Pierwsza komunia święta to jedno z pierwszych bardzo ważnych wydarzeń w życiu dziecka. Emocje jakie towarzyszą przystępującym do sakramentu to m.in. radość, ekscytacja i szczęście. Dzieci cieszą się, że zaproszona rodzina i goście przyniosą i wręczą prezenty. Oczywistym jest, że wielkość i wartość prezentów jest subiektywna i zależna od wielu czynników. Od wielu lat wśród prezentów cieszącym się niesłabnącą popularnością jest zegarek.

Tradycją stało się już, że z okazji pierwszej komunii świętej dziewczynki i chłopcy otrzymują swój pierwszy zegarek. Tylko jaki model wybrać? Czym się kierować? Na pomoc przychodzi japońska marka CASIO Vintage.

Jaki prezent wybrać na pierwszą komunię świętą?

Pierwsza komunia święta to dla dzieci dzień pełen emocji. Nie mniejsze emocje towarzyszą rodzinie i zaproszonym gościom, którzy zastanawiają się co podarować w prezencie. Gdy już zapadnie decyzja, że będzie to zegarek, trzeba znaleźć odpowiedni model dla dziecka. Zegarki CASIO Vintage nie są przeznaczone jedynie dla dorosłych, odpowiednie są również dla dzieci. Aktualnie, nie tylko w zegarkach, ale w całej branży fashion, wraca się z nostalgią do lat 80. XX wieku, a właśnie do tej stylistyki nawiązują modele, które chcemy Państwu zaprezentować.

CASIO Vintage A100 – symbol przeszłości w nowoczesnym wydaniu

Pierwszą propozycją są modele z linii A100. Są to zegarki dość charakterystyczne. Retro styl i futurystyczna stylistyka sprawiają, że zegarki mogą być bardzo atrakcyjne dla młodego pokolenia.

Najciekawsze modele to m.in.:

  • A100WE-7BEF – w srebrnym kolorze na stalowej bransolecie,
  • A100WEGG-1A2EF – czarny ze złotymi elementami na stalowej bransolecie,
  • A100WEL-1AEF – srebrny z czarną tarczą na czarnym, skórzanym pasku.

Wszystkie modele są na tyle uniwersalne, że bez problemu mogą posłużyć jako prezent zarówno dla dziewczynki, jak i dla chłopca. Zegarek idealnie sprawdzi się w codziennych stylizacjach. Zegarki wyposażone są w takie funkcje jak: alarm, automatyczny kalendarz, stoper oraz podświetlenie diodą LED. Srebrny model na stalowej bransolecie dostępny jest w cenie 349 zł, natomiast pozostałe dwa za 469 zł.

Casio Vintage A700 – stylowy gadżet nie tylko dla miłośników stylu retro!

Drugą propozycją są 3 nowe modele z serii A700. Marka CASIO Vintage oferuje nam tutaj 3 nowe modele, zegarki elektroniczne z cyfrowym wyświetlaczem, które zaprojektowano na paskach wykonanych z mocnego płótna.

Do wyboru mamy trzy modele różniące się kolorem paska oraz tarczy:

  • A700WEGL-7AEF – z beżowym paskiem i brązowym wyświetlaczem,
  • A700WEGL-3AEF – z brązowym paskiem i brązowym wyświetlaczem,
  • A700WEGL-5AEF – z paskiem w kolorze khaki i czarnym wyświetlaczem.

Połącznie złotej koperty z płóciennym paskiem nadaje zegarkowi ciekawy, sportowy charakter. Taki design może podobać się zarówno chłopcom, jak i dziewczynkom. Szczególnie jeśli dzieci są aktywne i żądne przygód. Płócienny pasek jest dużo łatwiejszy w pielęgnacji niż pasek skórzany; jest też lżejszy od stalowej bransolety. Podobnie jak modele A100 zegarki z tej serii wyposażone są w przydatne na co dzień funkcje jak: stoper, alarm, automatyczny kalendarz oraz podświetlenie LED. Zegarki zostały wycenione na kwotę 399 zł.

Casio Vintage Premium A1000 – na co dzień i od święta

Trzecią i zdecydowanie wywołującą największe wrażenie propozycją spod znaku CASIO Vintage jest specjalna edycja Premium A1000.

W ramach tej kolekcji szczególną uwagę zwracają modele:

  • A1000MA-7EF – w kolorze srebrnym ze srebrnym wyświetlaczem,
  • A1000MGA-5EF – w kolorze złotym z czarnym wyświetlaczem.

Oba modele charakteryzują się klasyczną dla CASIO Vintage kwadratową, wykonaną ze stali szlachetnej, kopertą. Zegarki z linii A1000 zostały zaprojektowane na bransolecie w stylu mediolańskim (mesh). Oczywiście modele z serii Premium A1000 zostały wyposażone w takie funkcje dodatkowe jak: automatyczny kalendarz, alarm, podświetlenie LED i stoper. Te zegarki są doskonałe na prezent dla dziecka na prezent. Będą ciekawym, eleganckim i ponadczasowym dodatkiem do ubioru przez wiele lat.

Zegarki CASIO Vintage idealne na start

Wszystkie z zaprezentowanych wyżej zegarków mają wspólny mianownik.

Są to idealne propozycje na rozpoczęcie dziecięcej przygody z zegarkami. Trzeba pamiętać, że dzieci w różnym wieku poznają zegarek i nie zawsze potrafią odczytać godziny z zegarka analogowego. W takim przypadku dużo bezpieczniejszym wyborem na prezent jest zegarek cyfrowy. Dzięki takiemu rozwiązaniu dziecko może uczyć się rozpoznawania wskazań czasu.

Zdecydowanym plusem jest również zastosowany w zegarkach mechanizm kwarcowy. Trzeba pamiętać, że charakteryzuje się on wysoką precyzją i nie wymaga częstych korekt czasu. Dodatkową korzyścią jest wielkość wspomnianych modeli. Zegarki te są dość smukłe i nadadzą się praktycznie na każdy dziecięcy nadgarstek niezależnie od płci.

Zegarki CASIO Vintage – ceny i dostępność

Marka CASIO Vintage pokazuje nam, że w swoim portfolio ma wiele ciekawych zegarków na które warto zwrócić uwagę podczas poszukiwań komunijnego prezentu. Największym atutem jest ich cena, która rozpoczyna się na ok. 400 zł, a kończy na ok. 999 zł.

Wszystkie zaprezentowane dziś zegarki dostępne są w salonach Time Trend oraz w sklepie internetowym timetrend.pl. Polecamy!

Wszelkie nowości, recenzje zegarków oraz informacje dotyczące marki CASIO Vintage znajdują się zawsze na indywidualnej podstronie marki tu – CASIO Vintage.

Mateusz Pycia