Dwa eleganckie damskie zegarki i zabytkowa dzielnica Katowic to magiczne połączenie. W kolejnej odsłonie cyklu recenzji „Zegarkowe spotkania przy kawie” prezentujemy nowy model DS-8 Lady Chronograph marki Certina w klimatycznym, nieco tajemniczym otoczeniu górniczego osiedla Nikiszowiec w Katowicach. W tym miejscu ma się wrażenie, że czas nie tylko płynie tu wolniej, ale wręcz jakby się na moment zatrzymał.

Nikiszowiec to górnicze osiedle położone na południu Katowic, które jest niewątpliwą atrakcją turystyczną tego miasta. Osiedle to powstało w latach 1908 – 1918 i jest efektem pracy architektów z Charlottenburga: kuzynów Emila i Georga Zillmanów.

Źródło: https://slaskie.naszemiasto.pl/artykul/nikiszowiec-z-lotu-ptaka-zdjecia,3166363,art,t,id,tm.html

Początkowo Nikiszowiec był osiedlem robotniczym dla górników kopalni „Giesche”. Osiedle mieści się na obszarze 200 000 m2 i obejmuje dziewięć budynków mieszkalnych wykonanych z cegły oraz neobarokowy Kościół Św. Anny. Nikiszowiec jest bardzo interesujacym i zdecydowanie wartym zobaczenia miejscem na mapie Katowic. W 2011 roku został uznany przez ROZ za Pomnik Historii oraz zajął czwarte miejsce w siódmym Plebiscycie Nowych Cudów Polski, zorganizowanym przez „National Geographic Traveler”.

Nikiszowiec od kilku lat jest jednym z najchętniej odwiedzanych miejsc w Katowicach. Architektura i magia tego miejsca przyciągają nie tylko turystów, ale także mieszkańców Katowic. Na osiedlu powstaje coraz więcej miejsc, w których można podziwiać lokalną sztukę, zjeść pyszny obiad (także dania regionalne), czy też wypić aromatyczną kawę. 

Źródło: https://piekarniamichalski.pl/cafe-byfyj

Nasze kolejne zegarkowe spotkanie przy kawie z zegarkami Certina DS-8 Lady Chronograph odbyło się w Cafe Byfyj – miejscu stworzonym i prowadzonym z pasją, które łączy w sobie kawiarnię, śniadaniowe bistro i restaurację.

Źródło: https://piekarniamichalski.pl/cafe-byfyj

Cafe Byfyj już od wejścia urzeka wystrojem charakterystycznym dla regionu Górnego Śląska i kusi różnorodnymi smakołykami – to miejsce zdecydowanie warto odwiedzić!

Źródło: https://piekarniamichalski.pl/cafe-byfyj

Część zdjęć z sesji modelu DS-8 Lady Chronograph powstała natomiast w jednym z naszych ulubionych miejsc w Katowicach – Projekt: Kawiarnia, o którym pisaliśmy więcej tutaj.

Podczas spaceru po magicznym Nikiszowcu oraz chwili słodkiej przyjemności w formie deseru i kawy towarzyszyły nam dwie wersje kolorystyczne nowego modelu Certina DS-8 Lady Chronograph – wersja z paskiem w kolorze granatowym i brązowym.

Certina to szwajcarska, zegarmistrzowska marka, która słynie z zegarków o sportowym charakterze. Marka ma ponad 130 letnią historię, a więcej na jej temat pisaliśmy przy okazji prezentacji nowych modeli marki tutaj.

Certina DS-8 Lady Chronograph o numerze referencyjnym C033.234.36.048.00 w aspekcie kolorystyki to połączenie nowoczesnego granatu i złota, natomiast wersja o numerze referencyjnym C033.234.36.048.01 stanowi ponadczasowe połączenie brązu i złota z tarczą w kolorze granatowym.

Zegarki te mają okrągłą kopertę o średnicy 34,5 mm wykonaną ze stali szlachetnej 316L, dodatkowo pokrytą powłoką PVD w kolorze złotym. Koperta jest bardzo klasyczna i elegancka, dzięki czemu doskonale współgra ze skórzanym paskiem zdobionym przeszyciami. Koronka znajduje się standardowo na godzinie 3-ciej, a dwa przyciski, które służą do obsługi stopera umieszczono nad i pod nią.

Dekiel zegraków Certina DS-8 Lady Chronograph zdobi symbol marki – żółw, którego skorupa w logo marki symbolizuje cechy czasomierzy Certina: wytrzymałość i trwałość. Ponadto skorupa żółwia jest również wyrazem bliskiego związku marki z wodnym światem, gdyż w przeszłości marka zaangażowana była w podwodne projekty badawcze, a obecnie wspiera organizację Sea Turtle Conservancy oraz program Tour de Turtles. 

Tarcze obu prezentowanych wersji zegarków Certina DS-8 Lady Chronograph w kolorze granatowym, choć prezentują wiele wskazań, są bardzo czytelne i zarazem zaprojektowane z myślą o kobiecych upodobaniach. Patrząc na czasomierze po raz pierwszy, od razu dostrzegamy trzy subtarcze. Dwie odpowiadają za wskazania pomiaru odcinków czasu, gdy korzystamy z funkcji stopera, natomiast trzecia, znajdująca się na godzinie 6-stej, wskazuje nam na bieżąco upływ sekund. Zegarek wyposażono także w datownik.

Na tarczy widnieje także nazwa marki Certina wraz z rokiem założenia firmy, oraz bardzo ważne oznaczenie „chronometer”, które informuje użytkownika o zastosowanym mechanizmie, który charakteryzuje się wyższą precyzją wskazań, czyli większą punktualnością, w stosunku do standardowych modeli kwarcowych oferowanych na rynku.

Ciekawym i wyróżniającym te zegarki rozwiązaniem jest zastosowanie złotych indeksów o stożkowym kształcie. Kształt ten sprawia, że indeksy prezentują wspaniałą grę światła, subtelnie odbijają je, dzięki czemu delikatnie się mienią, jednakże nie powodują wrażenia przesytu. Takie indeksy zastosowano na wszystkich znacznikach godzin z wyjątkiem godziny 12.00, której oznaczenie stanowi indeks w formie cyfry rzymskiej.

Zegarki Certina DS-8 Lady Chronograph z racji oferowanych funkcji wyposażone są w aż sześć wskazówek, którym nadano kolor złoty, z czego dwie (godzinowa i minutowa) dodatkowo pokryte są masą substancji luminescencyjnej, dzięki czemu świecą w ciemności.

Tarczę chroni szkło szafirowe pokryte powłoką antyrefleksyjną, które jest wysoce odporne na zarysowania. Dzięki temu zegarki te sprawdzą się także w nieco trudniejszych, mniej sprzyjających warunkach użytkowania.

Damskie modele Certina DS-8 Lady Chronograph wyposażono w mechanizm kwarcowy ETA G15.212 AA Precidrive COSC. Oznaczenie Precidrive COSC dotyczy właśnie wspomnianej już wcześniej wysokiej precyzji wskazań. To autorskie rozwiązanie marki Certina.

Czasomierze oferują klasę wodoszczelności do 100 metrów, co oznacza, że możemy wybrać się z nimi na basen lub wziąć je ze sobą na wakacje, i nie musimy się z nimi rozstawać nawet podczas kąpieli w morzu czy oceanie. Paski wykonane są z naturalnej skóry cielęcej, która stylizowana jest na skórę krokodyla.

Efekt finalny – bardzo uniwersalny zegarek damski, o współczesnym rozmiarze koperty (niemal 35 mm), z praktycznymi funkcjami (stoper, datownik).  DS-8 Lady Chronograph dzięki swojemu wyglądowi sprawdzi się doskonale zarówno w biurze, jak również jako dodatek do eleganckiej stylizacji, natomiast dzięki odporności na wodę, funkcji stopera oraz odpornemu na zarysowania szafirowemu szkłu sprawdzi się również idealnie, jako towarzysz podczas aktywnego spędzania czasu wolnego po pracy i na wakacjach.

Certina DS-8 Lady Chronograph to efektowne połączenie sportowego ducha marki Certina i eleganckiego, ponadczasowego designu dedykowanego kobietom. Niezależnie od wybranej wersji kolorystycznej, zegarek ten będzie doskonałym towarzyszem aktywnej kobiety sukcesu, która poza klasyką stylu ceni sobie również kobiecy design i praktyczne funkcje.

Cena tych zegarków to około 2490 złotych.

Weronika

Redakcja Zegarki i Moda

Baner