Życie w mieście to ciągły pośpiech, hałas, stres, szybkie tempo życia. Mimo tych kilku niedogodności, wielu młodych ludzi decyduje się na zamieszkanie właśnie w dużej aglomeracji, by mieć łatwy i szybki dostęp do kultury, oświaty, służby zdrowia.

W mieście łatwiej jest znaleźć satysfakcjonującą pracę, tu mamy też większe możliwości rozwoju własnej ścieżki kariery. A po pracy, form spędzania wolnego czasu można mnożyć bez liku. Muzea, kina, biblioteki, restauracje lub klimatyczne kawiarnie, w których można zaszyć się z aromatyczną kawą i spędzać miło czas z dala od miejskiego zgiełku.

Ci, którzy lubią podróżować, zwłaszcza odwiedzać europejskie stolice – wiedzą, że każde miasto ma swoją specyfikę oraz modne miejsca, w których warto być. Każde miasto ma swój klimat, i swoją atmosferę. Warto zatem poświęcić czas, by nie tylko poznać najważniejsze zabytki, lecz także odkryć odwiedzane miasto na nowo, poznać je z innej, nieznanej dotąd perspektywy.

Styl życia młodych ludzi mieszkających w dużych miastach na przestrzeni ostatnich lat mocno się zmienił. Nieustanna aktywność online, niemal wszędzie otaczające nas ekrany smartfonów, lifestylowe zdjęcia na popularnych mediach społecznościowych – to dziś codzienność.

Zegarki David Daper stanowią nowatorskie podejście do designu czasomierzy.

Dzięki swojej stylistyce, stanowią rewelacyjny przykład tego, jak dynamiczne, a jednocześnie atrakcyjne wizualnie są współczesne czasy. To czasomierze zaprojektowane z myślą o młodych osobach żyjących w cyfrowym świecie, poszukujących dla siebie przedmiotów, które podkreślą ich indywidualność. W świecie wielu blogerów i influencerów akcent na oryginalność i wyróżnienie się z tłumu jest bardzo istotny.

Lokalny przewodnik po mieście, czyli David Daper na Instagramie

Marka tak mocno inspiruje się światem cyfrowym, że zaprasza użytkowników, by weszli do społeczności David Daper na Instragramie.

Przy pomocy hashtaga #daviddaper brand zaprasza, by inspirować siebie oraz innych i pochwalić się zdjęciem swojego zegarka.

Wspólnie ze szwajcarską marką można odkrywać miejską przestrzeń w 4 kategoriach: 1. alternatywne zakupy, 2. kultura uliczna i artystyczna, 3. modne miejsca oraz 4. miejska gastronomia. Filozofię Davida Dapera prezentuje poniższy film:

Najbardziej znaną i popularną kolekcją marki jest Time Square.

Wybrane czasomierze damskie i męskie z tej kolekcji prezentowaliśmy Wam w ramach zegarkowych spotkań przy kawie. Zegarkowe spotkania przy kawie: kolekcja marki David Daper. Jeden z zegarków damskich z tej kolekcji wygląda tak:

Nowe zegarki damskie z kolekcji Vendôme

Na początku tego roku do portfolio marki dołączyła nowa linia czasomierzy zarówno dla pań, jak i panów o znamiennej, francuskiej nazwie – Vendôme. Kto często podróżuje po europejskich stolicach, ten wie, że Vendôme to nic innego jak plac i kolumna ku czci Napoleona Bonaparte wzniesiona w stolicy Francji – Paryżu. Wygląda tak:

Źródło: https://www.miastaeuropy.com/francja/plac-vendome-paryz

W niniejszym artykule chcielibyśmy pokrótce zaprezentować jedynie modele damskie. Przyjrzyjmy się im zatem nieco bliżej.

Wachlarz możliwości jest całkiem spory. Każdy zegarek jest inny, tak jak różne są kobiety. Każda z pewnością znajdzie coś dla siebie.

Koperty wykonane zostały ze stali szlachetnej 316 L. Dzięki pokryciu powłoką PVD dostępne są 3 różne kolory: czarne, stalowe lub w odcieniach różowego złota. Tarcze również są zróżnicowane kolorystycznie. Mamy do wyboru jasnoszare, brązowe lub szampańskie. Zostały one zaprojektowane bardzo skromnie, wręcz minimalistycznie – proste indeksy w formie kresek, klasyczne wskazówki, logo marki pod godziną 12.

Koperty, co charakterystyczne dla marki, są prostokątne i mają wymiary 34 x 28 mm.

Trzeba przyznać, że proporcje zostały dobrane bardzo dobrze. Dzięki zaokrąglonym krawędziom posiadają pewną dozę lekkości i swobody, a kształt przypominający nieco smartwatche, nawiązuje do współczesnych urządzeń z przedrostkiem „smart” w nazwie.

Aby nadać zegarkowi, swój własny, indywidualny styl, potencjalne użytkowniczki mogą dowolnie wybierać spośród pasków lub bransolet.

Bransolety typu mesh z wygodnym i bezpiecznym zapięciem na zatrzask występują w kolorze srebrnym, złotym lub czarnym. Paski natomiast wykonano ze skóry cielęcej w kolorach: typowo dziewczęcym – pastelowym różowym, i bardziej męskich – czarnym i brązowym.

Wszystkie zegarki wyposażono w mechanizm kwarcowy firmy Ronda zasilany baterią oraz odporne na zarysowania szkło szafirowe. Warto to podkreślić, bo w typowych zegarkach fashion najczęściej stosuje się jednak szkło mineralne. Klasę wodoszczelności ustalono na poziomie 30 m, co daje użytkowniczkom jedynie podstawową ochronę przed wodą, np. podczas mycia rąk. Nie są to jednak zegarki do zadań specjalnych, więc poziom ten powinien wystarczyć.

Biorąc pod uwagę, że są to zegarki sygnowane znakiem „swiss made” ceny modeli damskich miło zaskakują, bowiem rozpoczynają się już od ok. 770 zł, a kończą na ok. 900 zł.

 

Wszelkie nowości, recenzje zegarków oraz inne informacje dotyczące marki David Daper znajdują się zawsze na indywidualnej podstronie marki tutaj – David Daper.

Agata
Redakcja Zegarki i Moda