szerokość paska to 20 mm. Koperty zegarków wykonane zostały ze stali nierdzewnej z uszczelnioną koronką. Średnica kopert to 41 mm, więc są to typowo męskie „divery”.

Jednokierunkowy obrotowy pierścień umożliwia łatwą i szybką manipulację. Pod grawerowanym deklem kryje się mechanizm kwarcowy.

Tarcza jest duża, wyraźna, czytelna. Przed ewentualnymi zarysowaniami chroni je szkło szafirowe.

Tarcza posiada szereg wskazań m.in.:
– wskaźnik temperatury wody
– cyfrowy głębokościomierz do 80 m
– wodoszczelność 200 m/20 bar
– pamięć maksymalnej głębokości
– automatyczne uruchamianie trybu nurkowego (od głębokości 1m)
– alarm maksymalnej głębokości
– alarm zbyt szybkiego wynurzania
– rejestracja czterech nurkowań (czas nurkowania, temperatura wody, maksymalna głębokość)
– druga strefa czasowa (idealny na wakacje)
– stoper, data kalendarz, budzik.

A to nie wszystko. Zegarki posiadają dodatkowe profesjonalne, nurkowe funkcje.

Od głębokości 1 m zegarki przechodzą automatycznie w tryb nurkowy, który zapisuje w pamięci dane dotyczące zanurzenia. Logbook zapamiętuje i rejestruje dane zgromadzone podczas 4 kolejnych nurkowań. Zegarki posiadają także alarm wynurzeniowy ostrzegający nurka przed zbyt szybkim wynurzeniem. Alarm zapewnia nurkowi bezpieczeństwo.

Dla wielu nurków pod wodą jedną z ważniejszych kwestii jest czytelność wskazań zegarka. W stosunku do poprzednich kolekcji, w tej czytelność znacznie udoskonalono. Czytelność wyświetlacza poprawiono dzięki nowemu wyświetlaczowi LCD. Wskazówki i indeksy godzin mogą zostać podświetlone dzięki systemowi oświetleniowemu.

Ceny i dostępność

Ceny katalogowe zegarków Chris Benz z kolekcji Depthmeter Digital 200 m dostępne są w sprzedaży w przedziale cenowym od 599 EUR do 849 EUR, co w przeliczeniu daje 2 750 – 3 900 zł. Więcej informacji: www. chrisbenzshop.pl

Czytaj dalej: Jak ryba w wodzie. 5 zegarków dla nurków

Agata Molka
Redakcja Zegarki i Moda