Pierwszego kwietnia otrzymaliśmy informację prasową, iż marka Timex wprowadziła na rynek rewolucyjny zegarek, który oferuje… dodatkowe 60 minut każdego dnia! Nawet jeśli traktować to jako żart, to zdecydowanie pomysłowy i budzący pozytywne emocje. Doskonale przygotowaną kampanię prezentujemy w niniejszym artykule.

Czas to najbardziej wartościowy zasób znany ludzkości. Od teraz będziemy mieć go więcej! Całe 60 minut i 3600 sekund więcej! Choć brzmi to jak szaleństwo, Timex chce wprowadzić rewolucję na światową skalę.

W USA właśnie zadebiutował najnowszy zegarek marki Timex, który… wydłuża dobę do 25 godzin! Jak to możliwe i co jego potencjalni użytkownicy zrobiliby z tym dodatkowym czasem?

Kosztuje niespełna 80 dolarów (przy aktualnym kursie to w przeliczeniu ok. 300 zł) i ma całkowicie zmienić nasze życie. Mowa o najnowszym modelu amerykańskiej marki Timex Corporation – zegarku 25th Hour. Jeden z najbardziej rozpoznawalnych producentów czasomierzy na świecie „stworzył” dodatkową godzinę czasu, która pomaga realizować marzenia.

„Kiedy rozpoczynamy projekt, taki jak 25th Hour, poświęcamy mu wiele czasu i zasobów. Robiliśmy to zawsze, w naszej całej historii łączenia doskonałego zegarmistrzostwa z innowacjami” – powiedział Tobias Reiss-Schmidt, dyrektor generalny Timex Group. „Pragnienie wydłużenia doby jest czymś, o czym Timex słyszy od swoich klientów wyjątkowo często”.

Pojęcie czasu jest względne, dlatego zegarek Timex 25th Hour pozwala sobie jedynie wyobrazić jak wyglądałby świat i nasze życie, gdyby faktycznie doba miała 25 godzin. Z resztą, marka w dn. 28.02.2018 r. wśród 502 Amerykanów przeprowadziła badanie*, w którym to zapytała potencjalnych nabywców, co zrobiliby z dodatkowym czasem. Wyniki były zróżnicowane. Niektórzy poświęciliby dodatkowe 60 minut na sen, inni zaś więcej czasu spędzaliby z rodziną i przyjaciółmi, kolejni skupiliby się na poprawie sprawności fizycznej.

Niedawno opublikowany film wyjaśnia, w jaki sposób Timex doszedł do tego osiągnięcia. Okazuje się, że inspiracje do innowacyjnego podejścia w kwestii liczby godzin w dobie zawsze były w zasięgu wzroku – w szkicach oglądanych w książkach historycznych i na słynnych obrazach, które pozornie nie mają nic wspólnego z czasem.

Sprawca całego zamieszania, czyli zegarek Timex 25th Hour to klasyczny model w dwóch wersjach: damskiej i męskiej. Przyjrzymy się im zatem nieco bliżej.

Zegarek Timex 25th Hour – wersja męska
W wersji męskiej, czasomierz dostępny jest z okrągłą kopertą o średnicy 40 mm i wysokości 9 mm, którą wykonano z mosiądzu. Warto to podkreślić, bo mosiądz, nazywany również brassem, to lekki, tani i łatwo dostępny materiał wykonany z połączenia stopów miedzi i cynku. Należy jednak pamiętać, że jest to materiał, który może (choć nie musi) powodować alergię.

Zegarek posiada mechanizm kwarcowy zasilany baterią. Dominujące kolory to podobające się wielu mężczyznom – biel, czerń i stal. Biały jest cyferblat, czarny pasek wykonany ze skóry, a stalowa wspominana wyżej koperta.

Cyferblat wyposażono w cyfry arabskie zaznaczone co drugą (2, 4, 6, 8, itd.…). Na pierwszy rzut oka, na tarczy, rzuca się cyfra 25 zlokalizowana na wysokości godziny 12, oznaczona kolorem pomarańczowym. Na wysokości godziny 6, czarną drukowaną czcionką napisano nazwę modelu: „TWENTY5TH HOUR”.

Zegarek Timex 25th Hour – wersja damska
Dla kobiet natomiast zaprojektowano stonowany egzemplarz z kopertą w kolorze różowego złota o średnicy 34 mm, srebrną tarczą oraz paskiem wykonanym ze skóry naturalnej w kolorze kości słoniowej. Podobnie jak model męski, zegarek posiada mechanizm kwarcowy. Dodatkowa 25 godzina w ciągu dnia oznaczona jest na wysokości godziny 12-tej mocnym, zdecydowanym kolorem różowym.

W obu zegarkach, klasę wodoszczelności ustalono na poziomie 30 m, co pozwala jedynie na przypadkowy kontakt z wodą, np. podczas mycia rąk. Oba modele posiadają odporne na zarysowania szkło mineralne.

Nowość marki Timex – zegarek 25th Hour dedykowany jest wszystkim tym, którzy chcą mieć więcej czasu. Ciekawe, co Ty zrobiłbyś z dodatkową godziną? Na co byś ją wykorzystał i jak spędził? Na sen, aktywność fizyczną, swoje pasje, czas poświęcony rodzinie i przyjaciołom, a może jeszcze na coś innego? Piszcie jakie macie pomysły!

 

Agata
Redakcja Zegarki i Moda

Artykuł opracowano na podstawie informacji prasowej Timex z dn. 01.04.2019 r.

* Badanie przedstawia wyniki ankiety internetowej przeprowadzonej przez platformę badawczą – Toluna QuickSurvey w dn. 28 lutego 2018 r. wśród 502 Amerykanów w wieku od 18 lat. Margines błędu dla próby o tym rozmiarze wynosi ± 4,5%.