Cykl recenzji Zegarkowe spotkania przy kawie jest okazją nie tylko do bliższego poznania prezentowanych zegarków, ale również do odkrycia ciekawych miejsc, w których między innymi można wypić pyszną kawę.

Tym razem z kolekcją zegarków marki David Daper wybraliśmy się do kawiarni Lip-Smacking Cafe w Tychach przy ul. Darwina 25.

To miejsce już od wejścia zachęca do pozostania tam na dłużej. Klimatyczny wystrój, miła i profesjonalna obsługa oraz pomysłowe i przepyszne propozycje napojów i deserów sprawiają, że chce się tam przebywać godzinami.

źródło: https://www.facebook.com/lipsmackingcafe/

źródło: https://www.facebook.com/lipsmackingcafe/

Poza wizytą w Lip-Smacking Cafe w Tychach, kolekcja zegarków marki David Daper towarzyszyła nam również podczas spaceru po Parku w Świerklańcu, gdzie poza pięknymi okolicznościami przyrody, mogliśmy również podziwiać budynki należące niegdyś do rodu Hencklów von Donnersmarck.

Efektem wspólnego spaceru po Parku w Świerklańcu i wizyty w kawiarni Lip-Smacking Cafe w Tychach są zdjęcia prezentowane w niniejszym artykule.

David Daper – szwajcarskie zegarki w nieco bardziej frywolnym wydaniu

Szwajcaria to kraj, którego jednym z najznamienitszych i najszerzej znanych produktów narodowych są zegarki. Od stuleci można podziwiać artyzm, precyzję, rozwój techniki i niesamowite ścieżki, którymi podążają „Maison” – producenci wyrafinowanych zegarków.

Można wymieniać jednym tchem manufaktury, które na stałe wpisały się w krajobraz światowego zegarmistrzostwa. Czy jednak obok sektora spod znaku Haute Horlogerie może znaleźć się miejsce dla czegoś bardziej… frywolnego?

Owszem! Taką właśnie rolę mają spełniać produkty szwajcarskiej firmy David Daper. Zegarki sygnowane logiem DD przywodzą na myśl wolność, nieskrępowaną radość życia i energię płynącą z dobrej zabawy oraz… muzyki.

Marka w swoich kampaniach promocyjnych przywołuje wiele wydarzeń kulturalnych, z których większość stanowią znane na całym świecie festiwale muzyczne. Są nimi przykładowo: Coachella Music and Art Festival California, czy Tomorrowland International Festival. Niezależnie od tych powiązań firma prowadzi intensywną działalność we wszystkich największych mediach społecznościowych. Nic w tym dziwnego, gdyż wśród miłośników marki znaczna grupa to ludzie między 18 a 35 rokiem życia, mieszkający w dużych miastach i ceniący sobie ich koloryt.

Wymarzony fan zegarków DD jest w równym stopniu prawdziwym „miejskim zwierzęciem”, jak i nonszalanckim smakoszem undegroundu. Jakiego rodzaju czasomierz firmy David Daper powinien mieć na nadgarstku tego rodzaju „osobnik”?

Wybór zegarków jest niezwykle szeroki. Kolekcja Core ma obejmować łącznie aż 48 wersji! Aktualnie dostępnych jest 12 modeli – po 6 dla kobiet i dla mężczyzn. Design marki doskonale wpisuje się w królujący obecnie minimalizm.

Jest nim prostokątna koperta o lekko zaokrąglonych rantach, bardzo uniwersalny rozmiar (38×32 mm wersje męskie i 34×28 mm damskie), oraz kolorystyka tarczy. Tarcze zaprojektowane są skromnie i surowo – biel oraz czerń, ponadto proste indeksy w formie kresek i klasyczne wskazówki. Dobra wiadomość jest taka, iż koperty są dostępne w trzech kolorach (srebrzystym, różowego złota, oraz czarnym), a paski w czterech rodzajach – nato, jeans, skóra i metalowa bransoleta typu mesh.

Niekwestionowanymi faworytami naszej redakcji były dwie wersje zegarków David Daper dla kobiet: wersja w różowym złocie na biało-różowym pasku nato oraz wersja w różowym złocie na bransolecie typu mesh.

Obie wersje kolorystyczne doskonale sprawdzą się jako uzupełnienie codziennych stylizacji. To zegarki które odnajdą się w towarzystwie klasycznych jeansów, sukienki, czy też krótkich spodenek.

Spośród dwóch wersji, które szczególnie nas urzekły, zegarek DD na biało-różowym pasku nato jest wyjątkowo uroczy. To zegarek, który jest delikatny i subtelny, ale absolutnie nie jest nudny! Jego jedynym minusem jest jasny pasek, który niestety z łatwością będzie się brudził.

Pomimo iż obie wersje od razu wpadły nam w oko, to należy przyznać, że każdy z recenzowanych przez nas zegarków miał w sobie coś co przyciągało. Niewątpliwie jest to efekt minimalizmu połączonego z modnymi i sprawdzonymi trendami.

Panie, które wolą bardziej klasyczne rozwiązania, polecamy wersje na klasycznych skórzanych paskach, które dostępne są z jasną lub ciemną tarczą i w kopercie w kolorze srebrnym, czarnym lub różowego złota.

Czasomierze DD dostępne są w wersjach damskich oraz męskich (różnią się rozmiarem koperty), ale część z nich z powodzeniem można traktować jako zegarki unisex.

Biorąc pod uwagę wygodę i bezpieczeństwo użytkowania, w zegarkach marki David Daper zastosowano mechanizm kwarcowy Ronda i szkło szafirowe. Czasomierze DD posiadają dwuletnią gwarancję producenta.

Intencją marki David Daper jest także szeroka dostępność ich zegarków, przejawiająca się tym, że każdy z oferowanych modeli ma spełniać warunek cenowy – nie może być droższy niż 200 franków szwajcarskich.

Celem tego działania jest przede wszystkim chęć udowodnienia, że słynna szwajcarska jakość, dokładność, oraz renoma nie musi iść w parze z wysoką ceną, a co chyba najważniejsze, wcale nie musi być… nudną.

Marzena i Weronika

Redakcja

Zegarki i Moda